Książkożercy. Pterodaktyl Olimpek i wielki dinozaur. Poziom 1

Olimpek jest smutny, bo wyśmiał go przyjaciel. Kajetan jest wielkim dinozaurem, a Olimpek małym pterodaktylem. Czy niski wzrost sprawia jednak, że jest gorszy? A może wręcz przeciwnie, bo Olimpek ma inną supermoc, którą tylko musi odkryć? I uwierzyć w siebie!

Opowiadanie doskonałe do pierwszych prób samodzielnego czytania - poziom trudności dostosowany do umiejętności najmłodszych czytelników.

Zabawne ilustracje, które ułatwią dziecku zrozumienie tekstu.

Konsultacja merytoryczna językoznawcy i metodyka z Uniwersytetu Warszawskiego.

Naklejki, które uatrakcyjnią zabawę z książką.

Sympatyczny bohater i ważny temat - wiara w siebie i odkrywanie swoich mocnych stron.

Informacje dodatkowe o Książkożercy. Pterodaktyl Olimpek i wielki dinozaur. Poziom 1:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2022-06-01
Kategoria: Edukacyjne

Kup książkę Książkożercy. Pterodaktyl Olimpek i wielki dinozaur. Poziom 1

Książkożercy. Pterodaktyl Olimpek i wielki dinozaur. Poziom 1 - opinie o książce

Avatar użytkownika - gdziejatamksiazk
gdziejatamksiazk
Przeczytane:2022-06-13, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Książkożercy. Pterodaktyl Olimpek i wielki dinozaur" to książeczka dla mniejszych dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z czytaniem. Olimpek jest smutny, ponieważ kolega źle go potraktował. Z zazdrości zabrał i podeptał mu kamyk, który sam znalazł. On jest mały i słabszy, natomiast Kajetan jest duży i silny, ale czy przez to mały pterodaktyl powinien czuć się gorszy?
Na przykładzie Olimpka dzieci uczą się, że trzeba uwierzyć w siebie. Każdy wyróżnia się wyjątkową cechą tylko trzeba ją znaleźć. Nie tylko gabaryt i mięśnie stanowią o sile zwierzęcia czy człowieka. Dzięki bliskim nam osobom możemy dostrzec to, czego my nie potrafimy.
Historię małego pterodaktyla dopełniają cudowne ilustracje, a mała ilość tekstu ułatwia dzieciom naukę czytania i nie zniechęca. Treść jest wartościowa, pouczająca, o czym można dyskutować z małymi czytelnikami po przeczytanej lekturze. Pytania dotyczące tekstu czekają na końcu książeczki, by móc sprawdzić czytanie ze zrozumieniem.
Książeczki z serii "Książkożerców" dostarczają wartościowej wiedzy, ułatwiają zrozumienie tekstu poprzez piękne, kolorowe ilustracje i można utożsamić się z bohaterami, których historie poznajemy. My jesteśmy zachwyceni i serdecznie polecamy małym czytelnikom!

Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych cz. 1
Barbara Wicher0
Okładka ksiązki - Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych cz. 1

Czy znasz już detektywa Łodygę? Jest on specjalistą w swojej dziedzinie i umie rozwiązać każdą, nawet najtrudniejszą, zagadkę! I Ty obudź w sobie detektywistyczną...

Książkożercy. Filipa - kotka ratownik
Barbara Wicher0
Okładka ksiązki - Książkożercy. Filipa - kotka ratownik

Książkożercy to trzypoziomowa seria przeznaczona dla dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem, zapewniająca: przyjemne wprowadzenie w świat...

Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska