Alicja Lenczewska. Świadectwo życia

Mistyczka ze szczecińskiego bloku

Gdy Alicja Lenczewska zapisywała swoje dzienniki - Świadectwo i Słowo pouczenia - nie wiedziała, co się z nimi stanie. Dziś pomagają tysiącom ludzi w odnalezieniu drogi do swojego wnętrza i do Boga. Przez całe zawodowe życie była związana ze szkołą - pewnego dnia zmieniła się z dobrze ustawionej urzędniczki komunistycznej placówki w osobę, która chce zostawić sprawy tego świata dla Jezusa Chrystusa. Wszystko podporządkowała życiu zgodnemu z duchem Ewangelii: pomagała potrzebującym, nieustannie modliła się jak założycielka jednoosobowego zakonu kontemplacyjnego. I przez 37 lat życia prowadziła dialog z Jezusem, zapisując objawione jej pouczenia.

Autor patrzy na jej spuściznę w kontekście obfitej literatury mistycznej, począwszy od św. Teresy z Avili przez św. Teresę z Lisieux aż po św. Faustynę. Czy słowa Alicji Lenczewskiej stanowią rozwinięcie wizji tych trzech świętych kobiet? Czy to znaki czasu i wyraz Bożej opieki nad poszukującymi Jego miłości?

Zmarła zaledwie dziesięć lat temu. Ciągle żyje w naszej pamięci i z roku na rok poszerza się grono czytelników Świadectwa i Słowa pouczenia.

,,Jedno czyste serce może uratować miliony dusz"

Im mocniej wchodziła w mistyczną modlitwę, im bliżej była Chrystusa, tym bardziej harmonijnie łączyła w sobie rozmaite elementy życia, ten doczesny i ten wieczny. ,,[T]woje dni zamieniaja sie w modlitwe ciagła. Dlatego nie ma tak wyraznej granicy pomiedzy czasem przeznaczonym na modlitwe i inne sprawy. Modlitwa twoja wkracza w zycie i dlatego zycie wkracza tez w modlitwe. We wszystkim uczestnicze, w czym uczestniczy twoje ciało i twoja dusza. Otrzymałas znak bólu, o który prosiłas, aby ułatwic ci to ciagłe trwanie we Mnie - swiadome trwanie", mówił do niej Jezus. I choć stopniowo właśnie dla modlitwy wycofywała się z życia czynnego (szczególnie w latach dziewięćdziesiątych i w wieku XXI), to do końca pomagała wszędzie tam, gdzie mogła.

Tomasz P. Terlikowski - znany dziennikarz, autor wielu biografii, opowiada o życiu (także duchowym) Alicji Lenczewskiej. Rozwiewa kontrowersje, a także odkrywa prawdopodobny sposób powstawania dzienników, w dużej mierze składających się z przekazanych jej wypowiedzi samego Jezusa.

Informacje dodatkowe o Alicja Lenczewska. Świadectwo życia:

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2021-12-07
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 9788327719997

Tagi: Kościoły i wyznania chrześcijańskie bóg

Kup książkę Alicja Lenczewska. Świadectwo życia

Alicja Lenczewska. Świadectwo życia - opinie o książce

Operacja Franciszek
Tomasz P. Terlikowski 0
Okładka ksiązki - Operacja Franciszek

- Lewicowy Franciszek zwolennikiem teologii wyzwolenia? - Antyklerykalny Franciszek zmienia nauczanie Kościoła – przede wszystkim w kwestii rozwodów...

Dzisiaj trzeba wybrać. O potędze Maryi, walce duchowej i czasach ostatecznych
Tomasz P. Terlikowski0
Okładka ksiązki - Dzisiaj trzeba wybrać. O potędze Maryi, walce duchowej i czasach ostatecznych

JEDEN Z NAJBARDZIEJ ZNANYCH W POLSCE REKOLEKCJONISTÓW W SZCZEREJ ROZMOWIE O WIELKIEJ MOCY BOGA! KSIĄDZ PIOTR GLAS od wielu lat ewangelizuje, prowadzi...