Książkożercy. Pterodaktyl Olimpek i wielki dinozaur. Poziom 1

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2022-06-01
Kategoria: Edukacyjne

Olimpek jest smutny, bo wyśmiał go przyjaciel. Kajetan jest wielkim dinozaurem, a Olimpek małym pterodaktylem. Czy niski wzrost sprawia jednak, że jest gorszy? A może wręcz przeciwnie, bo Olimpek ma inną supermoc, którą tylko musi odkryć? I uwierzyć w siebie!

Opowiadanie doskonałe do pierwszych prób samodzielnego czytania - poziom trudności dostosowany do umiejętności najmłodszych czytelników.

Zabawne ilustracje, które ułatwią dziecku zrozumienie tekstu.

Konsultacja merytoryczna językoznawcy i metodyka z Uniwersytetu Warszawskiego.

Naklejki, które uatrakcyjnią zabawę z książką.

Sympatyczny bohater i ważny temat - wiara w siebie i odkrywanie swoich mocnych stron.

Kup książkę Książkożercy. Pterodaktyl Olimpek i wielki dinozaur. Poziom 1

Opinie o książce - Książkożercy. Pterodaktyl Olimpek i wielki dinozaur. Poziom 1

Avatar użytkownika - gdziejatamksiazk
gdziejatamksiazk
Przeczytane:2022-06-13, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Książkożercy. Pterodaktyl Olimpek i wielki dinozaur" to książeczka dla mniejszych dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z czytaniem. Olimpek jest smutny, ponieważ kolega źle go potraktował. Z zazdrości zabrał i podeptał mu kamyk, który sam znalazł. On jest mały i słabszy, natomiast Kajetan jest duży i silny, ale czy przez to mały pterodaktyl powinien czuć się gorszy?
Na przykładzie Olimpka dzieci uczą się, że trzeba uwierzyć w siebie. Każdy wyróżnia się wyjątkową cechą tylko trzeba ją znaleźć. Nie tylko gabaryt i mięśnie stanowią o sile zwierzęcia czy człowieka. Dzięki bliskim nam osobom możemy dostrzec to, czego my nie potrafimy.
Historię małego pterodaktyla dopełniają cudowne ilustracje, a mała ilość tekstu ułatwia dzieciom naukę czytania i nie zniechęca. Treść jest wartościowa, pouczająca, o czym można dyskutować z małymi czytelnikami po przeczytanej lekturze. Pytania dotyczące tekstu czekają na końcu książeczki, by móc sprawdzić czytanie ze zrozumieniem.
Książeczki z serii "Książkożerców" dostarczają wartościowej wiedzy, ułatwiają zrozumienie tekstu poprzez piękne, kolorowe ilustracje i można utożsamić się z bohaterami, których historie poznajemy. My jesteśmy zachwyceni i serdecznie polecamy małym czytelnikom!

Książkożercy. Skarb na dnie oceanu
Barbara Wicher0
Okładka ksiązki - Książkożercy. Skarb na dnie oceanu

Książkożercy to trzypoziomowa seria przeznaczona dla dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem, zapewniająca: o przyjemne wprowadzenie w świat...

Książkożercy. Kuba i Maja kontra Gang Prosiaka. Poziom 1
Barbara Wicher0
Okładka ksiązki - Książkożercy. Kuba i Maja kontra Gang Prosiaka. Poziom 1

Kuba i Maja w drodze do domu są świadkami napadu... na sklep jubilerski! Zostają skradzione cenne przedmioty. Czy rodzeństwu uda się naprowadzić policję...

Córki tęczy
Hanna Cygler