7 Kobiet Mafii

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok
Data wydania: 2015-08-12
ISBN: 978-83-7900-393-8

„7 Kobiet Mafii” autorstwa Mateusza Wieczorka to powieść wielowymiarowa. Nie tylko opowiada historię widzianą oczyma kilku postaci, ale także pełna jest komicznych sytuacji oraz zabawnych dialogów. Jak się okazuje, wbrew pozorom, to właśnie tytułowe „Kobiety Mafii” potrafią tak zawładnąć mężczyznami, że czasem tracą oni z oczu nadrzędny cel ich działalności – czyli wyrządzanie zła, plądrowanie, oszukiwanie, kradzieże. Nawet twardy mafioso nie potrafił się oprzeć kobiecym wdziękom i zatracić się choć na moment. Na przykładzie mafii pokazał, jakie konsekwencje niesie wyrządzanie zła innym osobom oraz jak bardzo zróżnicowana jest psychika każdego człowieka. Nie zabrakło także w powieści Mateusza Wieczorka nuty refleksji nad życiem. To właśnie w psychice głównego bohatera – Zarena Mammona – następuje zmiana, która zmusza go do zastanowienia się nad dotychczasowym postępowaniem. Sprawa odzyskania walizki staje się dla niego czymś więcej, niż tylko odzyskaniem materialnego przedmiotu. Przywołuje wspomnienia z przeszłości i stawia wiele spraw w nowym świetle. Książka „7 Kobiet Mafii” z pewnością nie raz rozbawi cię do łez, ale także będzie trzymać w napięciu – wszak główni bohaterowie to mafijna banda.

Kup książkę 7 Kobiet Mafii

Opinie o książce - 7 Kobiet Mafii

Avatar użytkownika - agnieszka3201
agnieszka3201
Przeczytane:2015-08-17, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
,,7 kobiet mafii" to historia w której odnaleźć można elementy fantasy, kryminału, thrillera a przede wszystkim czarnej komedii. Ta zabójcza mieszanka odmierzona w idealnych proporcjach zabierze Was w świat pełen kontrastów oraz nieprzewidywalnych zwrotów akcji.

Zaintrygował i zwrócił moją uwagę tytuł " 7 kobiet mafii". Niestety o nich właśnie w tej książce jest bardzo niewiele. Razem zebrałoby się kilka stron. To książka o szefie mafii i jego zabójcach. Napisana w tonie ironiczno - sarkastycznym ale do mnie nie przemówiła. Zawiodłam się. Jedyny plus to to fakt , że jeden ze złych charakterów na końcu się obudził i podjął próbę zmiany swojego życia.

Ostatni worek cementu
Mateusz Wieczorek0
Okładka ksiązki - Ostatni worek cementu

Pewnego dnia Colton Avila, młody pracownik agencji ubezpieczeniowej, przypadkowo trafia w sam środek wojny mafijnej. Tak właśnie będzie wyglądał początek...

Wszechświaty
Leonardo Patrignani