A Curse so Dark and Lonely

Tytuł oryginału: A Curse so Dark and Lonely
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Dominika Maculewicz

Tom 1 cyklu The Cursebreaker Series

Retelling Pięknej i Bestii, jakiego jeszcze nie było.
Powieść idealna dla fanów Marissy Meyer.
„Patrzę na swoje dłonie. Pod paznokciami jest krew. Zaczynam się zastanawiać, ilu moich ludzi zabiłem tym razem”.

Rhen
Książę Rhen sądził, że łatwo będzie można złamać klątwę, jaką rzuciła na niego potężna wiedźma. Wystarczyło, żeby pokochała go jakaś dziewczyna. Tylko tyle. Jednak to było, zanim zmienił się w bezwzględną bestię i zniszczył swój zamek, swoją rodzinę, pozbywając się przy tym ostatniej iskierki nadziei.
Kolejna kobieta uciekła, więc książę kolejny raz będzie miał osiemnaście lat.

Życie Harper nigdy nie było łatwe. Dziewczyna wychowywała się bez ojca, z umierającą matką i bratem, który nigdy nie traktował jej poważnie. Nauczyła się być twarda. Przynajmniej na tyle, aby przetrwać.
Kiedy na ulicach Waszyngtonu próbuje uratować nieznajomego, jej życie przybiera nieoczekiwany obrót.
Teraz Harper nie wie, gdzie jest ani czy to, co widzi, jest prawdziwe.
Książę? Klątwa? Potwór?
Dopiero gdy spędza czas z Rhenem, zaczyna rozumieć, o co toczy się gra. Po jakimś czasie Rhen orientuje się, że Harper nie jest kolejną dziewczyną, którą powinien oczarować. Jego nadzieja powraca. Jednak ona może nie wystarczyć.

Kup książkę A Curse so Dark and Lonely

Opinie o książce - A Curse so Dark and Lonely

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2021-08-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 2021, E-booki, Fantasy,

Nie zdarzyło mi się jeszcze czytać retellingu i przyznam szczerze, że podoba mi się bardziej niż standardowa "Piękna i Bestia". Jestem ogromnie zaskoczona samą postacią Harper, która mimo ograniczeń, pokazuje że siła tkwi w sercu, w czynieniu dobra. Swoją postawą zmienia życie wielu ludzi na lepsze i choć nie jest w stanie pomóc wszystkim, to nie poddaje się. Polubiłam wszystkie postacie poza bratem Harper. Strasznie mnie drażniła jego arogancja. Poza tym obraz miłości przedstawiony przez autorkę jest mi bardziej bliski, niż ten poznany w bajce. Zakończenie niesamowicie mnie zaskoczyło. Z pewnością sięgnę po kolejną część. Coraz bardziej lubię fantastykę, szczególnie w wydaniach przedstawiających silne i odważne kobiety.

Avatar użytkownika - hanczyk04
hanczyk04
Przeczytane:2021-01-15, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2021, Fantastyka,
Avatar użytkownika - Mephelome
Mephelome
Przeczytane:2020-09-21, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Rhen przez swoją klątwę przeżywa nieznośne cierpienia. Przez pewien czas jest zwykłym księciem, jednak pod koniec każdej pętli czasowej, w której niejako zamknęła go pewna wiedźma, staje się okrutnym, pozbawionym świadomości potworem. Jego jedyną nadzieją jest prawdziwa miłość. Stracił już nadzieję, że może znaleźć kogoś, kto mógłby go pokochać. Szansą są dziewczyny sprowadzane z "drugiej strony", ze świata bliższego nam, zwykłym śmiertelnikom. I kiedy dowódca straży wybiera odpowiednią dziewczynę, chcąca ją ratować Harper zajmuje jej miejsce. Harper musi teraz sobie poradzić z nową rzeczywistością. Nie zamierza siedzieć bezczynnie w jakimś zamku, kiedy jej brat ryzykuje życie dla rodziny, a jej matka jest śmiertelnie chora.

Jest to świeże spojrzenie na Piękną i Bestię. A Curse So Dark and Lonely Brigid Kemmerer (tłum. Dominika Maculewicz) daje baśni coś nowego jednocześnie zachowując to, co jest w niej najlepsze. Klątwa księcia moim zdaniem jest tutaj okrutniejsza, niż w innych wersjach. Bohaterowie są wspaniali, a świat doprawdy fantastyczny, mimo że poznany jest w swoich latach chudych. Myślę, że jest to taka Piękna i Bestia, która zadowoli zarówno fanów, jak i tych, którzy jeszcze nie mieli okazji pokochać tej historii.

Uwielbiam czytać rettelingi, choć nie da się ukryć, że bardzo często są one bardzo przewidywalne. Doskonale zdaje sobię sprawę, że ciężko jest znaleźć oryginalny sposób na przekształcenie historii, którą już znamy, a jednak „A Curse So Dark and Lonely” jest jednym z lepszych rettelingów, jakie czytałam, jeśli chodzi o Piękną i Bestię.

Klątwa i czarny charakter, piękna i bestia, która nie jest tym, kim wydawać się może na pierwszy rzut oka, zaciekła bohaterka, która nie tylko jest pełna wad, ale także jest dosyć charakterystyczną i wyjątkową na swój sposób postacią, czynią tę historię naprawdę niezwykłą. Mimo tego, że akcja od pierwszych stron nie pędzi zbyt szybkim tempem, to jest to tak hipnotyzujące, że ciężko się oderwać od książki nawet na moment. Jedną z rzeczy, które uwielbiam w tej książce, jest właśnie postać Harper. Nie jest idealna, a jej zachowanie momentami „kłuje” w oczy, ale mimo tego jest niesamowicie lojalna i opiekuńcza, a przede wszystkim – mimo problemów związanych z chorobą, jest niezwykle uparta i silna.
Jeśli chodzi o budowanie świata, Brigid Kemmerer wykazała się niezwykłą elokwencją, rozdziały płynnie przechodzą jeden do drugiego i nic nie wydaje się wymuszone. Stworzyła idealne chwile dla nieidealnych bohaterów, a to w połączeniu z próbami złamania klątwy, pozwala czytelnikowi docenić staranność, z jaką przygotowała tę historię. Ceniłam każde słowo, które magicznie unosiło się na stronach, i byłam absolutnie oszołomiona emocjami, jakie buzowały we mnie podczas czytania, zwłaszcza pod koniec powieści.
„A Curse So Dark and Lonely” to opowieść pełna nadziei i zaangażowania, tęsknoty i piękna, uzdrowienia i wiary, pokazująca, że to, jak wyglądamy, nie zawsze jest reprezentatywne dla tego, kim jesteśmy. To nie tyle opowieść o sile miłości, co o niezwykłej przyjaźni i sile rodziny, w której więzy krwi to za mało. Polecam!

Listy do utraconej
Brigid Kemmerer0
Okładka ksiązki - Listy do utraconej

Przypadek czy przeznaczenie? Ten list mógł przecież znaleźć każdy... Declan Murphy to ,,typ spod ciemnej gwiazdy". W szkole boją się go nawet nauczyciele...

A Heart So Fierce and Broken
Brigid Kemmerer0
Okładka ksiązki - A Heart So Fierce and Broken

„Dokonywanie wyboru nigdy nie jest łatwe. Są dobre i złe opcje, ale najbardziej niebezpieczne jest niewybranie żadnej z nich”.Klątwa nareszcie...

Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło