Akademia Jednorożców. Liliana i Tancerz. Tom 5

Kolejna część serii o przyjaźni dziewczynek z jednorożcami.

Akademia Jednorożców to najlepszy rodzaj szkoły z internatem, gdzie uczniowie są połączeni w pary z niesamowitymi jednorożcami. Liliana nie może uwierzyć we własne szczęście, że znalazła się w tej szkole. Dziewczynka uwielbia swego żywiołowego jednorożca, Tancerza, choć boi się skakać na jego grzbiecie przez przeszkody i pędzić z ogromną prędkością, tak jak jej przyjaciółki.

Kiedy drzewa wokół Błyszczącego Jeziora tracą liście, Liliana musi znaleźć w sobie odwagę i zabrać Tancerza na emocjonującą przygodę w poszukiwaniu ratunku!

Informacje dodatkowe o Akademia Jednorożców. Liliana i Tancerz. Tom 5:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2019-10-16

Kup książkę Akademia Jednorożców. Liliana i Tancerz. Tom 5

Akademia Jednorożców. Liliana i Tancerz. Tom 5 - opinie o książce

Avatar użytkownika - gdziejatamksiazk
gdziejatamksiazk
Przeczytane:2022-07-01, Ocena: 5, Przeczytałam,

Poznajemy kolejne przyjaciółki, które mieszkają w Sali Szafirowej. Wyspa Jednorożców cały czas jest podatna na złą magię, która sprawia, że życie jednorożców i uczniów akademii może być zagrożone.
"Lilianna i Tancerz" to piąte spotkanie z Akademią Jednorożców, w którym ponownie przyjdzie grupie przyjaciółek ocalić Wyspę Jednorożców. Tym razem wokół Błyszczącego Jeziora drzewa tracą liście. Zaśmiecają magiczne jezioro, co jest problematyczne. Lilianna cieszy się, że znalazła się w Akademii, ale boi się większej prędkości i skakania przez przeszkody na Tancerzu. Musi znaleźć w sobie odwagę, gdy przychodzi czas na ratowanie jeziora.
Z każdym kolejnym tomem zbliżamy się do końca roku szkolnego. Poznajemy kolejne dziewczynki z Sali Szafirowej, które dzielnie trwają u boku swoich jednorożców, mimo niebezpieczeństwa, które dotyka ich co jakiś czas. Czy dowiedzą się, kto stoi za wydarzeniami, które miały miejsce na Wyspie Jednorożców? Tego dowiecie się tylko czytając tę serię.
Przyjaciółki i jednorożce wyróżniają się odwagą i chęcią niesienia pomocy, czym są przykładem dla młodych czytelników. Każdego dnia zmagają się ze swoimi lękami, obawami, ale walczą z nimi u boku wspaniałych przyjaciół, którzy ich wspierają. Książeczki uczą, że nie powinno się nikogo zmuszać do tego, czego się boi lub nie ma na to ochoty. To my musimy przezwyciężyć ten lęk w odpowiednim dla siebie momencie, a jeśli jest ktoś, kto nas wpiera, tym lepiej i raźniej.
Książeczki z "Akademii Jednorożców" czyta się z czystą przyjemnością, a każdy tom zwiastuje nowe przygody. Treść jest przejrzysta, ilustracje choć czarno-białe, są miłe dla oka. Zdecydowanie polecam!

Akademia jednorożców. Frania i Miodunka. Tom 10
Julie Sykes0
Okładka ksiązki - Akademia jednorożców. Frania i Miodunka. Tom 10

Seria opowiada różne historie dziewczynek, które przyjaźnią się z jednorożcami. Wyobraź sobie szkołę, w której ty i twój jednorożec przeżywacie razem...

Akademia Jednorożców. Oliwia i Śnieżynka. Tom 6
Julie Sykes0
Okładka ksiązki - Akademia Jednorożców. Oliwia i Śnieżynka. Tom 6

Akademia Jednorożców to najlepsza szkoła z internatem, w której uczniowie są połączeni w pary z niesamowitymi jednorożcami. Oliwia jest taka szczęśliwa...