Abel i Kain

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2013-04-04
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788377225844
Liczba stron: 402

Ocena: 5 (7 głosów)

Jest lipiec 1900 roku. Europa żyje drugimi Igrzyskami Olimpijskimi połączonymi z paryską Wystawą Światową, lecz w Wielkim Księstwie Poznańskim tamte wydarzenia schodzą na dalszy plan wobec popełnionej właśnie zbrodni. Zamordowano młodego arystokratę, zaś o dokonanie tego przestępstwa policja pruska podejrzewa... brata ofiary.

Detektyw-amator Jan Morawski po raz kolejny staje przed koniecznością rozwiązania tajemnicy zbrodni.

Nieżyjący mężczyzna był dziedzicem olbrzymiego majątku, wobec tego najbardziej prawdopodobnym motywem wydaje się pragnienie zdobycia fortuny. W miarę jednak, jak Morawski poznaje mieszkańców pałacu i okolicy, a także fakty z życia zamordowanego, dochodzi do wniosku, że poza chciwością powodem morderstwa mogła być również zemsta lub miłość.

Na szczęście Jan nie musi zajmować się tylko tropieniem mordercy: bierze udział w pikniku, zwiedza wzorowe gospodarstwo, ratuje starego kawalera z matrymonialnej opresji, zaplata pewnej damie warkocze i przygląda się drylowaniu... porzeczek.

Kup książkę Abel i Kain

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Abel i Kain

Avatar użytkownika - Zielono_w_glowie
Zielono_w_glowie
Przeczytane:2013-05-14, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
http://zielonowglowie.blogspot.com/2013/05/katarzyna-kwiatkowska-abel-i-kain.html
Link do opinii
Avatar użytkownika - Gramona97
Gramona97
Przeczytane:2019-07-11, Ocena: 5, Przeczytałam,

Wzięłam do ręki drugą z książek pani Kwiatkowskiej, ponieważ poprzednia mnie bardzo zrelaksowała. Tym razem Księstwo Poznańskie, znów dworek, na który trzeba się jakoś dostać, bo dokonana jest zbrodnia, która Janowi jest nie do końca oczywista. Brat zabija brata? Z powodu fortunki? Czy to na pewno takie oczywiste? Trzeba się dowiedzieć za wszelką cenę. Piękna pogoda, leniwe wakacje i leniwe tempo książki, czego chcieć więcej?

Link do opinii
Avatar użytkownika - Grehann
Grehann
Przeczytane:2018-01-01, Ocena: 4, Przeczytałam, Przeczytaj tyle, ile masz wzrostu,
Druga część cyklu z Janem Morawskim w roli głównej nie rozczarowała. Lubię takie kryminały w stylu angielskim, gdzie akcja snuje się wolno, stopniowo odsłaniając przed czytelnikiem namiętności kłębiące się pod przykryciem utkanym z pozorów i kłamstw.      Już w pierwszej części cyklu (Zbrodnia w błękicie) Katarzyna Kwiatkowska pokazała, że potrafi stworzyć fabułę, w której nic nie jest oczywiste, a druga część to potwierdza. Podejrzani są właściwie wszyscy, a gdy już miałam pewność, że znam tożsamość sprawcy, nagły zwrot akcji obracał wniwecz całą mozolnie skonstruowaną teorię.      Akcja nie galopuje i nawet nie biegnie. Toczy się leniwie na wzór życia w starym dworku i jest to wielka zaleta książki, która nie opowiada przecież o czasach współczesnych. Kiedyś życie było spokojniejsze, nie miało tak oszałamiającego tempa jak obecnie i autorka świetnie to oddała.       Jestem zachwycona sposobem, w jaki Katarzyna Kwiatkowska przedstawiła ówczesne życie, a że temu życiu towarzyszy zbrodnia, moja dusza kryminalistki została w pełni usatysfakcjonowana.      Serdecznie polecam wszystkim miłośnikom kryminału retro.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Sinister
Sinister
Przeczytane:2017-05-24, Przeczytałem, Przeczytane w 2017,
Avatar użytkownika - mapi
mapi
Przeczytane:2016-01-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Inne książki autora
Zbrodnia w szkarłacie
Katarzyna Kwiatkowska0
Okładka ksiązki - Zbrodnia w szkarłacie

Rok 1900. Dwór w Jeziorach pod Poznaniem. Trwają gorączkowe przygotowania do ślubu dziedziczki. Jan Morawski, przystojny, szarmancki i inteligentny...

Zgubna trucizna
Katarzyna Kwiatkowska0
Okładka ksiązki - Zgubna trucizna

Poznań, luty 1901 roku. Jan Morawski poszukuje znanego fałszerza banknotów, ale gdy dochodzi do morderstwa, zaczyna podejrzewać, że fałszerstwo to zaledwie...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy