Amazonki w działaniu. Kampanie społeczne amazonek w profilaktyce raka piersi

Zagadnienie profilaktyki raka piersi oraz opieki nad kobietami po mastektomii, z roku na rok jest coraz bardziej istotne w sferze publicznej. Każda forma ich popularyzacji jest mile widziana.

W książce zostały przedstawione okoliczności występowania raka piersi wśród kobiet, historia oraz współczesna działalność ruchu Amazonek w świecie i w Polsce, wybór literatury na ten temat, a także wykaz organizacji Amazonek w Polsce i za granicą.

Do napisania książki autorkę zainspirowała m.in. praca zawodowa, którą wykonuje (tj. inżynier biomedyczny w Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy) oraz fakt, że rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym wśród kobiet polskiej populacji według danych Centrum Onkologii - Krajowego Rejestru Nowotworów również pod względem zgonów. Podjęcie tej problematyki wydało mi się ciekawym wyzwaniem również ze względu na stosunkowo niewielką liczbę rzetelnych i ogólnodostępnych publikacji na ten temat. W związku z tym, że autorka jest pracownikiem Centrum Onkologii w Bydgoszczy, skontaktowała się z członkiniami Bydgoskiego Stowarzyszenia Amazonek Łuczniczka. Panie udzieliły wielu informacji oraz użyczyły książek i czasopism. Przeprowadziła także rozmowę z Prezeską Federacji Stowarzyszeń ,,Amazonki" oraz Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych - Krystyną Wechmann, która wskazała kolejne źródła do wykorzystania w publikacji. Powstała dzięki temu książka jest przystępnym źródłem informacji nie tylko dla pacjentek Centrów Onkologii, ale także dla wszystkich zainteresowanych tym problemem.

Informacje dodatkowe o Amazonki w działaniu. Kampanie społeczne amazonek w profilaktyce raka piersi:

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: 2019-12-10
Kategoria: Popularnonaukowe

Kup książkę Amazonki w działaniu. Kampanie społeczne amazonek w profilaktyce raka piersi

Amazonki w działaniu. Kampanie społeczne amazonek w profilaktyce raka piersi - opinie o książce

Główny Zarząd Informacji wobec Oflagowców 1949-1956
Agnieszka Pietrzak 0
Okładka ksiązki - Główny Zarząd Informacji wobec Oflagowców 1949-1956

Opowieść o planach i ich realizacjach, o agentach i ich oficerach prowadzących z IW (kontrwywiadu), którzy niszczyli wszelkie przejawy polskości obecne...