A może jutra nie będzie

Wydawnictwo: Lira
Data wydania: 2021-01-20

Wojna niszczy wszystko, co piękne… Czy miłość może uratować zagubione dusze?

Pierwsza wojna światowa. Trwa bitwa o Łódź. Do dworku, którego właścicielką jest Emilia Ragniewicz, trafiają po nieudanym ataku niemieccy oficerowie – Hauptmann Witold Sydow i Leutnant Wilhelm Lange. Schronienie znajdują tu również uciekinierzy z Kalisza, doktor Nawrocki i nastoletni Maksymilian. Ranny Sydow pod opieką doktora zaczyna odzyskiwać siły, jednak skrywane przez mieszkających w dworku tajemnice powoli wychodzą na jaw i stają się zarzewiem konfliktu. Do majątku przyjeżdża także oddział Rosjan z pułkownikiem Baskakowem na czele. Witold podejmuje z rosyjskim oficerem niebezpieczną grę, w której stawką jest życie mieszkańców majątku.

Tagi: obyczajowe Historia

Kup książkę A może jutra nie będzie

I wojna światowa, zwana wielką wojną, przyniosła Polakom kolejne cierpienia, zniszczenia i tragedie, o których trudno mówić. Rozdarta pomiędzy zaborców Polska niejednokrotnie musiała wystawiać w bratobójczych walkach swoich synów, którzy raz to zakładali mundury pruskie, raz rosyjskie czy austriackie. Zawsze były to barwy wroga, który zmuszał Polaków do walki o własne interesy, przelewając ich krew. W najnowszej powieści Małgorzaty Kochanowicz Witold Korczyński jako służący w pruskiej armii Hauptmann Witold Sydow, dowodzący straceńczym oddziałem Prusaków w okolicy Łodzi, podejmuje decyzję o opuszczeniu armii. Ranny mężczyzna, uciekając w towarzystwie Leutnanta Langego, mówiącego po polsku, znajduje schronienie w dworze Emilii Ragniewicz. Mężczyźni chcą tylko wypocząć, zaleczyć rany i opuścić nękane wojną okolice. Witold pragnie przyłączyć się do wojsk Józefa Piłsudskiego, stacjonujących gdzieś w Galicji. Wilhelm Lange marzy o ucieczce i rozpoczęciu nowego życia, którego dostatek określi zgromadzony na wojnie majątek. Pobyt u Emilii Ragniewicz ma być jedynie przystankiem, po którym ich życie powinno przybrać zupełnie inny obrót. Ponury, opuszczony, ale bardzo polski dworek pełen jest tajemnic związanych ze zmarłym mężem Emilii – Hipolitem. Jego przeszłość, niejasne interesy, majątek stają się kanwą historii, która zwiąże ...

Opinie o książce - A może jutra nie będzie

Pierwsza wojna światowa.
Do dworku,którego właścicielką jest Emilia Ragniewicz trafiają niemieccy oficerowie Witold Sydow i Wilhelm Lange.
Prócz nich schronienie znajdują tu również uciekinierzy z Kalisza-doktor Nawrocki i nastoletni Maksymilian.
Pod opieką doktora Sydow zaczyna nabierać sił,ale wydarza się pewna rzecz,która sprawia,że między mężczyznami wybucha konflikt.
Do majątku przyjeżdża też oddział Rosjan z pułkownikiem Baskakowem na czele.
Witold,aby uchronić mieszkańców dworku,podejmuje z Rosjaninem niebezpieczną grę.
Jaką?
I czy jego plan się powiedzie?

Dowiecie się z książki,którą dobrze i szybko się czyta.
Autorka maluje przed nami okrutny wojenny obraz,dokładając pędzlem dylematy i tajemnice.
Właśnie te tajemnice zaintrygowały mnie najbardziej.
A do czego doprowadziły?
Z pewnością do niczego dobrego..

Jeśli lubicie więc takie powieści historyczne,z pewnością nie będziecie się tutaj nudzić.

Krok w ciemność
Małgorzata Kochanowicz 0
Okładka ksiązki - Krok w ciemność

Mroczne tajemnice i morderca grasujący w krakowskich zaułkach – ten kryminał w stylu retro wciąga intrygującą historią i pozwala wczuć się w dekadencką...

Poszukiwana
Małgorzata Kochanowicz 0
Okładka ksiązki - Poszukiwana

Jesień 1904r., Kraków. Witold Korczyński to człowiek o skomplikowanej przeszłości i wybitnych zdolnościach detektywistycznych. Ze względu na problemy...