Quantcast

Amber Gold. Układ, który oszukał tysiące ludzi

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2022-05-18
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Jak to możliwe, że w cywilizowanym kraju leżącym w środku Europy para dwudziestopięciolatków ze średnim wykształceniem robi przekręt na 851 milionów złotych? Czy Katarzyna i Marcin Plichtowie byli tylko słupami i jeśli tak, to czyimi?

Dlaczego ani prokuratura, ani sąd, ani nawet komisja śledcza nie były w stanie odpowiedzieć na pytanie, kto za nimi stoi?

Czy oszuści, którzy stworzyli piramidę finansową Amber Gold, są częścią europejskiej, a może nawet światowej organizacji dokonującej potężnych malwersacji finansowych? Czy to możliwe, że byli ochraniani przez polityków, wymiar sprawiedliwości i służby specjalne?

,,Po dotychczasowych przesłuchaniach jestem pewien, że była to dość dobrze zorganizowana akcja przeprowadzona przez dużą i mocną grupę przestępczą" - powie jeden z posłów, członek sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold. Co to za grupa przestępcza?

Książka jest zapisem dziennikarskiego śledztwa, w którym autorka szuka odpowiedzi na pytania nurtujące od lat osiemnaście tysięcy okradzionych klientów Amber Gold.

Kup książkę Amber Gold. Układ, który oszukał tysiące ludzi

Kryptonim "Skóra"
Monika Góra0
Okładka ksiązki - Kryptonim "Skóra"

Czy o brutalne morderstwo został oskarżony niewinny człowiek? Prawdziwa opowieść o bezprecedensowej zbrodni w historii światowej kryminalistyki - brutalnym...

Człowiek, który wiedział za dużo. Dlaczego zginęli Jaroszewiczowie
Monika Góra0
Okładka ksiązki - Człowiek, który wiedział za dużo. Dlaczego zginęli Jaroszewiczowie

Tym morderstwem żyła cała Polska! Marzec 2018. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro ogłasza, że po niemal trzydziestu latach od zabójstwa premiera...

Tamten utracony świat
Alina Staneczek