Alicja

Tom 1 cyklu Alicja

Kiedyś, dawno temu Aleks zrezygnował z dobrej pracy i miłości, podążając za marzeniem swojego życia. Dziś nieustannie poprawia scenariusz, którego nikt nie chce kupić i ogląda piękne dziewczyny na przejściach dla pieszych. Nawet nie przypuszcza, że piłka, która pewnego dnia rozbije szybę w jego oknie, zmieni całe jego życie. A dokładniej zmieni je Alicja, która przyjdzie przeprosić za szkodę...

Od poznania Alicji życie Aleksa radykalnie się zmienia. Znany aktor kupuje scenariusz, wymarzona dziewczyna daje się zaciągnąć do łóżka, a nieuprzejmy sąsiad ginie w wypadku samochodowym. Jednak z czasem Aleks zaczyna sobie zadawać pytanie: co będzie, jeśli pewnego dnia na pytanie Alicji udzieli złej odpowiedzi?

Informacje dodatkowe o Alicja:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2010 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-7574-200-8
Tłumaczenie: brak

Tagi: Po zmroku Bestsellery Polskiej Fantastyki

Kup książkę Alicja

Alicja - opinie o książce

Avatar użytkownika - magdkos
magdkos
Przeczytane:2014-08-18, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Mąż namówił mnie na Alicję. Nigdy nie czytałam niczego co on mi poleca bo to zupełnie nie moja "bajka"... A Alicja to prawdziwa bajka-bez cudzysłów"a" . Czytając ją czułam się jakbym wskoczyła do nory królika..Zupełnie jak Alicja z krainy czarów;) Niestety druga część zupełnie mnie nie porwała. Typowa fantastyka. Za wiele jak dla mnie i dla mojego gustu czytelniczego. Morał z tego taki ,że nie znam zakończenia Alicji ,nie wiem kim była i nie wiem jak to się stało ,że jest kim jest .. Ale czy mi to potrzebne do szczęścia? Zupełnie nie. Doszłam do wniosku ,że są książki ,które mogę skończyć "w połowie".I tak jest dobrze.
Avatar użytkownika - PaniKaP
PaniKaP
Przeczytane:2010-06-05, Ocena: 6, Przeczytałam, 2010, Ulubione,
Całkiem niezła książka. Nawet mogłabym rzec że bardzo dobra. Czyta się ją wyjątkowo dobrze i szybko. Pochłania od pierwszych stron i zmusza do ciągłych przemyśleń. Kim jest Alicja? Dlaczego wybrała Aleksa? O co w tym wszystkim chodzi? Mogłabym powiedzieć że książka jest dosyć mroczna. Ale nie wiem czy to określenie byłoby trafne. Na pewno trzyma w napięciu, wywołuje lekki dreszczyk, a po przeczytaniu żałuje się że to już koniec. Ma swój, niepowtarzalny klimat który zachwyca. Żałuję że akcja nie kończy się w tej książce, co zmusza mnie do sięgnięcia po drugi tom. A zrobię to z ogromną przyjemnością. Także podsumowując: książka rewelacyjna, polecam.
Avatar użytkownika - radeksc-wp
radeksc-wp
Przeczytane:2013-10-31, Ocena: 3, Przeczytałem, czytam regularnie w 2013 roku,
Cos jak Lolita, ale inaczej. Luzny stosunek do czasu narracji - raczej nie.
Avatar użytkownika - alnilam
alnilam
Przeczytane:2013-08-04, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2013,
Niby dobrze się czytało, książka nawet wciąga (choć, przynajmniej z początku, brak jakiejś szczególnie wartkiej akcji). Ale jak dla mnie momentami była trochę... bez sensu? wydarzenia nie trzymały się kupy? albo raczej wyskakiwały znikąd? Nie wiem jak to określić, ale jednak książka pozostawiła we mnie pewien niedosyt.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2010-08-03,
Właśnie kończę czytanie tej książki. Jest zdecydowanie jedną z moich ulubionych.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2010-05-14,
Strasznie ciężko było dostać 1 część Alicji... Teraz w końcu będę mogła spokojnie to sobie poczytać ;)
Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2018-10-07, Ocena: 4, Przeczytałam, fantastyka, SF, 52 książki 2018,

Tytułowa Alicja składa się z dwóch części. Obie dotyczą przygód Aleksa, który na swej drodze spotkał Alicję. Spotkanie to zaczęło wpływać na jego życie. Jedna część dzieje się w mieście, a druga w ciemnym lesie. Mimo, że fabuła jest dość zwarta to czegoś w niej brakuje. Jednak można ją przeczytać bez problemów.

Avatar użytkownika - inconsiderada
inconsiderada
Przeczytane:2011-06-27, Ocena: 5, Przeczytałam,
Wnosi coś nieopisanego, lubię książki, o których się myśli po przeczytaniu.
Avatar użytkownika - JaMajka1529
Przeczytane:2014-01-31, Ocena: 5, Przeczytałam,
Przenajświętsza Rzeczpospolita
Jacek Piekara0
Okładka ksiązki - Przenajświętsza Rzeczpospolita

Polska za lat trzydzieści — całkowicie zdewastowane państwo rządzone przez skorumpowanych i zdegenerowanych polityków sterowanych przez mafie...

Przenajświętsza Rzeczpospolita
Jacek Piekara0
Okładka ksiązki - Przenajświętsza Rzeczpospolita

Antyutopijna wizja niedalekiej przyszłości Polski opowiedziana z perspektywy kilku niepowiązanych ze sobą, pochodzących z różnych środowisk i klas społecznych...