Amazing Spider-Man - Spiderversum, tom 3

Trwa krwawe polowanie na pajęcze totemy. Spiderzy ze wszystkich światów zbierają się, żeby stawić opór Morlunowi i jego wygłodniałej rodzinie. Ich armią zamierza dowodzić Otto Octavius, co nie podoba się Peterowi Parkerowi. Jednak nie ma czasu na kłótnie - wkrótce potyczki z Dziedziczącymi przerodzą się w otwartą wojnę. Silk, Miles Morales, Miguel O'Hara i inni muszą dać z siebie wszystko, bo inaczej nigdy nie będą bezpieczni. Los Spider-Manów z całego multiwersum zależy tylko od nich...

Scenariusz tej historii napisał Dan Slott (She-Hulk), a rysunki stworzyli Giuseppe Camuncoli (Anihilacja, The Superior Spider-Man) i Olivier Coipel (Oblężenie, Ród M, Thor: Odrodzenie).

Trzeci tom serii o Peterze Parkerze to część wielkiego wydarzenia w świecie Człowieka-Pająka - Spiderversum. Dobrze uzupełnić go lekturą albumu Spider-Man 2099: Spiderversum.

Informacje dodatkowe o Amazing Spider-Man - Spiderversum, tom 3:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2018-05-18, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

KRYZYS NA PAJĘCZYCH ZIEMIACH

Kiedy pod koniec roku 2014 w USA zaczęto wydawanie „Spiderversum”, całą historię reklamowano jako największy pajęczy event w dziejach. Nie jest to do końca prawda, rozmiarami i ilością zeszytów nie dorównuje on „Clone Sadze” z lat 90., jednak na pewno nigdy wcześniej aż tylu najróżniejszych Spider-Manów nie pojawiło się razem w żadnym komiksie. Być może nauczeni przeszłością obawiacie się o jakość tego crossovera, ale niepotrzebnie, bo w tym przypadku wraz z ilością – tak jak z odpowiedzialnością moc – idzie w parze naprawdę dobra jakość. W skrócie: przygotujcie się na najlepszego i najbardziej epickiego Spider-Mana, jakiego wydano dotąd w ramach Marvel Now!

Zaczęło się wielkie polowanie na Pająki! Spider-Mani z różnych rzeczywistości są ścigani i mordowani przez Morluna i jego krewnych, ale część z nich, świadoma zagrożenia, postanowiła połączyć siły w walce z najgorszym wrogiem, z jakim dotychczas przyszło im się mierzyć. Wrogiem, który od wieków zajmował się – z sukcesem – eliminowaniem Spiderów, a który teraz nie tylko rozpoczął największe łowy, ale ma też konkretny cel w dorwaniu w swoje ręce kilku konkretnych posiadaczy pajęczych mocy.
Tymczasem Peter Parker z naszego świata kontynuuje swój związek z Silk, kiedy nagle zostaje wmieszany w toczące się właśnie wydarzenia. Trafia do armii Spiderów dowodzonej przez Otto Octaviusa, choć oczywiście taki stan rzecz nieszczególnie mu się podoba. Wraz ze Spider-Gwen, Spider-Szynką, Spider-Małpą, Ultimate Spider-Manem, Spider-Manem Noir i wieloma innymi, Peter musi stawić czoła wyzwaniu zdającemu się przerastać siły ich wszystkich. Bo jak pokonać przeciwników, których najwyraźniej nie można zabić?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/05/amazing-spider-man-3-spiderversum-dan.html

The Superior Spider-Man: Zło konieczne, tom 5
Dan Slott0
Okładka ksiązki - The Superior Spider-Man: Zło konieczne, tom 5

W tym tomie przygód nowego, innego Spider-Mana dochodzi do dwóch ważnych spotkań. Najpierw z wizytą wpada Spider-Man z przyszłości, a dokładniej...