Aleja starych topoli. Tom 1

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2017-03-15
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-8083-454-5
Liczba stron: 342

Ocena: 5.25 (4 głosów)

Kiedy osiemnastoletnia Ewa zostaje wydana za starszego o dwadzieścia lat owdowiałego małżonka swojej starszej siostry, nikt nie ma wątpliwości, że ten zaaprobowany przez jej okrutnego ojca związek nie przyniesie dziewczynie nic dobrego. Szwagier, ojciec trójki dzieci, niecieszący się wśród towarzystwa dobrą opinią, nie budzi w niej jednak odrazy, lecz jako przyszły mąż niesie nadzieję na wyczekiwaną przez lata poprawę losu dziecka niechcianego i odtrącanego przez własnych rodziców tylko dlatego, że nie urodziło się chłopcem. Zahukana i poniewierana ostatnia córka mecenasa Więckowskiego zostaje panią we dworze i jest uwielbiana przez męża, który – podobnie jak ona – pragnie pogrzebać przeszłość na cmentarzu i odciąć się od nielubianego teścia. Dwór wznoszący się od lat na końcu alei starych topoli kryje jednak stare tajemnice, które nie pozwalają zapomnieć o tym, co było.

Kolejna dwutomowa powieść Agnieszki Janiszewskiej, podobnie jak poprzednia ("Szepty i tajemnice") zaprasza czytelnika do ziemiańskiego dworku, do mieszczańskich kamienic Warszawy, a także do Paryża, w którym dobiega właśnie końca szalona belle époque. Namalowany z pietyzmem obraz ówczesnych obyczajów uzupełniają dogłębne portrety psychologiczne poszczególnych bohaterów.

Kup książkę Aleja starych topoli. Tom 1

Zobacz także

Opinie o książce - Aleja starych topoli. Tom 1

Avatar użytkownika - leonia
leonia
Przeczytane:2017-04-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Historia o zwykłym codziennym życiu w XIX wieku. Sukcesy, porażki i błędy , które powiela każde pokolenie. Tajemnice i sekrety skrywane przez lata. Pozory dużo cenniejsze niż prawda. Świetnie oddany klimat przedwojennej Polski i Francji.
Link do opinii
Avatar użytkownika - kavayee
kavayee
Przeczytane:2017-04-02, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Pierwszy tom wprowadza nas do historii rodziny Więckowskich, w której najwięcej ma do powiedzenia głowa rodu - mecenas Więckowski. To on decyduje co robią jego córki, za kogo wyjdą za mąż i jak powinny dbać o swoich mężów. Nihil novi sub sole. Pech chciał, że mimo świetnie prosperującej kancelarii i posiadania pięknej ziemi, nie ma on męskiego potomka, który mógłby to wszystko kontynuować. Wychowanie córek nie jest dla niego tak wielką przyjemnością, jaką byłoby przygotowanie do świetlanej przyszłości młodego mężczyzny. Jak przystało na rozgoryczonego faktem mężczyznę, nie umie on okazać swoim córkom żadnego wsparcia, a o cieple domowego ogniska muszą zapomnieć. Ich matka jest bowiem idealną żoną swojego męża i nie kwestionuje jego metod wychowawczych.
Całość recenzji na zukoteka.blox.pl

Link do opinii
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2017-11-18, Ocena: 4, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2017-06-19, Ocena: 6, Przeczytałam, 2017,
Inne książki autora
Po drugiej stronie
Agnieszka Janiszewska0
Okładka ksiązki - Po drugiej stronie

Drugi tom pasjonującej powieści o losach zawiedzionej przyjaźni i nieodwzajemnionej miłości. A także o tym, czy można, na przekór wszystkiemu, a...

Po drugiej stronie
Agnieszka Janiszewska0
Okładka ksiązki - Po drugiej stronie

Z końcem sierpnia 1996 roku Blanka Miller staje w progach swojej dawnej szkoły. Jej małżeństwo zakończyło się rozwodem i kobieta powróciła z Poznania...

Zobacz wszystkie książki tego autora