Ada nie chce spać

Wyciszająca o opowieść o dziewczynce, która niechętnie kładzie się spać. Świat jest przecież taki ciekawy! Ada lubi jednak wieczorne przytulanie z mamą i codzienny rytuał czytania na dobranoc. Mama czyta Adzie książkę o zwierzętach, które tak jak ona szykują się do snu. Robi się coraz ciszej, cieplej, łagodniej. Słowa mamy rozluźniają, dają poczucie bliskości i kołyszą do snu, aż wreszcie dziewczynka zasypia tak jak leniwiec i koala z czytanej opowieści.

Książka kartonowa z zaokrąglonymi rogami.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Informacje dodatkowe o Ada nie chce spać:

Wydawnictwo: Bis
Data wydania: 2022-01-19
Kategoria wiekowa: 3-5 lat
Ilustracje:Aneta Krella-Moch

Tagi: literatura dla dzieci bajka książka dla przedszkolaka Dobranocka polska literatura Wicher Barbara książka ada nie chce spać

Kup książkę Ada nie chce spać

– Dlaczego trzeba spać? – pyta Ada.

Mama ma gotową odpowiedź.

– Potrzebujemy odpoczynku. Sen jest niezbędny, żebyśmy… – zaczyna wyjaśniać, ale Ada jej przerywa.

– Żebyśmy byli silni, zdrowi i weseli – recytuje, kiwając do rytmu misiem. – A nie humorzaści jak tata po nocnej zmianie – dodaje.

Mama wybucha śmiechem. W jej oczach pojawiają się iskierki, które Ada tak lubi.

– Sama widzisz! – mówi mama. – Nawet zazwyczaj pogodny tata, wydał ci się nadąsany z powodu braku snu.

Śmiech mamy jest zaraźliwy i dziewczynka również się śmieje.

– Czy ty też byłabyś humorzasta, gdybyś się nie wyspała? – pyta Ada.

Ada podchodzi do biblioteczki i sięga po ulubioną książkę. Okładka jest gładka i chłodna. Są na niej małe zwierzęta. – Słuchaj dobrze, misiu! – mówi Ada.Sadza misia w łóżku, otwiera książkę na pierwszej stronie i czyta. Tak naprawdę Ada czyta na niby. Po prostu zna kilka pierwszych zdań na pamięć, ale to i tak niezła sztuka.– Małpka kapucynka cały dzień bawiła się, biegała i skakała.Ada podnosi wzrok na misia, a potem na mamę, która poprawia poduszki na łóżku.– To tak jak ja! – oznajmia. – Ja też się bawiłam, biegałam i skakałam.Ada odwraca kartkę. Na ilustracji widzi jasnopopielate zwierzątko o smukłej sylwetce, małej głowie i czarnych uszkach. Obrazki pomagają w „czytaniu”.

Ada nie chce spać - opinie o książce

Avatar użytkownika - Justyna_M
Justyna_M
Przeczytane:2023-12-21, Ocena: 6, Przeczytałem,

“Ada nie chce spać” umili każdą wspólną chwilę czytania i zaowocuje w przyszłości pięknymi wspomnieniami z radosnych chwil razem.

Ada zastanawia się, dlaczego trzeba spać, ona za bardzo tego nie lubi, więc z biegiem historii dowiadujemy się, że mimo codziennego poznawania świata dla każdego musi nadejść czas na odpoczynek. W dodatku każdemu nie dopisuje humor, gdy jest niewyspany, a tego nie chcemy, prawda?

Książka będzie idealnym pomysłem na pierwszy prezent dla mamy i dziecka. Wydanie jest solidne i cudownie zilustrowane.

Uwielbiam wpatrywać się w ilustracje zwierząt i uroczych bohaterów. Ada bardzo lubi wieczorne czytanie w miłym towarzystwie, razem ze zwierzątkami przygotowuje się do snu. Małpka, surykatka, lwiątka, pandy, kangury, niedźwiadki, koala, wiewiórki, sówki i leniwce przeżywają fantastyczne przygody, ale też przygotowują się do snu, a Ada im towarzyszy. Mama jest jej nieustanną towarzyszką i cierpliwie wszystko opowiada i tłumaczy. Dobranoc…każdy dostaje swoje wieczorne pożeganie.
Ciekawe, co przyśni się zwierzakom i dziewczynce 😉

To pięknie skonstruowana, pomysłowa i wyciszająca historia, pełna bliskości i ciepła, która umili wieczorne chwile razem i proces zasypiania.

Polecam z całego serca.

Tomo. Tomo w tarapatach
Barbara Wicher0
Okładka ksiązki - Tomo. Tomo w tarapatach

Nowa przygoda rezolutnego robota Tomo, który pragnąc poznawać świat... popada w niezłe tarapaty. Tomo jest już pełnoprawnym członkiem rodziny. Pokochali...

Słoniku, gdzie jesteś? Małe historie o Słoniku, tom 1
Barbara Wicher0
Okładka ksiązki - Słoniku, gdzie jesteś? Małe historie o Słoniku, tom 1

Pluszowy Słonik to najlepszy przyjaciel Leo. Był przy nim, odkąd tylko chłopiec pamięta, a nawet wcześniej. Leo uwielbia bawić się ze Słonikiem: w piratów...