Alcatraz kontra Bibliotekarze. Mroczny talent

Data wydania: 2018-10-03
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-7966-044-5

Tom 5 cyklu Alcatraz kontra bibliotekarze

Złowrogim Bibliotekarzom przez lata udawało się trzymać tę książkę w ukryciu… Jeśli masz ją w ręce, należysz do nielicznych szczęściarzy!

Alcatraz zdołał pokonać armię Bibliotekarzy i uratować królestwo Mokii. Szkoda, że przy okazji udało mu się zepsuć talenty Smedrych. Co gorsza, jego ojciec próbuje wprowadzić w życie sekretny plan, który może doprowadzić do zagłady świata, a Bastylia leży pogrążona w śpiączce. Aby się ocknęła, Alcatraz musi dokonać infiltracji Wielkoteki – zwanej przez Ciszlandczyków Biblioteką Kongresu – źródła groźnej bibliotekarskiej mocy. Czy pozbawiony możliwości korzystania ze swego talentu Alcatraz znajdzie sposób, by ocalić Bastylię i na dobre pokonać Bibliotekarzy?

„Mroczny talent” to długo oczekiwana, zabawna i pełna akcji piąta część serii „Alcatraz kontra Bibliotekarze” wreszcie na księgarskich półkach!

Niektórzy z was latami czekali, by to przeczytać – ostatni tom mojej autobiografii. Pisaliście do mnie i pytaliście, czy Bibliotekarze w jakiś sposób powstrzymali wydanie książki. Szkoda, że tak się nie stało. Chciałbym móc wam powiedzieć, że jakaś zewnętrzna siła nie pozwoliła dokończyć tej historii.

Ale tak nie było.

Ostatni tom powstawał tak długo, bo jestem tchórzem. Naprawdę nie chciałem go pisać. Finał opowieści obejmuje najboleśniejszy okres mojego młodzieńczego życia, w tym sytuacje, w których najbardziej zawiodłem – zarówno swoją rodzinę, jak i cały świat.

Tutaj historia przestaje być śmieszna.

Zostaliście ostrzeżeni.

Alcatraz Smedry vel Brandon Sanderson