Alfabet miłości

- Czym jest miłość?
- Czy można ją tak naprawdę zrozumieć?
- Czy mamy na nią jakikolwiek wpływ?
- Czy rzeczywiście wszystko zniesie, nie zazdrości i nigdy nie ustaje?
- Czy jest w niej sens?

Potocznie się uważa, że każdy pragnie miłości – chce kochać i być kochanym. Z tym przekonaniem kontrastuje jednak współczesna moda na bycie singlem. Wygląda zatem, że jest to kwestia indywidualna – każdy z nas sam decyduje, czy i jeśli tak, to kogo obdarzy uczuciem. Odpowiedzi na pytania, jak to rzeczywiście jest z tą miłością i czy mamy na nią realny wpływ, starają się odszukać autorzy. W niezwykle dynamicznym i intrygującym dialogu rozkładają miłość na czynniki pierwsze, wyjaśniają to, co nurtujące i niezrozumiałe, opisują to, czego nie do końca jesteśmy świadomi, i rozprawiają się z od lat powtarzanymi stereotypami. Konfrontują sprzeczne punkty widzenia, pobudzają do zastanowienia i pokazują, jak będąc z kimś, nie zatracić siebie. Dzięki ich książce nie tylko zaczynamy rozumieć tajniki miłości, ale także otrzymujemy mnóstwo wskazówek i inspiracji do pracy nad sobą i nad swoim związkiem.

"Wśród pytań, które padają w tej książce, każdy znajdzie to dotyczące własnej miłości. Hasło dla siebie najważniejsze. To prawda, że miłość jest trudna do zdefiniowania, ale… czemu o niej nie porozmawiać? „Alfabet miłości” to rozmowa wartka, pełna energii, humoru i zaskoczeń. Renata Mazurowska i profesor Bogdan Wojciszke, czołowy polski specjalista w tej romantycznej materii, penetrują od nowa – zdawałoby się – dość znany obszar. Czytam i jestem zdumiona, że teoria o dwóch połówkach jabłka okazuje się nieaktualna i że... to dobrze! Jestem zdumiona, że aż tyle badań wykonano na świecie, by poznać naturę miłości, że warto porozmawiać o tym jeszcze raz. Zachęcam gorąco do czytania we dwoje."

Katarzyna Droga, redaktor naczelna magazynu „Sens”

Bogdan Wojciszke – profesor psychologii, prodziekan sopockiego wydziału Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, Fellow (z wyboru) Association of Psychological Science, członek korespondent Polskiej Akademii Nauk. Jego zainteresowania badawcze obejmują zagadnienia psychologii społecznej, takie jak spostrzeganie i ocenianie ludzi, oceny moralne, dynamika bliskich związków uczuciowych, kultura narzekania, następstwa sprawowania władzy i treść poglądów na świat społeczny. Jest autorem 10 książek (m.in. "Procesy oceniania ludzi", "Psychologia miłości", "Sprawczość i wspólnotowość", "Psychologia społeczna") i ponad 150 artykułów, z których wiele ukazało się w najbardziej cenionych czasopismach międzynarodowych. Wypromował 27 doktorów.

Renata Mazurowska – trener pracujący z kobietami będącymi tuż po rozwodzie lub trudnym rozstaniu, pomaga im znaleźć równowagę i zacząć od nowa. Ukończyła Zaawansowane Szkolenia Trenerskie w Pracowni Psychologicznej Elżbiety Sołtys w Krakowie. Autorka artykułów o tematyce psychologicznej i zdrowotnej, między innymi w magazynie „Sens”, i współautorka książki Blisko, nie za blisko. Terapeutyczne rozmowy o związkach. Stworzyła i prowadzi serwis internetowy www.wpelnidnia.pl – stronę kobiet pięknych, mądrych i dojrzałych.

Informacje dodatkowe o Alfabet miłości:

Wydawnictwo: GWP
Data wydania: 2015-02-11
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-7489-606-1

Kup książkę Alfabet miłości

Alfabet miłości - opinie o książce

Jest to rozmowa na temat miłości i seksu. Bardzo cenię, że dialog nawiązał się między kobietą i mężczyzną, co pozwala ugryźć temat z różnych stron. Świetna lektura dla dwojga. Znajdziemy tu wiele historycznych ciekawostek, odniesień do przeróżnych badań, obyczajów innych ludów. Niektóre wnioski mogą zaskoczyć, inne rozbawić.

„Kiedy kochamy, seks jest obcowaniem dusz, a bez miłości jest co najwyżej dziwnym ćwiczeniem fizycznym.”

Avatar użytkownika - martyna071095
martyna071095