Okładka książki - Alfabet miłości

Data wydania: 2015-02-11
ISBN: 978-83-7489-606-1
Dodał/a książkę: czytam

- Czym jest miłość?
- Czy można ją tak naprawdę zrozumieć?
- Czy mamy na nią jakikolwiek wpływ?
- Czy rzeczywiście wszystko zniesie, nie zazdrości i nigdy nie ustaje?
- Czy jest w niej sens?

Potocznie się uważa, że każdy pragnie miłości – chce kochać i być kochanym. Z tym przekonaniem kontrastuje jednak współczesna moda na bycie singlem. Wygląda zatem, że jest to kwestia indywidualna – każdy z nas sam decyduje, czy i jeśli tak, to kogo obdarzy uczuciem. Odpowiedzi na pytania, jak to rzeczywiście jest z tą miłością i czy mamy na nią realny wpływ, starają się odszukać autorzy. W niezwykle dynamicznym i intrygującym dialogu rozkładają miłość na czynniki pierwsze, wyjaśniają to, co nurtujące i niezrozumiałe, opisują to, czego nie do końca jesteśmy świadomi, i rozprawiają się z od lat powtarzanymi stereotypami. Konfrontują sprzeczne punkty widzenia, pobudzają do zastanowienia i pokazują, jak będąc z kimś, nie zatracić siebie. Dzięki ich książce nie tylko zaczynamy rozumieć tajniki miłości, ale także otrzymujemy mnóstwo wskazówek i inspiracji do pracy nad sobą i nad swoim związkiem.

"Wśród pytań, które padają w tej książce, każdy znajdzie to dotyczące własnej miłości. Hasło dla siebie najważniejsze. To prawda, że miłość jest trudna do zdefiniowania, ale… czemu o niej nie porozmawiać? „Alfabet miłości” to rozmowa wartka, pełna energii, humoru i zaskoczeń. Renata Mazurowska i profesor Bogdan Wojciszke, czołowy polski specjalista w tej romantycznej materii, penetrują od nowa – zdawałoby się – dość znany obszar. Czytam i jestem zdumiona, że teoria o dwóch połówkach jabłka okazuje się nieaktualna i że... to dobrze! Jestem zdumiona, że aż tyle badań wykonano na świecie, by poznać naturę miłości, że warto porozmawiać o tym jeszcze raz. Zachęcam gorąco do czytania we dwoje."

Katarzyna Droga, redaktor naczelna magazynu „Sens”

Bogdan Wojciszke – profesor psychologii, prodziekan sopockiego wydziału Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, Fellow (z wyboru) Association of Psychological Science, członek korespondent Polskiej Akademii Nauk. Jego zainteresowania badawcze obejmują zagadnienia psychologii społecznej, takie jak spostrzeganie i ocenianie ludzi, oceny moralne, dynamika bliskich związków uczuciowych, kultura narzekania, następstwa sprawowania władzy i treść poglądów na świat społeczny. Jest autorem 10 książek (m.in. "Procesy oceniania ludzi", "Psychologia miłości", "Sprawczość i wspólnotowość", "Psychologia społeczna") i ponad 150 artykułów, z których wiele ukazało się w najbardziej cenionych czasopismach międzynarodowych. Wypromował 27 doktorów.

Renata Mazurowska – trener pracujący z kobietami będącymi tuż po rozwodzie lub trudnym rozstaniu, pomaga im znaleźć równowagę i zacząć od nowa. Ukończyła Zaawansowane Szkolenia Trenerskie w Pracowni Psychologicznej Elżbiety Sołtys w Krakowie. Autorka artykułów o tematyce psychologicznej i zdrowotnej, między innymi w magazynie „Sens”, i współautorka książki Blisko, nie za blisko. Terapeutyczne rozmowy o związkach. Stworzyła i prowadzi serwis internetowy www.wpelnidnia.pl – stronę kobiet pięknych, mądrych i dojrzałych.

Kup książkę Alfabet miłości

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Przeczytane:2015-09-27, Ocena: 6, Przeczytałam,
ABC miłości   Miłość jest jak narkotyk – pisał w jednej ze swoich książek Paulo Coelho. Rzeczywiście, miłość może uzależniać, może być przyczyną euforii, szczęścia, ale też i cierpienia. O miłości napisano już miliony tekstów, opisując jej wielkość, wzniosłość, koncentrując się na emocjach, jakie ze sobą niesie - również tych negatywnych. Ale czym tak naprawdę jest miłość? W jakim stopniu budujemy związek na iluzjach? Czemu miłość przemija? Jakie są skutki rozwodu? Na te pytania próbuje odpowiedzieć Renata Mazurowska w rozmowie z profesorem psychologii, Bogdanem Wojciszke.   Książka Alfabet miłości, opublikowana nakładem Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego, to próba zrozumienia miłości, racjonalnego przedstawienia wszystkich jej cieni i blasków, spojrzenia na nią nie z emocjonalnego, a z racjonalnego punktu widzenia. To nie tylko lektura adresowana do psychologów, socjologów czy life coachów, ale do tych, którzy kochają - bądź kochać by chcieli, dla singli, stanowczo odżegnujących się od miłości, a także do tych, którzy po dziś dzień nie potrafią poradzić sobie z utratą partnera.   Poznajemy zatem trójskładnikową koncepcję, opracowaną przez amerykańskiego psychologa Roberta J.Sterberga, według której na miłość składają się intymność, namiętność oraz zobowiązanie. Wojciszke tłumaczy, czym tak naprawdę jest intymność ...

Opinie o książce - Alfabet miłości

Avatar użytkownika - martyna071095