Książkożercy. Pterodaktyl Olimpek i wielki dinozaur. Poziom 1

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2022-06-01
Kategoria: Edukacyjne
Dodał/a opinię: gdziejatamksiazk

"Książkożercy. Pterodaktyl Olimpek i wielki dinozaur" to książeczka dla mniejszych dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z czytaniem. Olimpek jest smutny, ponieważ kolega źle go potraktował. Z zazdrości zabrał i podeptał mu kamyk, który sam znalazł. On jest mały i słabszy, natomiast Kajetan jest duży i silny, ale czy przez to mały pterodaktyl powinien czuć się gorszy?
Na przykładzie Olimpka dzieci uczą się, że trzeba uwierzyć w siebie. Każdy wyróżnia się wyjątkową cechą tylko trzeba ją znaleźć. Nie tylko gabaryt i mięśnie stanowią o sile zwierzęcia czy człowieka. Dzięki bliskim nam osobom możemy dostrzec to, czego my nie potrafimy.
Historię małego pterodaktyla dopełniają cudowne ilustracje, a mała ilość tekstu ułatwia dzieciom naukę czytania i nie zniechęca. Treść jest wartościowa, pouczająca, o czym można dyskutować z małymi czytelnikami po przeczytanej lekturze. Pytania dotyczące tekstu czekają na końcu książeczki, by móc sprawdzić czytanie ze zrozumieniem.
Książeczki z serii "Książkożerców" dostarczają wartościowej wiedzy, ułatwiają zrozumienie tekstu poprzez piękne, kolorowe ilustracje i można utożsamić się z bohaterami, których historie poznajemy. My jesteśmy zachwyceni i serdecznie polecamy małym czytelnikom!

Zobacz opinie o książce Książkożercy. Pterodaktyl Olimpek i wielki dinozaur. Poziom 1

Kup książkę Książkożercy. Pterodaktyl Olimpek i wielki dinozaur. Poziom 1

Nadia i kuce z leśnej stadniny
Barbara Wicher0
Okładka ksiązki - Nadia i kuce z leśnej stadniny

Nadia marzy o tym, żeby nauczyć się jeździć na kucykach. Rodzice obiecali, że zapiszą ją do klubu jeździeckiego, gdy dziewczynka skończy sześć lat. Gdy...

Książkożercy. Skarb na dnie oceanu
Barbara Wicher0
Okładka ksiązki - Książkożercy. Skarb na dnie oceanu

Książkożercy to trzypoziomowa seria przeznaczona dla dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem, zapewniająca: o przyjemne wprowadzenie w świat...

Więcej niż zło
Ewelina Stefańska