ALIENS – Ratunek

KOLONIALNI MARINES SĄ ELITARNĄ JEDNOSTKĄ WOJSKOWĄ przyszłości. Zmagają się z zagrożeniami obcego pochodzenia w całej galaktyce. Jeden z nich ma szansę walczyć u boku legend – Amandy Ripley i Zuli Hendricks, które dawno temu ocaliły mu życie przed śmiercią z rąk ksenomorfów.

Po wydarzeniach przedstawionych w tomie „Aliens: Opór”, Alec Brand, kolonista uratowany przez Ripley i Hendricks dorósł i stał się jednym z elitarnych Kolonialnych Marines. Zostaje wysłany na ściśle tajną misję i trafia na zawładnięty przez Obcych księżyc, z którego niegdyś został uratowany… musi teraz stanąć twarzą w twarz z przeszłością.

Brian Wood („The Massive”, „Aliens: Bunt”, „Aliens: Opór”) łączy siły z rysownikami Kieranem McKeownem i JL’em Strawem („Halo: Lone Wolf”), aby powołać do życia przepełniony akcją komiks o walce ze śmiercionośnym zagrożeniem ze strony Obcych.

Informacje dodatkowe o ALIENS – Ratunek:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2020-03-04, Ocena: 4, Przeczytałem,

GRZECHY PRZESZŁOŚCI

Brian Wood chyba dobrze poczuł się w świecie Alienów, bo po świetnej maxi serii „Aliens: Bunt” i jej udanej kontynuacji „Aliens: Opór” serwuje nam „Ratunek”, ciąg dalszy losów Amandy Ripley i Zuli Hendricks. Ciąg dalszy i zarazem domkniecie opowieści o ich przygodach. Czy ostateczne? Tego Wam nie zdradzę, mogę za to powiedzieć, że równie udane, co poprzednie odsłony.

Alec Brand powraca. Niegdyś jeden z ludzi ocalonych przez Amandę Ripley i Zulę Hendricks, teraz pracuje jako Kolonialny Marine. Tajna misja sprawia, że Brand powraca na księżyc, gdzie czekają na niego Obcy. Przeszłość nie śpi, zagrożenie jest wielkie, a sytuacja z każdą chwila staje się trudniejsza…
I tu na scenę wkraczają Amanda Ripley i Zula Hendricks, by połączyć z nim siły w swojej misji. Walka z korporacją Weyland-Yutani trwa, stawką jest życie milionów, a przed nimi dodatkowo zagrożenie w postaci gniazda Alienów. Czy zdołają przetrwać? I czy grzechy przeszłości zostaną odpokutowane?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2020/03/aliens-ratunek-brian-wood-kieran-mckeown.html