Walerija, rosyjska modelka, finalistka znanego programu ,,Models On", prowadzi w Warszawie naprawdę intensywne życie. Od melanżu do imprezy, od kreski do kieliszka. Jej wzloty i upadki śledzą w social mediach tysiące fanów.

Podczas jednej z imprez w klubie poznaje tajemniczego Dawida o ciemnych oczach i charakterystycznej bliźnie na klatce piersiowej. To, co poczują do siebie tej nocy, totalnie pokrzyżuje im plany i wywróci ich życie do góry nogami.

Dwa dni po tym elektryzującym spotkaniu mężczyzna musi się ukryć, bo jeden z jego współpracowników zaczyna regularnie odwiedzać prokuraturę... Zafascynowana Dawidem Walerija decyduje się wyjechać z nim do Hiszpanii. Tam Dawid odkrywa przed nią karty i daje jej wybór: ma być wobec niego całkowicie lojalna i porzucić publiczne życie albo się rozstaną i zerwą wszelkie kontakty. Walerija zna jedynie życie na świeczniku, ale teraz może ono kosztować ją zarówno wolność, jak i miłość...

Magdalena Pyznar jako uczestniczka ,,Warsaw Shore" bardzo dobrze poznała nocne życie stolicy. Możemy się tylko domyślać, ile jej własnych doświadczeń, a ile fikcji jest w jej debiucie książkowym. Jedno jest pewne - powieść ,,60" was rozpali!

Informacje dodatkowe o 60:

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2022-05-18

Kup książkę 60

60 - opinie o książce

Avatar użytkownika - Tatiaszaaleksiej
Tatiaszaaleksiej
Przeczytane:2023-07-24, Ocena: 5, Przeczytałem,

„Każdy nasz krok niesie jakieś konsekwencje. Jedne przynoszą pozytywy, inne mogą zniszczyć nam życie.”

Walerija jest Rosjanką, pracuje jako modelka, jest finalistką „Models On”, jej życie jest bardzo intensywne. Ciągle w biegu, od imprezy do imprezy, nie stroni od alkoholu, mocniejszych używek i przygodnego seksu. W social mediach ma tysiące fanów, pokazuje tam swoją codzienność. Podczas jednej z wielu imprez poznaje tajemniczego mężczyznę, ten ratuje ją z opresji. Między nią a Dawidem aż wrze od nadmiaru emocji i wzajemnego pożądania. Po spędzonej nocy obydwoje są pewni, że ta znajomość będzie dalej się rozwijać. Niestety Dawid ma wiele do ukrycia, nie żyje zgodnie z prawem. Jeden z jego współpracowników decyduje się na współpracę z prokuraturą. Dawid musi uciekać z kraju, zafascynowany Walerią proponuje jej wspólny wyjazd, ta zgadza się. Na miejscu Dawid odkrywa przed nią karty. Dziewczyna ma podjąć decyzję: zostaje z nim, będzie wobec niego lojalna i porzuca swoje dotychczasowe życie, albo każde idzie w swoją stronę. Jaką decyzje podejmie Walerija?

Tutaj nic nie jest takie, jak nam się początkowo wydaje. Wielowątkowa akcja powieści toczy się dynamicznie i intryguje. Fabuła dopracowana w każdym szczególe, niesie ogromne, skrajne emocje, ukazuje pokomplikowane relacje międzyludzkie, narkotyczny półświatek i prokuratorskie śledztwo. Autorka – jest to debiut – zadziwia lekkością, naturalnością pióra. Narracja toczy się naprzemiennie z kilku perspektyw, mamy możliwość szerszego spojrzenia na rozwój wydarzeń. Rewelacyjnie wykreowani bohaterowie, to ludzie, którzy mają wiele na sumieniu, charakterne, silne, złożone osobowości. Trudno mówić o sympatii do nich. Walerija na pozór silna i pewna siebie, zwraca uwagę mężczyzn, a w głębi siebie czuje się słaba i złamana. Została bardzo skrzywdzona, ma koszmary, jest zbyt łatwowierna, zamknięta w sobie i naiwna. Współczułam jej, ale nie potrafiłam zrozumieć. Dawid to gangster z krwi i kości, jego uczucie do Walerii wydaje się prawdziwe. I Adam początkowo bardzo intrygująca postać, jednak wraz z rozwojem wydarzeń, gdy poznajemy jego prawdziwe oblicze, wzbudzał we mnie wstręt, niechęć, przerażenie. Ofiara zamieniła się w sprawcę.

Relacja naszych bohaterów nie jest łatwa, zarówno Walerija jak i Dawid mają za sobą mroczną przeszłość i bolesne życiowe doświadczenia, które kładą się cieniem na teraźniejszości. Niby są ze sobą szczerzy, jednak niepewność i brak zaufania robi swoje. Między nimi wibruje pożądanie, coś ich do siebie przyciąga. Jednak czy to miłość? Mroczna, duszna, naładowana negatywnymi emocjami atmosfera dominuje w całej powieści. Obyczajowość, wątek romansowy, kryminalny, dramatyczne chwile. Przestępczy półświatek, wzajemne zależności, depcząca po piętach prokuratura. Nie liczy się prawda, liczą się wyniki, szansa na awans i sprawowanie władzy. Wzbudzający przerażenie i niechęć świat modelingu. Seks, przemoc, alkohol, narkotyki, łatwa kasa. Intrygi, kłamstwa, patologiczny półświatek, uzależnienie, gwałty, pedofilia. Głęboko ukrywane tajemnice, ból, niepewność…

Rewelacyjna, mroczna, niejednoznaczna historia. Przyciąga i odpycha jednocześnie. Szokujące wydarzenia mrożą krew w żyłach, a obok spora dawka erotyzmu. Zakończenie bardzo mnie zaskoczyło, ogromnie się cieszę, że mam drugi tom. Bardzo polecam.

Avatar użytkownika - goszaczyta
goszaczyta
Przeczytane:2022-11-29, Ocena: 4, Przeczytałam,

„60” ᴍᴀɢᴅᴀʟᴇɴᴀ ᴘʏᴢɴᴀʀ

💜 🆁🅴🅲🅴🅽🆉🅹🅰 💜

Początkowo opornie szło mi czytanie tej książki, ponieważ miałam wrażenie, że będzie to dosyć brutalna książka. Nie byłam do końca przekonana, czy "60" jest lekturą, która może mi się spodobać. Sceptycznie podchodziłam do pierwszych rozdziałów, bo niby coś się działo, ale nic takiego co byłoby zaskakujące. Nie zniechęcałam się, ponieważ bardzo zaintrygował mnie opis książki.

Waleria to modelka, która imprezuje na potęgę. Alkohol. Narkotyki. Życie nocne, to jej codzienność. Na jednej z imprez poznaje Dawida – handlarza narkotyków i już po jednej nocy decyduje się z nim wyjechać, ponieważ on ma duże problemy i musi się ukryć. Tam dostaje od niego ultimatum, które wszystko zmienia.

Autorka świetnie budowała napięcie, sprytnie prowadząc całą akcję i powoli zbliżając nas do punktu kulminacyjnego. Rozwiązanie zagadki mnie przypadło do gustu, bowiem było logiczne i spójne z całością. „60” to taki typ książki, który już na samym początku daje czytelnikowi znaki, że coś tu jest nie tak. I niby zaczyna się niewinnie, to tylko po to, by zaraz zrzucić bombę na czytelnika. Książkę czytamy z perspektywy kilku bohaterów, a później dostajemy taką bombę, kiedy okazuje się, że na pozór nic nie znaczący dla siebie bohaterowie okazują się mieć ze sobą więcej wspólnego, niż mogłam przypuszczać.

Książka jest naprawdę cieniutka, jednak akcja jaka się w niej rozgrywa jest bardzo zaskakująca. Historia z każdą stroną nabiera tempa i sprawia, że ciężko jest się oderwać od lektury. Podczas czytania ciągle odczuwałam niepokój i naprawdę bałam się tego, co może się wydarzyć na następnej stronie, ale pomimo tego, książka bardzo mnie wciągnęła i nie mogłam odłożyć jej na bok, dopóki nie poznałam finału. Autorka z premedytacją postanowiła zagrać na emocjach czytelnika, serwując nam mocny skok adrenaliny.

„60” to historia o traumatycznej przeszłości, wielkiej nadziei i postawieniu wszystkiego na jedną kartę. Ukazuje, jak rozpaczliwie zdeterminowany potrafi być człowiek, że jest w stanie zostawić za sobą całe dotychczasowe życie, by spróbować żyć na nowo, w zupełnie innym miejscu, w całkowicie inny sposób.

Jak już wiecie, uwielbiam sięgać po debiuty, więc gdy dostałam propozycję od wydawnictwa otwartego, by zrecenzować "60" Magdaleny Pyznar, nie mogłam odmówić! Już sama okładka przyciągnęła mój wzrok i sprawiła, że jeszcze bardziej chciałam poznać jej treść. Po raz kolejny trafiłam na coś tak dobrego, że na długo zostanie w moim sercu. Chociaż szczerze mówiąc, to spodziewałam się czegoś innego. Poznania życia bohaterki, która pracuje w modelingu. Myślałam, że ta książka bardziej przybliży mi życie wśród wszechobecnych paparazzi oraz różnych dram. Oczekiwałam czegoś na podobieństwo "Mister Mister" od Mikołaja Milcke, która bardzo mi się podobała. Założyłam źle, ale to wcale nie znaczy, że książka mi się nie spodobała. Wręcz przeciwnie! Jestem nią oczarowana!

Od samego początku powieść wciąga do swojego świata. Pokazuje nam, że nie wszystko, co widać w telewizji, jest prawdą, że życie celebrytów jest pełne problemów. Trzeba mieć ogromną cierpliwość i to lubić, ponieważ za rogiem może czekać na nas coś gorszego niż upierdliwi paparazzi. Coś co nas złamie i nie pozwoli nam stanąć na nogi. Pokazuje nam, że musimy uważać komu ufamy, bo nie każdy jest taki na jakiego wygląda...

Walerija jest rosyjską modelką, finalistką programu Models On. Wyjeżdżając do Polski w poszukiwaniu szerszych perspektyw i życia wśród flashy, nie sądziła, że to wszystko może okazać się tak trudne. Nie spodziewała się, że może jej się przytrafić coś tak okrutnego, że z krzykiem na ustach będzie się budzić każdego dnia. Zatraciła samą siebie, zaczęła pić, ćpać i imprezować do samego rana. Z ufnej i miłej kobiety zmieniła się w przerażoną dziewczynkę, której jedynym ukojeniem staje się alkohol. Życie cały czas rzucało jej kłody pod nogi, jednak w końcu miało się to zmienić. Poznanie Dawida miało obrócić jej świat o 180 stopni, jednak mężczyzna skrywa mnóstwo sekretów, które w niedługim czasie mają przysporzyć im dodatkowych kłopotów...

Ta książka opowiada nie tylko o kobiecie, która szukała pieniędzy i sławy, ale też o brutalnym świecie mediów. O odnajdywaniu miłości i dawnej siebie. O tym, że zawsze znajdziemy jakieś wyjście z problemów, które nas przygniatają...

Pióro Autorki od początku mi się bardzo spodobało, a sama powieść przyciągała mnie do siebie niczym magnez. Jak tylko zaczęłam czytać, nie mogłam się oderwać. Doprowadzała mnie do śmiechu i łez. Nie raz z wrażenia momentalnie wstrzymywałam powietrze. Było kilka momentów, w których musiałam na moment odłożyć książkę, by ochłonąć. Kładąc się spać, wracałam myślami do niej i do bohaterów, których relacja z każdym kolejnym rozdziałem coraz bardziej mnie ciekawiła. Nie powiem, były takie sytuacje, gdzie miałam ochotę ich zatłuc, ponieważ nie potrafili na spokojnie ze sobą porozmawiać, ale to, że mimo wszystko coś ich do siebie przyciągało, całkowicie niwelowało moje rozdrażnienie. Bohaterzy zostali świetnie wykreowani, pomimo problemów, których mieli od groma, potrafili patrzeć ufnie w przyszłość. Cieszyć się z każdej miłej chwili. Nie byli przekoloryzowani, tylko tacy prawdziwi, co bardzo lubię w książkach. A co do akcji, to nie było chwili na nudę. Cały czas coś się działo. Zakończenie powieści bardzo mnie zaskoczyło! Autorka zostawiła nas w momencie, w którym niby wszystko się wyjaśniło, ale jednak nie tak do końca. Jestem ciekawa tego, czy będzie kolejny tom. Bardzo na to liczę i na pewno po nią sięgnę!

Bardzo dziękuję wydawnictwu Otwartemu oraz Autorce za tak świetną książkę! Polecam ogromnie ten debiut, gdyż zrobił na mnie niemałe wrażenie, a Tobie droga Autorko życzę samych sukcesów w tym co robisz!

Avatar użytkownika - blondeside
blondeside
Przeczytane:2022-06-10, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Walerija to młoda Rosjanka, która przez udział w programie telewizyjnym dla modelek stała się osobą publiczną. Bardzo szybko poznała ciemną stronę show biznesu. Alkohol i narkotyki, od których łatwo się uzależnić. Molestowanie i gwałty zamiatane pod dywan. Walerija prowadzi bardzo intensywne życie, niemal dotyka dna...

...i wtedy w jej życiu niespodziewanie pojawia sie Dawid. Mężczyzna para się nielegalnym biznesem i właśnie znalazł się na celowniku prokuratury. Proponuje kobiecie coś szalonego...

Czy Walerija przyjmie ofertę Dawida?

"60" to debiut literacki Magdaleny Pyznar - uczestniczki programu Warsaw Shore. W chwili, gdy zobaczyłam zapowiedź książki na profilu wydawnictwa, od razu wiedziałam, że ją przeczytam. Byłam naprawdę ciekawa tej historii!

Pierwsze, co wpada w oko to intrygujący tytuł "60" i oczywiście piękna okładka! Gdybym ujrzała ją na półce w księgarni, z pewnością nie potrafiłabym przejść obojętnie. Zdecydowanie przyciąga!

Jeśli chodzi o fabułę, to powiem wprost - ta historia mnie wciągnęła! Nie wszystkie wątki w stu procentach mi się podobały. Niektóre mam wrażenie, że były zbędne. Jednak biorąc pod uwagę całość, to jestem zadowolona. Akcja w książce płynie wartko i rozwija się całkiem ciekawie. Powieść czyta się naprawdę szybko, sprzyja temu lekki styl i krótkie rozdziały.

Walerija i Dawid - obydwoje zmagają się z demonami przeszłości. Każde z nich przeżyło coś przykrego. Czy właśnie nadszedł ten czas, gdy zaznają spokoju?

Z zainteresowaniem śledziłam losy młodej modelki z nałogami, które wpędzają ją w coraz to nowe kłopoty. Chętnie też przyglądałam się poczynaniom mężczyzny umykającego wymiarowi sprawiedliwości.

W tej historii poznamy jeszcze kilku bohaterów, m.in. pana prokuratora. I to właśnie wątek mu poświęcony nie do końca mnie przekonał.

Jak wiecie, po debiuty sięgam bardzo chętnie. To zawsze coś nowego, świeżego. Powieść Magdaleny Pyznar w mojej ocenie jest udanym debiutem!

Przyjemnie spędziłam czas z "60" i dziś Wam ten tytuł polecam!

Avatar użytkownika - BookCoffeeCake
BookCoffeeCake
Przeczytane:2022-05-18, Ocena: 6, Przeczytałem,

Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam gdy książka potrafi mnie pozytywnie zaskoczyć. Magdalena Pyznar i jej debiut “60” zdecydowanie zaliczy się u mnie do takiej grupy książek. Opowiada historię Rosjanki o imieniu Walerija, która jest modelką i uczestniczką programu Models on. Kobieta prowadzi bardzo rozrywkowe życie, które pozwala jej zapomnieć o brutalnych chwilach z jej życia. Pewnego wieczoru w jednym z klubów poznaje tajemniczego i bardzo przystojnego mężczyznę o imieniu Dawid. Między tą dwójką od samego początku zaczyna iskrzyć. Jednak już dwa dni po ich spotkaniu mężczyzna będzie musiał uciekać z kraju, ponieważ jeden z jego kumpli zbyt często w ostatnim czasie odwiedza prokuraturę. Czy Walerija postanowi uciec z nowo poznanym mężczyzną, który sprawia, że na nowo odzyskuje chęci do życia?

Nie będzie tutaj chyba zaskoczenia gdy powiem, że książka porwała mnie już na samym początku. Nie spodziewałam się, że autorka będzie miała tak lekkie pióro. A tym bardziej nie powiedziałabym, że jest to debiut Pani Magdaleny. Oznacza więc to, że autorka stanęła na wysokości zadania i stworzyła dla nas książkę od której dosłownie nie można się oderwać. W środku dzieje się bardzo dużo, ponieważ całą historię mamy przedstawioną z perspektywy kilku osób - Walerii, Dawida, Adama, Marty oraz Klary. Z pewnością jest to bardzo gorący romans z nutką przestępczości w tle. Podczas czytania miałam wrażenie, że autorka miała zaplanowane wszystko od A do Z. I mimo, że wielu rzeczy można było domyśleć się wcześniej to gdy się pojawiały nadal owiane były tajemnicą i sekretami, które nie chciały tak łatwo ujrzeć światła dziennego.

Walerija to kobieta, która w swoim życiu przeszła już wiele. Do dziś doświadcza przeraźliwych wspomnieć z nocy, która całkowicie odmieniła jej życie. Mimo, że udaje twardą i nieustraszoną to w głębi duszy marzy o drugiej osobie, która mogłaby być dla niej całkowitym wsparcie. I wtedy pojawia się on, cały na biało.

Na samym początku bardzo spodobała mi się relacja jaka została nawiązana między Dawidem a Waleriją. Była ona bardzo naturalna i szczera. Jednak później z czasem, miałam coraz większe “ale” do naszego głównego bohatera. Dawid, mimo tego, iż był opiekuńczy to nie potrafił zaufać Walerii całkowicie. Ciągle o coś ją oskarżał, nie chciał wierzyć w jej przypuszczenia i w dodatku bardzo łatwo ulegał manipulacji. Mnie osobiście zawsze bardzo drażni takie zachowanie w książce jednak, wiem, że to tylko taka kreacja bohatera.

Kolejną główną postacią był Adam.Była to postać, która od samego początku wydała mi się podejrzana. Nie kupowałam tego jego perfekcyjnego życia Pana Prokuratora. I nie zdziwiło mnie to, gdy na światło dzienne zaczęły wychodzić jego brudy i nieprzyzwoite rzeczy, których się dopuszczał. Z pewnością nie chciałabym spotkać takiego mężczyzny na swojej drodze. Jeżeli chodzi o kolejne dwie panie - Martę i Klarę – to mam do nich bardzo neutralny stosunek. Fajnie, że się pojawiły. Wniosły nowe wątki i z pewnością z lekka namieszały.

Po przeczytaniu tej historii mam wrażenie, że to jeszcze nie koniec losów bohaterów. Tutaj jeszcze może bardzo dużo się wydarzyć. Jeśli zapytalibyście mnie jakim gatunkiem jest książka “60” to z pewnością powiedziałabym, że połączeniem romansu z kryminałem. W środku dzieje się naprawdę dużo .Akcja nie zwalnia ani na moment, pojawiają się tajemnice, sekrety, układy, poszukiwania, śmierć i wiele wiele więcej. Tak jak wspomniałam wcześniej, nie spodziewałam się, że ta książka będzie tak dobra. Zaskoczyła mnie pod wieloma względami i z pewnością wiem, że jest to pozycja do polecenia. Ja już zacieram ręce i nie mogę doczekać się kolejnych dzieł autorki. Gorąco polecam!

Prawda, że ta okładka robi oszałamiające wrażenie i bardzo intryguje? Sięgnęłam po książkę, która przedstawia niezwykle ciekawą, trudną, ale i pasjonującą historię, która przypadła mi do gustu pod każdym względem oraz trzymała w napięciu od pierwszych zdań, aż po ostatnie strony. Na pewno przeznaczona jest dla dorosłych czytelników, gdyż nie brakuje w niej wulgaryzmów, brutalnych scen oraz namiętnego seksu.

Nie uwierzycie, ale jest to debiut na rynku wydawniczym i co dziwne, w ogóle się tego nie dostrzega. Lekki i przystępny w odbiorze styl autorki pozwala na szybkie przyswajanie informacji zawartych w lekturze, mimo że obfituje ona w opisy oraz trzecioosobową narrację z perspektywy kilku bohaterów. Widać ile serca włożyła pani Pyznar w to dzieło, gdyż jest ono naprawdę dopieszczone.

Na łamach powieści poznajemy rosyjską modelkę Waleriję, która dużo imprezuje i korzysta z używek. Życie celebrytki w świetle fleszy spowodowało, że sięgnęła ona dna. Podczas jednej z nocnych zabaw unika niebezpiecznej sytuacji, dzięki której poznaje Dawida. Zauroczenie i fascynacja obojga jest ogromna, dlatego by chronić mężczyznę decyduje się wyjechać z nim ze stolicy do Hiszpanii.

Kim jest Dawid i jakie mroczne tajemnice skrywa w swym sercu? Czy modelka porzuci swoją karierę i sławę dla tego faceta? Dlaczego kobieta topiła swoje smutki w alkoholu i próbowała zapomnieć o bolesnej przeszłości zażywając narkotyki? Czy fascynujący mężczyzna uleczy jej duszę i da jej szczęście?

Wiecie co, ta pozycja mnie totalnie zaskoczyła. Pochłaniałam tę ciekawą treść, która zaskakiwała mnie raz za razem, trzymała w napięciu i wywoływała ogrom skrajnych emocji. Zakończenie to prawdziwa petarda i teraz modlę się, by pisarka szybko wydała kontynuację tej niezwykłej historii.

Genialna kreacja postaci zasługuje na uznanie i pozwala nam wczuć się w ich sytuację oraz dostrzegać wszystko ich oczami. Trudne tematy poruszone w książce są wciąż aktualne w naszym życiu i dają do myślenia. To cudownie, że pani Magdalena nie boi się o nich wspominać.

Jeśli obawiacie się nudy, to zapewniam, że dynamiczna akcja na to nie pozwala. Dlatego zachęcam was do sięgnięcia po tę powieść. Zapewni niezapomniane wrażenia. Polecam!

Witajcie Kochani!

Oglądaliście może Warsaw Shore? Ja nie i nie miałam pojęcia o istnieniu Magdaleny Pyznar do chwili gdy zaproponowano mi przeczytanie tej książki i bardzo się z tego cieszę - naprawdę. Ponieważ podchodziłam do książki z otwartą głową i bez oczekiwań czyli tak jak lubię najbardziej.

60 to poruszająca i mocna historia silnej i niezależnej kobiety... która dzień zaczyna od alkoholu by te cechy w sobie obudzić. Walerija to uczestniczka reality show dla modelek która staje się gwiazdą social mediów, show biznesu i nocnego życia miasta.

Dawid to biznesmen... Na miarę Pabla Escobara z zachowaniem oczywiście odpowiednich proporcji. Biznes jednak zaczyna drżeć w posadach i Dawid musi uciekać a pod wpływem impulsu Walerija ucieka wraz z nim.

Paradoksalnie jednak wątek romantyczny nie będzie tu najważniejszy. Najważniejszy jest wątek sensacyjny bo Dawid jak się domysliliscie stoi na bakier z prawem a przecież chce żyć z Walerija długo i szczęśliwie i to ten właśnie wątek autorka skonstruowała świetnie. Biorąc pod uwagę, że to debiut to wybaczam natłok wątków gdyż mimo iż jest ich sporo to fabuła jest spójna i wciągająca więc ogromnie gratuluję debiutu i czekam na więcej bo w tej książce jest spory potencjał a skoro na grzbiecie napisano TOM I to... Będzie się działo!

Współpraca @wydawnictwootwarte

#60 #magdalenapyznar #wydawnictwootwarte #czytamksiążki #czytampolskie #onapiszedlamnie #czytajlegalnie #sensacja #thriller #debiutliteracki #polishgirl #polishwoman #followme #przezjednoem #sunday #warsawshore #mtv #booksofinstagram #books_of_shadow

Avatar użytkownika - zaczytanaEdyta
zaczytanaEdyta
Przeczytane:2022-05-23, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Walerija to Rosjanka, od kilku lat mieszkająca w Warszawie. Modelka i finalista programu Models On. W mediach słynie gównie z imprezowego stylu życia i zamiłowania do używek. Pod maską szalonej i pewnej siebie imprezowiczki skrywa jednak ogromny dramat, który spotkał ją kilka lat wcześniej.
Daniel to przystojny i pociągający mężczyzna. Handlarz narkotyków, którym zaczęła interesować się prokuratura, przez co musi uciekać z kraju.
Przypadkowe spotkanie w klubie, zakończone niefortunną sytuacją, zapoczątkowało znajomość tej dwójki. Znajomość, która rozwijała się bardzo szybko, jednak wbrew pozorom okazała się intensywną i szczerą relacją, a nie jedynie przelotnym romansem.
Czy Wal zdecyduje się wyjawić Dawidowi prawdę o swojej przeszłości? Jak zareaguje na nią mężczyzna? Czy para o tak silnych charakterach zdoła się dogadać? Czy poradzą sobie z problemami jakie na nich spadną? Co się stanie gdy Walerija ponownie spotka demona swojej przeszłości?
Akcja, emocje, bohaterowie, którzy wywołują całą gamę uczuć, namiętność, gorące sceny i uczucie budzące się między Wal i Dawidem. Znajdziemy w niej dużo opisów, ale dość szybko po nich płyniemy. Całość pisana jest z perspektywy kilku osób. Nie tylko głównych bohaterów, ale także Adama- prokuratora, który zajmuje się sprawą Dawida i jego kolegów. Poznajemy go od strony zawodowej oraz osobistej i muszę przyznać, że jego postać bardzo mocno mnie zszokowała. Marty- doświadczonej pani prokurator oraz Klary - byłej przyjaciółki głównej bohaterki.
"60" jest to debiut autorki. Szczerze przyznam, że trochę obawiałam się tej książki, jednak byłam ciekawa co mnie tam spotka. Muszę powiedzieć, że jestem bardzo miło i pozytywie zaskoczona, bo całość mnie naprawdę zainteresowała. Jest to 1 to serii i muszę przyznać, że czekam na kolejną część, bo jestem bardzo ciekawa dalszych losów bohaterów.
Polecam sięgnąć po tę książkę. Jest to na pewno coś nowego i interesującego. Zachęcam do jej przeczytania.
Dziękuję Wydawnictwu Otwarte oraz Magdalenie Pyznar za egzemplarz do recenzji.

Avatar użytkownika - kotoksiazka
kotoksiazka
Przeczytane:2022-05-13, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam,

RECENZJA PRZEDPREMIEROWA

60 - Magdalena Pyznar

PREMIERA 18.05.2022

⬇⬇⬇

25-letnia rosyjska modelka Walerjia prowadzi bardzo imprezowe życie w stolicy. Jednak to tylko pozory, bo za maską imprezowiczki skrywa traumatyczne przeczucia. Gdy pewnego dnia napotyka na swojej drodze Dawida, jej dotychczasowe życie się zmienia. Czy kobieta zaufa nowo poznamy mężczyźnie, choć wcześniejsze doświadczenia nauczyły jej nie wierzyć nikomu?

60 to debiutancka powieść uczestniczki Warsaw Shore. Chociaż nie oglądam tego typu programów, tej pozycji byłam ciekawa, bo autorka zaprasza nas do świata celebrytów, gdzie wódka płynie szerokim strumieniem, a imprezy, narkotyki i Sex to codzienność.

Powieść napisana prostym językiem czyta się dobrze i w zdumiewającym tempie, jej wielowątkowość i szybka akcja wciąga oraz zgrabnie łączy się w płynną całość.

Niestety autorka nie wywołałam u mnie sugerowanych emocji rozpalenia czy szoku. Między bohaterami Waleriją i Dawidem zabrakło mi iskier, niekiedy też ich zachowanie mnie irytowało, a czasem ze zdumienia przecierałam oczy, jak można być tak naiwnym i dziecinnym? Brutalne sceny, które miały być mocne i szokujące opisane są bez wszelkich emocji, bardzo oschle, bynajmniej ja nie odczuwałam ani odrazy czy przebiegających ciarek po plecach.

Natomiast bardzo zaintrygowała mnie postać prokuratora Adama, duży plus za jego wątek w fabule, który bardziej mnie ciekawił niż losy Walerji i Dawida.

Do książki przyciąga przede wszystkim niesamowita okładka, ale też intrygujący, bardzo tajemniczy tytuł. Nie bez znaczenia dla wielu osób będzie również fakt, że książkę napisała była uczestniczka popularnego reality show „Warsaw Shore”. Nie oglądałam tego programu, nie znam osób, które tam występowały, jednak zdaję sobie sprawę, że musiał mieć ogromny wpływ na życie osób biorących w nim udział. I że doświadczenia zebrane podczas realizacji programu w oczywisty sposób musiały przełożyć się na to, co znajdziemy na kartach powieści. Dla mnie to była wystarczająca zachęta, aby chcieć sięgnąć po książkowy debiut Magdaleny Pyznar. I nie żałuję. Bo „60” to ciekawa i wciągająca lektura. Od początku intryguje, obnażając kulisy polskiego show biznesu. Od początku też czytelnik zastanawia się, ile w książce jest fikcji i ile tej fikcji oparte zostało na prawdziwych wydarzeniach. Co jest jedynie wymysłem bogatej wyobraźni autorki, a które wydarzenia podpowiedziało jej samo życie. Życie zupełnie inne od tego, które prowadzi szary zjadacz chleba. Czy lepsze, to kwestia dyskusyjna. Na pewno inne i dlatego tak fascynujące. Walerija, główna bohaterka powieści jest Rosjanką, która przyjechała do Polski, aby spełniać swoje marzenia, aby mieć lepsze, pozbawione trosk życie. Ale nie tylko po to, co zostaje zasygnalizowane już w pierwszym rozdziale. Jej wyobrażenia idealnego życia w blasku fleszy rozminęły się z prawdą. Nocne życie, ciągłe imprezy, narkotyki, seks to elementy codzienności i cena, jaką trzeba zapłacić, aby osiągnąć sukces. Jak się później okazuje sukces, który gorzko smakuje. Show biznes pokazany w książce przeraża i szokuje. Wygląda pięknie i cukierkowo jedynie na pierwszych stronach gazet i portali plotkarskich, ewentualnie w social mediach celebrytów. To, co wyłania się od wewnątrz jest wstrętne i odpychające. Książka pokazuje, jak okrutne bywa zderzenie marzeń młodych ludzi, którzy pragną sławy, rozpoznawalności z rzeczywistością. I jak ta rzeczywistość wygląda naprawdę. Walerija stała się ofiarą swojego dążenia do perfekcjonizmu, chęci zaistnienia, bycia przez chwilę na świeczniku. Skutkiem takiego życia, pościgu za marzeniami była tragedia, która miała ogromny wpływ na jej dalsze życie.

Książka jest mocna, brutalna, ale też szczera i prawdziwa. I tę jej autentyczność doceniam chyba najbardziej. Mimo, że nie brakuje w niej przemocy, czyta się ją zadziwiająco przyjemnie i szybko. Autorka sprawnie posługuje się piórem. Nie można odczuć, że ta książka to jej powieściowy debiut. Już od pierwszych stron zaszczepia w czytelniku pierwiastek niepokoju, który podpowiada, że niebawem wydarzy się coś złego. I rzeczywiście tak się dzieje, jednak uczucie niepokoju nie mija, a napięcie rośnie jeszcze bardziej ze strony na stronę. Bardzo tajemniczą postacią jest Adam, prokurator, który prowadzi sprawę Dawida i interesów, w które jest zamieszany. Że nie są to legalne interesy, a Dawid to tak naprawdę gangster, chyba nie muszę mówić. Adam dostaje w książce nie tylko swój własny wątek, ale też możliwość przedstawienia wydarzeń z własnej perspektywy, co każe sądzić, że jego rola w tym układzie nie sprowadza się jedynie do bycia prokuratorem. Ale tego, o co właściwie chodzi z Adamem, nie dowiadujemy się od razu i jest to kolejny element, który podsyca w powieści ciekawość. „60” to nie tylko gorący, burzliwy romans, ale też kryminał. Wątek kryminalny jest rozbudowany i skutecznie trzyma czytelnika w napięciu. Do końca nie wiadomo, co się wydarzy, a mnogość osób, zdarzeń i zwrotów akcji podkręca atmosferę i dodatkowo wzmaga napięcie. Walerija i Dawid to bardzo intrygujące postaci. Przyciągają uwagę od samego początku. Każde z nich ma tajemnicę, której nie zdradza od razu, każde jest zagadkowe i skomplikowane. Ich relacja rozwija się naturalnie i aż chce się śledzić ich dalsze losy. Równie ciekawi są wprowadzeni do powieści bohaterowie poboczni, których osobiste historie mogłyby stworzyć osobne powieści. Szczególnie intrygujący, jak już wspomniałam, jest Adam, ale są też inne, zwracające uwagę osobowości, których losy nierozerwalnie splatają się z losem głównych bohaterów. Zakończenie powieści zapowiada jej kontynuację, co jasno sygnalizuje, że jeszcze wiele w życiu bohaterów może się zmienić. Na koniec dodam, że kwestia tajemniczego tytułu zostaje rozwiązana i okazuje się, że idealnie pasuje on do fabuły.

„60” to debiut, po którym spodziewałam się mniej, a otrzymałam dużo więcej. Porusza tematy warte przemyślenia, pokazuje od kuchni świat show biznesu, wciąga w wir akcji w natychmiastowym tempie i nieustannie trzyma w napięciu. To całkiem zgrabne połączenie romansu i kryminału, które bardzo przyjemnie się czyta. Czekam na więcej, a Wam serdecznie tę powieść polecam!

"Każdy nasz krok niesie jakieś konsekwencje. Jedne przynoszą pozytywy, inne mogą zniszczyć nam życie."

Walerija odkąd wzięła udział w programie Models On, zmieniła swoje życie o sto osiemdziesiąt stopni. Rosyjska modelka prowadzi w Warszawie niezwykle intensywne życie. Nie stroni od imprez, używek i facetów na jedną noc. Ma powód by zachowywać się tak a nie inaczej. Dość poważny i druzgoczący.
    Dawid to tajemniczy biznesmen, który pewnej nocy w klubie trafia na fascynującą kobietę. Tę noc spędzą razem. A dwa dni później Walerija postanawia wyjechać z nim do Hiszpanii.
   Po pierwsze coś ich do siebie ciągnie, a po drugie jeden ze współpracowników Dawida zbyt często odwiedza prokuraturę.
   Kim jest Dawid? Czy Walerija zostanie z nim, gdy pozna prawdę? Czy porzuci blichtr i sławę dla mężczyzny? Czy on jest tego wszystkiego wart? Co takiego wydarzy się w stolicy podczas ich nieobecności? Czym, bądź kim jest tytułowa 60?

Powiem szczerze, że z ostrożnością podchodzę do takich książek. Do powieści, których autorzy dali się poznać widzom dzięki jakiemuś programowi.
    Tym razem jednak skusił mnie sam tajemniczy tytuł i opis, po którym w mojej głowie mnożyły się pytania.
    I tak na dobrą sprawę ta książka mnie zaskoczyła. W miarę przekręcania kartek czułam jeszcze większy niepokój. Jeszcze większe miałam obawy, które sukcesywnie wzrastały w miarę przekręcania kartek.
   Otóż musicie wiedzieć, że to nie jest słodki romans. To nie jest historia, przy której można wzdychać nad pięknem uczucia. Jest romansem, fakt. Ale dla mnie to bardziej kryminał/sensacja. Skusiłam się na to porównanie z jednego prostego powodu - zdecydowanie przeważają tutaj wątki sensacyjne czy zatargi z prawem, niż same zbliżenia. Co nie znaczy, że nie warto im się przyjrzeć z bliska. Bo warto. Były erotyczne, odważne i rozgrywające.
   Autorka wprowadziła zamęt w moim umyśle. Skutecznie mnie zmyliła. To nie jest lekka lektura. To nie jest urocza historia. To powieść, która pokazuje jak cienka jest granica między dobrem a złem. Jak mylne bywają nasze osądy względem ludzi. Jak sława zmienia ludzi. Jak człowiek człowiekowi nie jest rownyy. A przede wszystkim to, że nie warto osądzać człowieka przez jego pracę czy pomysły na życie. Zdecydowanie bardziej warto zwrócić uwagę na jego czyny i zachowanie.
  W miarę przekręcania kartek co chwilę łapałam się na tym, że to wszystko napisała kobieta. Na serio, gdybym nie wiedziała, to na bank obstawiałabym mężczyznę. Tak mocna i wyrazista okazała się ta lektura.
   Mam oczywiście kilka zastrzeżeń odnoście niektórych opisów, takich jak chociażby "wsunął język w jej gardło" (gdzie od razu na myśl wpadło, że może by jeszcze zbadał migdałki, hihi), czy "Wydała z siebie odgłos zbliżony do skomlenia psa (odnośnie sceny łóżkowej). Można było to troszkę osłodzić.
   Z drugiej strony ta książka taka właśnie jest. Mocna, ostra, wyrazista i zaskakująca. Wielowątkowa. Każda kolejna scena wprowadza czytelnika w jeszcze większą konsternację. Obdziera ze złudzeń. Pokazuje świat takim jakim jest. Niesprawiedliwym.
   Bardzo dobry debiut. Czytałam go z przyjemnością. Osnuty smutkiem oraz powagą. Dynamiczny i pełen przewrotności. Zdecydowanie inny niż początkowo zakładałam. A to dobrze świadczy, bowiem udało się autorce wprowadzić mnie w manowce. Dostarczyła mi wielu emocji. Tych skrajnych również.
   Także jeśli szukacie czegoś ostrego i wciągającego to śmiało możecie czytać. Odkryjcie prawdę o "60". Zobaczcie sami co czeka na bohaterów. Warto.

Polecam.

Współpraca: Wydawnictwo Otwarte

Avatar użytkownika - Grazyna_a_czyta
Grazyna_a_czyta
Przeczytane:2022-05-17, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

„60” to debiut literacki Magdaleny Pyznar. Osoba autorki była mi całkowicie obca, do momentu ukazania się zapowiedzi tej pozycji, a że uwielbiam debiuty z przyjemnością po nią sięgnęłam.

Walerija to rosyjska modelka. Sławę zyskała dzięki udziałowi w jednym z reality-show, jednak teraz jej życie toczy się od imprezy do imprezy, urozmaicane coraz większą ilością używek i kolejnymi jednonocnymi przygodami. Przypadek sprawia, że z nieprzyjemnej sytuacji ratuje ją Dawid. Gdy gorąca noc dobiega końca, a mężczyzna musi opuścić kraj, składa Wal propozycję. Obiecuje odkryć przed nią wszystkie karty, jeśli ta zgodzi się z nim wyjechać. Dziewczyna bez wahania przystaje na jego propozycję. Jednak nie spodziewa się co odkryje przed nią mężczyzna. Jak potoczą się ich losy? Czy Walerija zdecyduje się na zmiany w swoim życiu?

Historia napisana jest z perspektywy różnych bohaterów, więc mamy tu tak na prawdę kilka historii, które toczą się równolegle: relacja Waleriji i Dawida, historia prokuratora Adama oraz Klary byłej przyjaciółki Waleriji, poznacie tu również postać Marty, rzeczowej i profesjonalnej prokurator. Autorka świetnie poradziła sobie z wpleceniem losów różnych bohaterów i powiązaniem ich ze sobą tak aby stanowiły spójną całość.

Wszystkie postacie zostały świetnie wykreowane i dopracowane każda nich ma swoją historię, którą poznajemy w trakcie lektury, każda jest równie intrygująca. Niektóre postacie polubiłam innych nie, myślę, że podobnie będzie w Waszym przypadku, jeśli sięgnięcie po tę książkę.

Choć może relacja Dawida i Walerii jest nietypowa i szybko się rozkręca to mimo wszystko autorka tak poprowadziła fabułę, że nie przesyci nas ona nadmiarem zbliżeń. Możemy śledzić jak dwoje ludzi z różnych światów, doświadczeniem, którego nie można im pozazdrościć, próbuje stworzyć związek, mimo różnicy wieku, gorących temperamentów. Walerija to bardzo złożona postać. Od początku wiemy, że boryka się z jakąś traumą. Autorka przedstawiła to dosyć dobitnie. Świat show-biznesu, alkohol, mocne używki, imprezy. Czy nie znamy tego z plotkowych portali? Romanse, rozwody, mocno zakrapiane zabawy- tym się rządzi sława i właśnie tym karmią się ludzie żądni wiedzy o życiu celebrytów, bo nie interesuje ich sielankowe życie na wsi, a właśnie to pełne mroku, ich potknięć i upadków. Dawid, to jej totalne przeciwieństwo, jest poukładany, imprezowe życie nie sprawia mu już przyjemności, jednak coś w Walerij go przyciąga. Tylko jak dziewczyna odnajdzie się w jego świecie? Prokurator Adam i Klara, to postacie, które wprowadzą niemały zamęt do życia głównych bohaterów.

Powiem Wam szczerze, WOW. Książka trzyma w napięciu, mimo, że niektórych wydarzeń się troszeczkę się spodziewałam, to do ostatnie strony była ciekawa co przyniesie akcja. Czyta się bardzo przyjemnie, choć początkowo mi się troszkę dłużyła to ostatecznie, z każdym czytanym rozdziałem byłam bardzo ciekawa tego co odkryję w kolejnym z nich. Spodziewałam się zwykłego erotyku, w którym seks będzie na każdej stronie, a dostałam naprawdę dobrą książkę z wątkiem kryminalnym. Uważam, że to bardzo udany debiut i z chęcią sięgnę po kolejną książkę autorki – mam nadzieję, że kontynuację „60”. Polecam

Avatar użytkownika - czytasylwia
czytasylwia
Przeczytane:2022-05-16, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 2022,

„60” – Magdalena Pyznar

Walerija to rosyjska modelka, finalista „Models On”. Jej życie jest barwne, ciągłe imprezy, na których nie odmawia sobie alkoholu, narkotyków, przypadkowy seks to dla niej norma. Pewnego dnia wybiera się z koleżanką do klubu, gdzie mają poznać mężczyznę, który ma im zaoferować pracę. Na szczęście przed zbirem ratuje ją Dawid.

Jak się okazuje obydwoje nie mogą się sobą nacieszyć. Uważają, że czekali na siebie całe życie. Od tej pory ich życie wywróci się do góry nogami.

Dawid zaproponuje Walerijii aby ta wyjechała z nim do Hiszpanii. Czy kobieta się na to zgodzi? Przecież w ogóle go nie zna?

Każde z nich ma swoje tajemnice. Walerija ucieka przed przeszłością, która każdej nocy, podczas snu próbuje ją dogonić. Natomiast Dawid ucieka przed sprawiedliwością, gdyż nie zarabia zgodzie z prawem.

„60” to powieść, w której jest dużo przemocy. Pokazuje nam, że świat celebrytów, którzy przed ekranem wyglądają jak milion dolarów, nie zawsze jest tak idealny. Walerija została brutalnie zgwałcona na jednej z imprez. Czy odnajdzie oprawcę i uda się jej wymierzyć mu sprawiedliwość?

Historia przedstawiona w książce jest brutalna ale pełna prawdy. Mamy tu niesamowitą kombinację romansu z kryminałem, gdzie tego drugiego jest tu zdecydowanie więcej, za co dodatkowe plusy się należą.

Narracja prowadzona w trzeciej osobie, co bardzo przypadło mi do gustu. Oprócz Walerijii, poznajemy historię Dawida, Marty, Klary i Adama, ich drogi się ze sobą połączą, bo w pewien sposób są ze sobą związani.

Akcja z każdą przeczytaną stroną nabiera tempa, dzięki czemu do ostatniej strony autorka trzyma nas w napięciu.

Bardzo liczę na kontynuację. Z początku myślałam, że to będzie jakiś chłam, ale bardzo, ale to bardzo się pomyliłam.

Autorka stworzyła niesamowitą historię.

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2022-05-16, Ocena: 5, Przeczytałem,

Walerija jest rosyjską modelką i finalistką programu "Models On", prowadzi życie na najwyższych obrotach, a jej wzlotom i upadkom przyglądają się tysiące fanów. Na jednej z imprez kobieta poznaje tajemniczego Dawida. Dwa dni po tym spotkaniu mężczyzna musi się ukrywać i kobieta postanawia wyjechać z nim do Hiszpanii. Na miejscu Dawid pokazuje swoje prawdziwe ja i daje kobiecie wybór: ma być lojalna i zrezygnować z publicznego życia, w przeciwnym razie rozstaną się i zerwą kontakty. Co skrywa Dawid? Jakiego wyboru dokona Walerija?

Odkąd zobaczyłam zapowiedź tej książki i przeczytałam jej opis, wiedziałam, że będę chciała ją przeczytać. Bardzo lubię historię tworzone przez debiutujących autorów, za każdym razem jestem ogromnie czy i czym nowi autorzy mnie zaskoczą. Jeśli chodzi o książkę "60" to autorka stworzyła intrygującą, pełną emocji i niebezpieczeństw fabułę, od której nie można się oderwać. To połączenie romansu z kryminałem, a ją bardzo lubię takie kombinacje! Zostałam wciągnięta do świata Waleriji i Dawida już od pierwszych stron i nic nie było w stanie mnie zmusić do odłożenia książki. Historia ta przedstawia jest tak naprawdę z perspektywy kilku osób: Waleriji - młodej rosyjskiej modelki, Dawida - tajemniczego mężczyzny, Klary - byłej przyjaciółki modelki, Adam - prokuratora oraz Marty - dla której ogromnie ważna jest sprawiedliwość, pomogło mi to zdecydowanie lepiej poznać bohaterów i ich zrozumieć. Losy całej piątki w najmniej oczekiwanym momencie się ze sobą splotą, dostarczając czytelnikowi ogromu skrajnych emocji. Autorka w swojej debiutanckiej książce porusza wiele ważnych i ponadczasowych tematów: handel narkotykami, gwałt oraz pedofilia, które bardzo intrygują i tym samym sprawiają, że występuje tutaj tak wiele niespodziewanych zwrotów akcji. Przez cały czas akcja nie zwalnia tempa, a autorka do ostatnich stron trzyma czytelnika w napięciu. Mi się naprawdę podobało i czekam już na ciąg dalszy, bo myślę, że jeszcze nie jednym Magda mnie zaskoczy! Moja ocena to 8/10.

Avatar użytkownika - za_czytamm
za_czytamm
Przeczytane:2022-05-22,

Kochani, jakiej premiery wyczekujecie?

💜💜💜

Walerija, rosyjska modelka, finalistka znanego programu „Models On”, prowadzi w Warszawie naprawdę intensywne życie. Od melanżu do imprezy, od kreski do kieliszka. Jej wzloty i upadki śledzą w social mediach tysiące fanów.

💜💜💜
„60” jest to książka autorstwa Magdaleny Pyznar uczestniczki programu ,,Warsaw Shore”.

Niektórych może ta informacja zachęcić do sięgnięcia po lekturę, a innych wręcz odwrotnie. Ja zaś jestem osobą, która nie oglądała, tego programu rozrywkowego więc podeszłam do tej pozycjo zupełnie neutralnie.

Jakie są więc moje wrażenia?

Jest to dość dobra książka obyczajowa z wątkami sensacyjnymi i przyjemnym dla oka lekkim stylem.
Fabuła została dopracowana, dopieszczona, a także co istotne prowadzona z perspektywy kilku bohaterów. Akcja zaś w niej zawarta była płynna, miała dość szybkie tempo i zmienne sceny, które nie raz wprowadzały spory zamęt.

Autorka odkrywa przed nami tę mroczną, niemoralną i brutalną stronę świata, w której obracają się ludzie "gwiazdki”, ale i przestępcy. Pojawia się więc motyw kryminalny, który zostaje zadowalająco rozkręcony.

Do charakterystyki bohaterów nie ma co się przyczepić. Co prawda jakoś szczególnie nie polubiłam nikogo mocniej, ale także nikt mnie nie irytował. Były to po prostu dobre postacie, które wykonywały, swoją rolę jak należy.

W książce także nie zabrakło tematów tabu. Takich, o których nie chce się głośno mówić, jak choćby gwałt, handel, narkotyki i tym podobne. Momentami więc trzeba się przyszykować na mocniejsze emocje.

Całość jako historia podobała mi się, choć nie była to także coś, co mnie zachwyciło. Z reguły omijam motywy celebrytów i tym podobnych wątków, które łudząco wydają się rzeczywiste. Jednak w tym wypadku myślę, że jest to dobry debiut warty przeczytania i polecenia.

Avatar użytkownika - ksiazkowa_nutka
ksiazkowa_nutka
Przeczytane:2022-05-19, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Książka "60" to jak dla mnie ostatnie zaskoczenie i to bardzo pozytywne zaskoczenie. Jak wiecie, albo i nie, ja nie czytam opisów ksiązki, a jeśli już zerkam to tylko powierzchownie. Takie już moje dziwactwo no :P Także nie bardzo wiedziałam czego się po tej książce spodziewać. Patrząc na okładkę pomyślałam sobie, pffff to chyba będzie jakaś fajna, lekka historyjka, ale czy tak było? No nie, zdecydowanie nie!

Ta książka to jedna wielka akcja, akcja trzymająca w napięciu i z milionem zwrotów. Fabuła ma oczywiście wątek romansu i moim zdaniem, to wszystko razem idealnie ze sobą współgra. Bardzo przypadło mi to do gustu :)

Książka napisana jest w naprawdę przyjemnym stylu. Autorka już od pierwszych chwil potrafi zaciekawić czytelnika i wciągnąć go do świata swoich bohaterów, którzy są bardzo barwnymi postaciami. Adrenalina przeplata się z namiętnością, radość ze zdenerwowaniem, miłość z nienawiścią. Także, moim zdaniem jest wszystko co powinno być w dobrej książce:
- świetna, intrygująca fabuła
- fantastycznie wykreowani bohaterowie
- cała gama emocji zawartych w słowach powieści
- lekki i przyjemny styl pisania
- a całość dopełnia przepiękna okładka, koło której nie sposób przejść obojętnie.
Ja jestem zdecydowanie na tak. Książka "60" podobała mi się bardzo 😉

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2022-05-12, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,

”60”

Znacie Magdę Pyznar ? Oglądaliście Warsaw Shore? Ja nie 😅 poznałam ją tak naprawdę jak dostałam propozycję przeczytania jej książki od Wydawnictwo Otwarte, za co bardzo dziękuję. Mam nadzieję, że Magda się nie obrazi ale jestem zwykle do bólu szczera i przyznam, że wzięłam tę książkę z ciekawości , nawet nie zagłębiając za bardzo się w opis. Stwierdziłam, że szansa na to, że to będzie dobra książka jest mniejsza niż zwykle. Zawładnęły mną głupie stereotypy, że gwiazda programu chce zabłysnąć z innej strony. Ale przyznam teraz, że ma ku temu nie małe podstawy. Może książka nie porywa od pierwszych stron ale ... Po kolei 😉

Główna bohaterka - Walerija, to modelka, która żyje jak typowa imprezowiczka. Początek książki pokazuje ją z negatywnej strony i tak do połowy w sumie nie mogłam jej polubić. Uzależniona od alkoholu, przygodnego seksu, narkotyków. Ale też mająca sekret, który spędza jej sen z powiek. Przeżyła coś strasznego i mimo upływu lat, nie może się z tego otrząsnąć. Czym zawiniła Klara, jej koleżanka z programu, w którym brały udział ? Czemu Walerija darzy ją taką niechęcią? Co wydarzyło się w życiu modelki tak traumatycznego, że do dziś nękają ją koszmary i ucieka w używki by móc na chwilę o tym zapomnieć?

W klubie pojawia się Dawid z ekipą przyjaciół. Postanowili poszaleć zanim każdy z nich będzie musiał uciekać z kraju. Zanim prokuratur zorientuje się, kogo i za co ma zamknąć na wiele lat. Jednak ta noc skończyła się inaczej niż mężczyzna się spodziewał, bo uratował z opresji Walerije i jej koleżankę. I tak oto zaczyna się ich specyficzna i wyjątkowa znajomość.

Akurat Dawida polubiłam dość szybko. Już jak powiedział, że nie ma czasu oglądać TV bo woli książki, był moim ideałem mimo, że gangster 😅 ale spora różnica wieku, stylu życia i nałogi Waleriji , powodują, że ten związek do łatwych nie należy.

Jak wspomniałam , książka nie porywa od pierwszych stron ale to nie znaczy, że jest zła. Warto wg mnie uzbroić się w cierpliwość i dać jej szansę.

Akcja rozwija się stopniowo, powoli autorka zaznajamia nas z bohaterami, a w drugiej połowie wszystko nabiera tempa. Poznajemy nie tylko Dawida, jego przyjaciół , Walerije i Klarę ale też prokuratura Adama Borowskiego. Byłam przekonana, że mężczyzna będzie grał tu rolę wyłącznie oskarżyciela Dawida i nie rozumiałam, dlaczego autorka tak dużo uwagi mu poświęca. Jednak ten bohater zaskoczy nas baaardzo. Z początku mu współczułam. Magda , nie wiem czy celowo ale najpierw przedstawiła go bardziej jak taką ofiarę losu, którego przytłoczyły niespodziewane problemy rodzinne i traumatyczna przeszłość w wyniku czego stał się otyłym i zgorzkniałym mężczyzną, bez szacunku do kobiet i rządnym poczucia władzy jakie daje mu stanowisko prokuratora.

Ale to co wyszło na jaw pod koniec, zszokowało mnie niesamowicie i bardzo mnie ciekawi jak ta historia potoczy się dalej. Czy wygra sprawiedliwość ? Choć jeśliby tak naprawdę wygrała to nie jedna osoba skończyła by w więzieniu, a po tym tomie wiem, że nie chce by Dawid tam trafił. Jednak sądzę, że więcej niż jedną osobę bym tam zagoniła .

Wielkie brawa dla autorki za styl pisania, za wiele elementów zaskoczenia. Jak na debiut jest to świetny start. Mi się podobało i przepraszam, że jestem tym zaskoczona 😈 Ciekawi mnie kogo Wy tu polubicie , jak odbierzecie to połączenie romansu z wątkiem kryminalnym wręcz . Chętnie poznam Wasze zdanie na temat tej książki i z mojej strony moje już tylko dodać, że polecam 💜

Avatar użytkownika - wiolamp
wiolamp
Przeczytane:2022-05-16, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2022,

Walerija zna nocne życie Warszawy jak mało kto. Narkotyki, alkohol oraz przygodny seks to dla niej żadna nowość. Poznaje ciemną stronę show biznesu, do którego tak bardzo chciała się dostać. Podczas jednego z wieczorów w klubie poznaje mężczyznę, który ratuje ją i koleżankę przed prostytucją.

Dzięki wspólnej nocy bardzo się do siebie zbliżają. Obydwoje walczą z demonami przeszłości, a mimo to mają nadzieję na odrobinę blasku w swoim szarym życiu.
Dawid proponuje wyjazd do Hiszpanii na co Walerija zgadza się od razu. Dziewczyna nie wie jednak o nim za wiele i jak duże powiązania ma ze światem przestępczym.

Kiedy brałam do ręki książkę kompletnie nie byłam do niej przekonana. Byłam pewna, że poczytam o nocnym życiu dziewczyny, która weszła do świata show-biznesu. Z każdym kolejnym rozdziałem zatracałam się w opowiadaniu coraz bardziej. "60" to debiut Magdaleny Pyznar, który poruszyła bardzo ważne tematy tj. prostytucja, gwałty, pedofilia oraz konsekwencje tych wszystkich przykrych zdarzeń.
Poznajemy historię z różnych perspektyw. Mimo tego, że główni bohaterowie to Walerija i Dawid, poznajemy również losy prokuratora razem z całą otoczką świata polityki oraz wymiaru sprawiedliwości.
Zdecydowanie nie jest to książka łatwa, którą przeczytamy i zapomnimy. Oczywiście mamy tu namiastkę romansu i troszkę erotycznych scen, ale całość porusza w nas całą paletę emocji.
Polecam z całego serca i mam nadzieję, że Magda zaskoczy nas jeszcze nie jedną dobrą fabułą.

Avatar użytkownika - lettoaletto
lettoaletto
Przeczytane:2022-05-11, Ocena: 4, Przeczytałem,

🌼𝓡𝓮𝓬𝓮𝓷𝔃𝓳𝓪 𝓹𝓻𝔃𝓮𝓭𝓹𝓻𝓮𝓶𝓲𝓮𝓻𝓸𝔀𝓪🌼

Przyznawać się, kto oglądał Warsaw Shore? 🙊
Ja co prawda sezonu, w którym pojawiła się Magdalena Pyznar nie widziałam, ale że siedzę sporo w mediach, to trochę kojarzę i przyznam, że jestem pozytywnie zaskoczona wizerunkiem, jaki udało zbudować się tej debiutującej autorce. 😊
Jak tylko zobaczyłam "60", od razu chciałam sprawdzić, jak sobie poradzi w tej nowej roli, no i liczyłam na kilka kąsków ze świata warszawskich imprez, ale ostatecznie nie wiedziałam, czego się spodziewać. 🤔
Na pewno jednak zostałam bardzo pozytywnie zaskoczona!😊

Autorka przedstawiła nam historię rosyjskiej modelki i influencerki, która wiedzie szalone życie w Polsce. Po udziale w programie i pewnym zdarzeniu, które mocno odbiło się na jej psychice, popada jednak w coraz gorszą rutynę, pełną alkoholu, imprez i tworzenia fałszywego obrazu na Instagramie.
Pewnej nocy poznaje Dawida, który zresztą ratuje ją z opresji i szybko wpadają sobie w oko. 😉
Mężczyzna jednak szybko musi uciekać z kraju i nie ma czasu na romanse, ale jakoś nie może nie pozwolić sobie na zaproponowanie Waleriji wspólnego wyjazdu... ☺️
To szalone, ale 256-latka postanawia wyruszyć w drogę z nowopoznanym Dawidem, bo czuje, że obecnie jest on jedynym pozytywnym elementem w jej życiu.
Jeśli jednak myślicie, że od teraz będą żyć w hiszpańskiej bajce, to grubo się rozczarujecie. 😁
Nie oszukujmy się, znająca się od kilku dni para, musi napotkać wiele problemów, zanim nauczy się bycia razem. Przestępcza historia Dawida i alkoholizm Waleriji nie pomogą w tworzeniu wspólnego gniazdka, ale mimo wszystko będą się starać jakoś ogarnąć nową rzeczywistość.
Sprawy będą się komplikować coraz bardziej i ciężko będzie im wyjść z tych wszystkich problemów, które zamiast się rozwiązywać, będą się jedynie mnożyć.😑
Ale może ich uczucie okaże się silniejsze niż wszystko? 😉

Bardzo podobało mi się to, że autorka przedstawiła nie jedną, nie dwie, a więcej historii, z kilku różnych perspektyw.
Mimo narracji 3-osobowej (za którą ja po prostu nie przepadam), książkę czytało mi się bardzo dobrze! Bohaterowie zostali wykreowani z dużą dokładnością, ich cechy były uzasadnione czynami i można było prześledzić ciąg przyczynowo-skutkowy, czyli zobaczyć, jak przeszłość i wydarzenia z dzieciństwa/młodości ukształtowały obecnych dorosłych.
Do samego końca zdarzenia trzymają czytelnika w napięciu, nie wskazując kierunku, w jakim podąży fabuła.
Zazwyczaj nie przepadam za zakończeniami otwartymi, ale tutaj została zastosowana jedyna jego forma, jaką lubię, czyli pozytywnie zakończony jeden wątek, ale i obietnica kontynuacji, którą z przyjemnością przeczytam!😊

Uważam "60" za bardzo dobry debiut, który ma w sobie nieliczne elementy mafii, ale i pokazuje obłudę i fałsz, obnaża prawdę na temat śmietanki towarzyskiej w warszawkich klubach, na temat działania influencerów i, ogólnie, młodych i nieco starszych imprezowiczów.
Autorka bardzo ładnie poradziła sobie z przedstawieniem zależności pomiędzy klientami, a biznesmenami, przestępcami, a stróżami prawa, prawdziwym życiem, a tym na pokaz i kilkoma innymi przeciwnymi biegunami.😊

Jedyne, co mi na początku zgrzytało, to ta hiperszybka miłość między bohaterami, nie przepadam za przedwczesnymi wyznaniami, jednak jest tu też druga strona, bo Dawid i Walerija poniekąd musieli podjąć szybkie decyzje. Musieli rzucić się na głęboką wodę, zaryzykować i sprawdzić, gdzie ich to zaprowadzi. Tak więc tutaj ta prędkość rozwoju ich relacji jest dla mnie usprawiedliwiona. 😉
Podsumowując, jestem pozytywnie zaskoczona tą książką, gratuluję autorce, bo mam wrażenie, że dobrze udało się jej przekazać to, co chciała przekazać. 😊
Polecam i czekam na kolejny tom!
7/10🥰

Po książkę "60" sięgnęłam z ciekawością. Opis bardzo zachęcał do lektury. Książka to debiut Magdaleny Pyznar, a ja bardzo lubię debiuty. Głównymi bohaterami są Dawid i młoda Rosjanka Walerija. Akcja toczy się gównie wokół nich, chociaż pojawia się również wątek prokuratora Adama, co wzbogaca powieść. Na plus jest to, że książkę dobrze się czyta i dużo się w niej dzieje. Są watki, które potrafią zaskoczyć. Postać Waleriji nie do końca mi się spodobała. Młoda dziewczyna poszukująca wrażeń w ramionach coraz to innego mężczyzny upijająca się do nieprzytomności. W relacji z Dawidem zabrakło mi emocji, wszystko opierało się tylko na seksie i pożądaniu. Na minus dużo wulgaryzmów. Rozumiem, że czasami bohaterowie muszą czasami rzucić mięsem, żeby sytuacja była bardziej wiarygodna, ale miejscami było tego za dużo. Dodatkowo wulgaryzmy w opisach to już przesada.
Mimo wszystko autorka ma potencjał i czekam na jej dalsze książki.

Avatar użytkownika - brunettebooks
brunettebooks
Przeczytane:2022-05-14, Chcę przeczytać, Mam,

25-letnia Walerija, rosyjska modelka i finalistka znanego programu rozrywkowego prowadzi w Warszawie bardzo intensywne życie. Uczęszcza na imprezy suto zakrapiane alkoholem i narkotykami, a to wszystko śledzą jej fani w social mediach.
Podczas imprezy w klubie dzuewczyna poznaje tajemniczego Dawuda, który pokrzyżuje jej plany i wywróci jej życie do góry nogami. Okazuje się,  że Dawid musi uciekać z kraju, aby ukryć się.  Zafascynowana Dawidem dziewczyna decyduje się wyjechać z nim do Hiszpanii.  Na miejscu  Dawid odkrywa przed niś swoje prawdziwe oblicze. Każe jej wybierać. Walerija ma porzucić życie publiczne jeśli chce być z nim.
Jaką decyzję podejmie Walerija?

Autorka w książce pt "60" poruszyła mnóstwo trudnych tematów,  które  wzbudzają wiele emocji.
Znakomita i wciągająca  fabuła.  Ciekawi bohaterowie.  Niesamowite zwroty akcji,  które nie pozwalają oderwać się od tej książki.  Nie ma mowy o nudzie. Autorka potrafi trzymać czytelnika w napięciu do samego końca.  Jej lekkie pióro sprawiło, że książkę czyta się jednym tchem.
Magdalena Pyznar pokazuje tą powieścią,  co dzieje się w świecie show - biznesu  i jakie są konsekwencje podejmowanych decyzji.
Świetnie połączony romans z wątkiem kryminalnym.
Uważam,  że jest to świetny debiut, który warto przeczytać.
Polecam gorąco!

Darmowy fragment znajdziecie tutaj:

Zapiszcie sobie datę premiery: 18 maja 2022 roku

Książka to debiut literacki a co za tym idzie nie znamy autorki, jej stylu pisania. Muszę przyznać, że Książka jest ciekawa, intrygująca i wielowątkowa. Mamy tu dwójkę głównych bohaterów Walerije i Dawida ale mamy tu także wiele innych postaci, które są powiązane z nasza dójka, ale poznajemy ich z zupełnie innego wątku.

Walerija to młoda dziewczyna, która jest modelka i finalistka „Models On”. Prowadzi dość bujne życie imprezowe, relacjonując to na swoich socjal mediach. Ale za ta imprezującą dziewczyna kryje się młoda skrzywdzona dziewczyna, która przeżyła dramat. Kiedy poznaje Dawida coś w niej się zmienia. Po raz pierwszy od dawno zaufała i razem z nim wyjeżdża do Hiszpanii. Ale to nie będzie łatwy związek. Czy uda się jej się zaufać Dawidowi mimo wszystko? Co ja czeka w Hiszpanii?

Dawid to młody mężczyzną. Wraz z kolegami tworzą szajkę przestępczą. Ich plany próbuje pokrzyżować prokurator. Przypadkowe spotkane z Waleriją sprawia, że jego świat i plany ucieczki muszą zostać zmodyfikowane. Początkowo nie polubiłam go aż tak , z czasem pokazało się, że to bardzo uczuciowy facet. Twardy w interesach ale czuły dla dziewczyny. Szybko odkrywa, że coś ja gnębi. Tylko czy był gotowy na prawdę?

Historia ciekawa i dość intrygująca. Pisana w narracji jednoosobowej podzielona na kilka rozdziałów. Każdy rozdział jest zatytułowany kogo dotyczy. Mamy tu wiec rozdziały dotyczące Waleriji, Dawida ale także z te dotyczące Klary, "przyjaciółki" Waleriji. To Klara stoi poniekąd za dramatem, jaki przeżyła dziewczyna kilka lat temu. Są także rozdziały poświęcone prokuratorowi Adamowi, który początkowo myślałam, że jest po prostu upartym i konsekwentnym człowiekiem. Im więcej odkrywamy o nim faktów, tym bardziej zaczynamy go nie lubić. A to, co zaserwowała nam autorka na sam koniec....kim tak naprawdę jest Adam? Co go łączy z Waleriją? Są także rozdziały dotyczące Marty starszej pani prokurator, która odegra istotną rolę w tej historii.

Bohaterowie są dobrze opisani, nie są ani przekoloryzowani, ani za mało wyraźni. Cała historia jest dość intrygująca, może nie za bardzo rozbudowana. Są przeskoki czasowe gdzie odnoszę wrażenie, że coś mi umknęło. Np. w pewnym momencie jest wspomnienie, że Dawid i Waleria spędzili ze sobą kilka miesięcy a ja miałam wrażenie jakby to było wszystko w dość krótkim czasie. Może dlatego, że autorka przeskakiwała z wątku Dawida i Waleriji na wątek Adama. Ale ponieważ to debiut możemy to autorce wybaczyć. Historia wciąga od początku. Może nie jest wybitna ale ma w sobie to coś. Jeśli chodzi o zakończenie to zupełnie się nie spodziałam takiego. W dodatku odnoszę wrażenie, że to nie koniec i będzie ciąg dalszy. Nie widzę innej obcji bo jest tyle pytań. Czy Adam poniesie konsekwencje swoich czynów? Czy Dawid i Walerija są już bezpieczni? Jak w tej historii namiesza Badyl? Do tego intrygujący tytuł "60", który dopiero na koniec nasuwa nam odpowiedź... Polecam

Avatar użytkownika - ksiazka_pachnie_
ksiazka_pachnie_
Przeczytane:2022-05-04, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

RECENZJA PRZEDPREMIEROWA
Cześć Kochani. Trochę mnie tutaj nie było, potrzebowałam trochę odpoczynku od tej całej nagonki i ciągłych dram na bookstagramie. Ale! Już jestem i ma dla Was dzisiaj recenzję tegorocznego debiutu i mojego odkrycia czytelniczego.
Dzięki wydawnictwu Otwarte miałam okazję zapoznać się z debiutancką książką Magdaleny Pyznar „60", która swoją a premierę będzie miała 18 maja. Serdecznie dziękuję wydawnictwu za egzemplarz recenzencki tej historii.
Walerija to rosyjska modelka i finalistka znanego programu „Models On”, prowadzi w Warszawie naprawdę intensywne życie. Od melanżu do imprezy, od kreski do kieliszka. Jej wzloty i upadki śledzą w social mediach tysiące fanów. Podczas jednej z takich suto zakrapianych imprez w klubie poznaje przystojnego, dobrze zbudowanego i tajemniczego mężczyznę o ciemnych jak noc oczach, przeszywających na wskroś. To, co poczują do siebie tej nocy, totalnie pokrzyżuje im plany i wywróci ich życie do góry nogami. Walerija zna jedynie życie na świeczniku, ale teraz może ono kosztować ją zarówno wolność, jak i miłość... Co takiego połączy tych dwoje? Czy odkryją przed sobą wszystkie karty? Czy zdecydują się być razem bez względu na wszystko?
Książka „60” to pełna emocji, intryg i tajemniczości historii kilkorga ludzi. Pisana jest z perspektywy czterech osób, dzięki czemu możemy jeszcze lepiej wczuć się w emocje bohaterów. Historia ta porusza niezwykle trudne tematy: prostytucja, gwałty, molestowania i wiele innych. To nie jest zwykła opowieść o miłości dwojga ludzi. To opowieść o wyrzeczeniach, trudach dzieciństwa i poświeceniach. Poznajemy życie celebryty od tej drugiej, mroczniejszej strony. Celebryctwo to nie tylko sława i pieniądze, to także presja otoczenia, wieczna rywalizacja i ciągła pogoń za byciem lepszym. Nie tylko życie celebryty jest mroczne, ale także świat prokuratorski ma swoje mroczne zakamarki. Autorka w pewnym senesie pokazała nam, jaki jest naprawdę ten dzisiejszy świat, który wydaje się tak idealny. Wszędzie znajdziemy obłudę, fałsz, kłamstwa. Związek Dawida i Walerii od początku wystawiony jest na próbę. Za tych dwojgiem ciągnie się niezwykłe brutalna przeszłość i tylko oni mogą stawić jej czoła i zrobić wszystko, aby nie zaprzepaścić tego, co ich połączyło. „60” to nie jest typowy romans. Znajdziemy tutaj elementy kryminalne, śledztwa, dramaturgie oraz tę gorszą stronę warszawskiego życia. Ale! Te wszystkie wątki łącza się w jedną spójna całość. Tworzą obraz patologicznego światka Warszawy. Język jest prosty i zrozumiały dla czytelnika. Potoczność i wulgarność wypowiedzi niezwykle pasują do tej historii. Historia na jedne wieczór, ale nie spodziewajcie się tutaj słodyczy i subtelności. To mocna, a zarazem intrygująca opowieść o mrocznej ludzkiej duszy. Czytając książkę, miałam wrażenie, że to nie jest debiut, tylko kolejna dobra książka tej autorki. A jednak i debiuty potrafią zachwycić. Zakończenie sprawiło, że czekam z niecierpliwością na kolejną cześć. Chce poznać dalsze losy bohaterów.
Autorce gratuluję udanego debiutu, a Was zachęcam do przeczytania tej książki.

Avatar użytkownika - zaczytanamonia92
zaczytanamonia92
Przeczytane:2023-08-27, Ocena: 5, Przeczytałem,

,,Każde z nas jest zmuszone do jakiejś ucieczki. Ja uciekam przed prawem, a ty przed samą sobą''

Miałam chwile gdy chciałam rzucić książką w kąt i już do niej nie wracać a zawdzięczam ten stan samej Klarze. Jak ona mnie irytowała ma świadomość ten kto zdążył ją już poznać. Tak wrednej i przebiegłej bohaterki nie spotkałam dawno ale co by zbyt dużo nie zdradzać wprowadziła swoim zachowaniem kilka niezwykle intrygujących momentów co tylko podkręciło temperaturę fabuły do maksimum. Nie znaczy to, że bez jej obecności było nudno! Nie ma takiej opcji, autorka doskonale o to zadbała. Już od pierwszej strony zostałam porwana w świat Waleriji i Dawida. Dwa niesamowicie odległe światy w końcu się spotykają. Nie obędzie się bez wielu nieporozumień, niedomówień i krzywdzących słów. Mimo, że oboje są dorośli, każde z nich żyje w swojej samotni odcinając się od jakichkolwiek uczuć. Oboje mają ku temu swoje powody i tylko dzięki szczerej rozmowie i wyjawieniu swojej przeszłości mają jakąkolwiek szansę zacząć żyć w szczęściu, zrozumieniu ale niestety także w ukryciu. Jest jeszcze nietuzinkowa postać prokuratora Borowskiego. Mam świadomość, że jego dzieciństwo odcisnęło na nim swoje piętno i z całą pewnością ma to swój wpływ na jego postępowanie. Nie jest to jednak żadne usprawiedliwienie a jedynie jakaś próba zrozumienia z mojej strony. Jestem przekonana, że pomoc specjalisty w jego przypadku jest jak najbardziej wskazana.

Mam nieodparte wrażenie, że o tej historii zbyt mało się mówi a według mnie jest warta uwagi. Kolejne tomy jeszcze przede mną i nieskrywaną ciekawością poznam dalsze losy Waleriji i Dawida.

Avatar użytkownika - Librariada
Librariada
Przeczytane:2023-07-10, Ocena: 4, Przeczytałam,

Drogi Waleriji i Dawida krzyżują się w warszawskim klubie. On ucieka przed prawem, ona przed traumatyczną przeszłością. Zafascynowani sobą postanawiają razem ukryć się w Hiszpanii. Niestety, droga do "i żyli długo i szczęśliwie" jest bardzo długa i wyboista. Czy Walerija i Dawid mają szansę? A może dopadną ich Demony przeszłości? Przekonajcie się sami...
Autorka brała udział w programie Warsaw Shore, więc doskonale zna realia, o których pisze.
Początkowo trudno było mi się w książkę "wczytać". Ale z każdą kolejną stroną byłam coraz bardziej zaintrygowana. Oprócz perspektywy głównych bohaterów poznajemy bliżej postać prokuratora Adama, prowadzącego sprawę Dawida. Tajemnice, intrygi, porachunki przepełniają karty książki. Świat luksusowych panien do towarzystwa miesza się tu że światem gangsterów i wysoko postawionych prominentów. Uczucie głównych bohaterów to też prawdziwa sinusoida - raz się kochają, by za chwilę skakać sobie do gardeł. Książka naprawdę wciąga I trzyma w napięciu. Bardzo jestem ciekawa, jak dalej potoczą się losy bohaterów. Polecam!

Avatar użytkownika - Zfascynacjaoksia
Zfascynacjaoksia
Przeczytane:2022-05-09, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2022,

Dwie, jakże odległe rzeczywistości i systemy wartości, cienie i blaski popularności, jak i samotnego życia na krawędzi, wyniszczające uzależnienia oraz mroczne demony przeszłości, a wszystko to nakreślone tak błyskotliwym piórem, iż nie sposób nie przepaść w tej angażującej opowieści bez pamięci! Magdalena Pyznar nakreśliła mocną, nadzwyczaj przemawiającą historię, którą połyka się z wypiekami na twarzy i szybszym biciem serca, a zafundowana przez nią dawka odurzających emocji unosi się w powietrzu jeszcze długo po odłożeniu przeczytanej książki na półkę.

"60" to zdecydowanie niebezpiecznie fascynująca opowieść, którą z jednej strony chciałoby się delektować jak najdłużej, z drugiej jednak, ciekawość, jak dalej potoczą się burzliwe losy głównych bohaterów, nie pozwala nawet na najkrótszą przerwę w lekturze. Kreacje postaci wyszły iście mistrzowsko, każdy z nich został boleśnie pokiereszowany, niemal każdego przepełnia potężny mrok i niestety, nie wszystkich można od tej przenikającej ciemności uratować. Jednych bohaterów pokochacie, innych znienawidzicie całym sercem. Bezsprzecznie, nikt nie pozostanie wam obojętnym, dlatego fani emocjonalnych koktajli literackich będą absolutnie oczarowani!

Magdalena Pyznar  zafundowała swoim bohaterom, jak i zaintrygowanym czytelnikom, niesamowite tortury. Pisarka gra na czytelniczych emocjach niczym prawdziwy wirtuoz, skutecznie zwodzi, manipuluje, uspokaja ciszą i nadzieją na szczęśliwy finał, po to, by po chwili brutalnie odebrać wiarę w sprawiedliwość  i łagodność ludzkiego losu. Wszelkie uczucia są niemal namacalne, obezwładniają, bywają wręcz nie do zniesienia i nie ma żadnych szans, by móc się od nich uwolnić...

"60" to paraliżująca, odważna, dotykająca najgłębszych, najmroczniejszych zakamarków ludzkiej duszy, niebezpieczna historia, fundująca feerię skrajnych, odurzających emocji, jak i tak pożądane zapomnienie. Niemiłosierne napięcie, mrożące krew w żyłach niebezpieczeństwo, satysfakcjonująca nieprzewidywalność, doskonale nakreślone postacie, a w tle perfekcyjnie naszkicowana instagramowa rzeczywistość, jaka może okazać się równie niebezpieczna, co porachunki z mafią. Moc silnych, odurzających wrażeń gwarantowana! Polecam!

Avatar użytkownika - dosia1709
dosia1709
Przeczytane:2022-05-07, Ocena: 5, Przeczytałem,

Dziś mam dla was historię Warszawskiej Śmietanki towarzyskiej?

Walerija jest z pochodzenia Rosjanką która w poszukiwaniu lepszego życia przyjeżdża do Polski, gdzie wspinała się po szczeblach hierarchii celebrytów począwszy od programu ModelsOn.

A jak wiadomo tacy ludzie łatwo w życiu nie mają. Jest to świat rywalizacji, w którym ciężko komuś zaufać i mieć przyjaciół. Coraz częściej bierze udział w różnych imprezach i sięga po alkohol.

Na jednej z takich imprez poznaje ciemnookiego Dawida i przepada.

Związek z nim miał być czymś stałym i dobrym.

Jednak mężczyzna też ma swoje tajemnice.

Czy para odkryje przed sobą wszystkie karty?

Czy przeszłość dziewczyny pozwoli jej spokojnie żyć?

Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdziecie w książce.

Książka nie jest takim typowym romansem.

Jest to mieszanka dwóch gatunków romans i kryminał w jednym.

Duża rolę odgrywają tu też Marta i Adam.

Ale dlaczego musicie sami się dowiedzieć.

Widać że Autorka pisząc książkę znała życie jakie opisała. Pogoń za sława, pieniądze, alkohol, seks i narkotyki to chleb powszedni większość z gwiazd reality-show.

Pokazuje też jak duży wpływ mają pieniądze na ludzi.

Książka jest napisana z wielkim oddaniem. Chwilami zdawało mi się że Pani Magda chciała pokazać nam problemy naszych czasów.

Miło spędziłam czas z bohaterami i polecam każdemu sięgnijcie po tę książkę a nie pożałujecie.

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2022-05-04, Ocena: 5, Przeczytałem,

Powieść ,,60" to książka pełna tajemnic bohaterów i ich bólu związanego z traumatycznymi przeżyciami z przeszłości. Łączy ona w sobie gatunki powieści obyczajowej, romansu i kryminału. Jest debiutem pani Magdaleny Pyznar i uważam, że bardzo dobrym debiutem. Autorka porusza trudne tematy: prostytucji, gwałtu i molestowania. Przedstawia Warszawę i jej patologiczną część.

Walerija jest Rosjanką, która przybyła do Polski i bierze udział w programie Models On i z dnia na dzień staje się celebrytką. A jak wiadomo tacy ludzie łatwo w życiu nie mają. Bycie sławnym to nie tylko bycie rozpoznawalnym, ale również życie w ciągłej pogoni za byciem lepszym. Jest to świat rywalizacji, w którym ciężko komuś zaufać i mieć przyjaciół.

Bohaterka ma napady depresji i nocne koszmary. Coraz częściej bierze udział w różnych imprezach i sięga po alkohol. Dlaczego to robi? Co takiego wydarzyło się w jej przeszłości?

Na jeden z takich imprez poznaje mężczyznę o ciemnych oczach, do którego już pierwszej nocy coś poczuła. Dawid- bo o nim mowa - jest rozwodnikiem i facetem, który ma konflikt z prawem, przez co musi uciekać z Polski. Zafascynowana trochę starszym mężczyzną, Walerija postanawia wraz z nim wyjechać do Hiszpani. Tam oboje wyznają sobie nie tylko uczucia, ale również tajemnice z przeszłości. Czy odkryją przed sobą wszystkie karty? I czy będą w stanie zaufać sobie i być ze sobą bez względu na to co się wydarzy?

Autorka przedstawia tu również postać prokuratora. Adam podobnie jak pozostałe dwoje bohaterów ma brutalną i mroczną przeszłość. Wydaje się, że dobrze wykonuje swoją pracę, ale czy na pewno?

Zakończenie bardzo mnie zaskoczyło i sprawiło, że bardzo chcę poznać dalsze losy bohaterów.

Dla kogo ta książka? Myślę, że każdy w niej znajdzie coś dla siebie. Zarówno miłośnicy romansów jak i ci uwielbiający kryminały i mroczne tajemnice bohaterów. Bardzo polecam!

Sankcja
Magdalena Pyznar0
Okładka ksiązki - Sankcja

Walerija spodziewa się dziecka. Chciałaby cieszyć się hiszpańskim słońcem, ale tęsknota za ukochanym Dawidem jej na to nie pozwala. Na domiar złego jest...

Układ
Magdalena Pyznar0
Okładka ksiązki - Układ

Walerija zapada się pod ziemię. Dawid nie wierzy, że mogła go porzucić. Próbuje za wszelką cenę wydostać się z więzienia, by odnaleźć ukochaną. Policja...