Pistacja

Komedia z... Grodziska Wielkopolskiego rodem!
Oto ród Macherskich, typowa trzypokoleniowa rodzina. No, może niezupełnie typowa...
Dziadek Ludwik to lokalny guru, człowiek zawsze służący dobrą radą i czarnym humorem.
Babcia Ula cieszy się w okolicy sławą znawczyni ziół i ich leczniczego działania. Ich syn
prowadzi firmę budowlaną chwilowo pozbawioną sprzętu, a synowa jest właścicielką sklepu
spożywczego, co umożliwia jej codzienny kontakt z przesiadującą na ławce miejską
śmietanką towarzyską, wśród której prym wiodą indywidua o tak zobowiązujących ksywach
jak Lincoln czy... Drakula.
Natomiast w odległych, pradawnych czasach czarownica Pistacja spotyka przybyszów z
przyszłości. Pistacja ma cięty język, złodziejski spryt i gołębie serce. Nie można się z nią
nudzić ani przez chwilę. Po odysei godnej Homera dowiaduje się, jaki był prawdziwy cel
misji jej kompanów i jak trudne zadanie ją czeka.
I jest jeszcze on... Język! Język Mateusza Wieczorka. Powykręcany, połamany, a czasem
wystawiony szyderczo, z pogmatwanym rodowodem, ale rasowy! To właśnie dzięki językowi
ta książka jest tak zabawna, że nie odłożycie jej ani na moment. Zabawna i... wzruszająca!

"Komedia Mateusza Wieczorka zawiera wiele życiowych porad. Przewrotna, zabawna,
chwilami wzrusza. Ale przede wszystkim dostarcza Czytelnikowi niesamowitych wrażeń."
Gabriela Gargaś

"Różne komedie już w życiu czytałem. Bez dwóch zdań ta jest najbardziej oryginalna.
Wsiadajcie do tego rollercoastera i trzymajcie się mocno!"
Alek Rogoziński

"Humor Mateusza Wieczorka nie chrzęści sucharami. Jest oryginalny i niepowtarzalny. Ja się
ubawiłem."
Maciej Siembieda

Informacje dodatkowe o Pistacja:

Wydawnictwo: Stara Szkoła
Data wydania: 2022-10-31
Kategoria: Rozrywka, humor
Tytuł oryginału: Pistacja
Język oryginału: Polski

Tagi: czarownice humor rozrywka komedia

Kup książkę Pistacja

Pistacja - opinie o książce

Avatar użytkownika - Colibri
Colibri
Przeczytane:2022-12-26, Ocena: 5, Przeczytałam,

Recenzja „Pistacja”
„Gołębie nie widzą szyb. I oto moment, kiedy w końcu można.
Gołąb nie tyle przydzwonił, co PRZYPIERDOLIŁ w szybę z całej epy. Homerycznie. Spektakularnie. Aż się pióra posypały.”
„Pistacja” to książka wydana w 2022r. a jej autorem jest Mateusz Wieczorek. Urodzony w Grodzisku Wielkopolskim pisarz, w wolnej chwili kocha obejrzeć dobry film, pograć w painball’a albo spędzać czas z przyjaciółmi. Napisał już takie powieści jak „66 dusz” czy „Ostatni worek cementu”, a ostatnia jego książka nosi tytuł „Pistacja”.
Michał to czterdziestodwuletni mężczyzna i głową rodziny Macherskich. Prowadzi własną firmę budowlaną, ale niestety została ona pozbawiona sprzętu, dlatego chwilowo finanse objęła żona Michała, Justyna. Jej praca jednak nie jest spokojna, jako właścicielka sklepu spożywczego musi zmagać się z takimi osobistościami jak np. Drakula, który nie raz sprowadza na siebie kłopoty. Razem z parą Macherskich mieszka ich syn Szymon, oraz dziadkowie chłopca, babcia Ula, ciesząca się okoliczną sławą znawczyni ziół oraz dziadek Ludwik, lokalny guru. To właśnie na niego spada obowiązek ukarania wnuka z powodu problemu jako miał w szkole. Efekty tej kary wiążą się z Pistacją. Kobieta ta jest czarownicą i jak sama twierdzi, nie jest tak stara na jaką wygląda. Kobieta żyje w zupełnie innych czasach niż rodzina Macherskich. W czasach w których czarownice są palone na stosie, a każda podejrzana rzecz uważana jest za magię. Gdy pewnego dnia do jej świata przybywają przybysze z przyszłości, między nimi a Pistacją zaczyna się rozgrywka. Podróżują razem, ale maja inne cele. W końcu gdy Pistacja dowiaduje się z jakiego powodu mężczyźni przybyli do jej świata, dociera do niej jak ciężkie zadanie ją teraz czake.
Co od siebie mogę powiedzieć o książce? Szczerze mówiąc na początku zastanawiałam się czy ta książka mnie rozbawi, bo lekko w to wątpiłam. I nie chodzi o to, że nie wierzyłam w pióro Mateusza Wieczorka, bo go do tej pory nie znałam, ale bardziej dlatego, że mało kiedy słowo pisane mnie bawi. Umiem uśmiechnąć się nad jakąś anegdotą, ale raczej nie śmiać. „Pistacja” jednak całkowicie zmieniła moje spojrzenie na humor w książkach. Okazuje się, że jednak można napisać książkę, która sprawi, że nawet taka introwertyczka jak ja, zaśmieje się i to nie raz czy dwa, ale przez większą część książki. Mateusz Wieczorek idealnie trafia w moje poczucie humoru i po prostu nie szło się nie śmiać, a historia napisana jest tak lekkim piórem, że czyta się ja wręcz jednym tchem.

Avatar użytkownika - meridazielona
meridazielona
Przeczytane:2022-10-28, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2022,

Dzisiaj zabieram Was na niezapomnianą wycieczkę do Grodziska Wielkopolskiego, gdzie gołębie nisko latają, Macharadża rozjeżdża wszystkie samochody...rowerem, a w pawilonie możecie dostać aerozolem po oczach ale tylko wtedy gdy jesteście z bandy Draculi ????

"Pistacja" to literacka petarda. Koniecznie po nią sięgnijcie gdy jest wam źle, nic wam się nie chce i ogólnie wszystko jest do ? Ale uwaga!!! Kawa / herbata nie jest wskazana przy czytaniu, bo czekają was niekontrolowane wybuchy śmiechu i ryzyko zaplucia książki w/w napojem.

7 Kobiet Mafii
Mateusz Wieczorek0
Okładka ksiązki -  7 Kobiet Mafii

„7 Kobiet Mafii” autorstwa Mateusza Wieczorka to powieść wielowymiarowa. Nie tylko opowiada historię widzianą oczyma kilku postaci, ale także...

Ostatni worek cementu
Mateusz Wieczorek0
Okładka ksiązki - Ostatni worek cementu

Pewnego dnia Colton Avila, młody pracownik agencji ubezpieczeniowej, przypadkowo trafia w sam środek wojny mafijnej. Tak właśnie będzie wyglądał początek...