Quantcast

American psycho

Wydawnictwo: vis-a-vis Etiuda
Data wydania: 2007-07-18
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-89640-41-3
Liczba stron: 454

Ocena: 4 (6 głosów)

W cztery miesiące po złożeniu przez Ellisa ostatecznej wersji "American Psycho" w nowojorskich kręgach literackich zawrzało. Zaczęło się od tego, że kilka kobiet zatrudnionych w domu wydawniczym odmówiło pracy nad powieścią, która z obsesyjną wręcz dokładnością opisuje dnie i noce masowego mordercy, 27-letniego przedstawiciela nowobogackiej grupy yuppies.

Kup książkę American psycho

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - American psycho

Avatar użytkownika - blackithilien
blackithilien
Przeczytane:2016-06-25, Ocena: 2, Przeczytałam, Czytam regularnie 2016, Mam,
Książka którą ciężko ocenić. Nigdy jeszcze chyba nie byłam tak niezdecydowana co sądzić o książce. Zdecydowałam się na nią, ze względu na świetną ekranizację. Pierwsze 100 stron wciągało - specyficzny styl pisania, bajeczny i bogaty przedstawiony świat. Potem nadszedł kryzys i jak tylko miałam po nią sięgnąć to od razu mnie odrzucało - ciągle to samo - nic się nie dzieje, nic się nie zmienia + niemiłosiernie irytujące opisy kto i co miał na sobie. W momencie pojawienia się morderstw przynajmniej coś się działo Zakończenie też strasznie rozczarowujące - ani nic nie zakańcza, ani nie wyjaśnia.
Link do opinii
Avatar użytkownika - szpachela
szpachela
Przeczytane:2014-07-31, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2014, Moja biblioteczka,
Kto może kryć się za drogimi garniturami, najmodniejszymi okularami i twarzą zadbaną bardziej niż u niejednej kobiety? Spokojny domownik, dżentelmen, uwodziciel, niezwykły nudziarz czy też psychopatyczna osobowość? Powieść 'American psycho' ukazuje nam zwykłe, acz wykwintne życie bogatego Patricka Batemana oraz jego mroczne zakamarki. Patrick Bateman jest postacią, która musi mieć wszystko to co najlepsze. Najnowszy sprzęt do odtwarzania muzyki, garnitury najlepszych marek, świetną wizytówkę, piękną kobietę, a nawet nieskazitelną cerę i opaleniznę. Wszystko po to, by wzbudzać zazdrość u innych i czuć się od nich lepszym. Patrick Bateman nie ma szacunku do kobiet, traktuje je przedmiotowo. Nie słucha ich, wydają mu się nudne i mało inteligentne. Służą mu jedynie do cielesnych przyjemności. Nie ma także współczucia, nie okazuje empatii, obce mu jest poczucie winy. Często się frustruje i wpada w gniew. W takiej sytuacji Patrick Bateman dąży tylko do jednego - morderstwa, które pozwoli mu na upust nagromadzonych emocji. Kiedy mówimy o morderstwie popełnionym przez Patricka Batemana, musimy dołączyć do niego szereg innych rzeczowników: sadyzm, nekrofil, gwałt, kanibalizm. Dlatego też ostrzegam osoby, które nie potrafią przebrnąć przez brutalne opisy, by nie czytały książki lub starały się omijać dane fragmenty. Książka momentami jest naprawdę okrutna! 'American psycho' niewątpliwie jest powieścią kontrowersyjną. Na okładce książki zawarta jest notka, iż wiele kobiet z wydawnictwa zrezygnowało z pracy nad tą powieścią, ze względu na jej brutalność. Ja książkę polecam. To naprawdę ciekawy przegląd psychopatycznego umysłu. Zakończenie w książce jest otwarte. Sami możemy zinterpretować, co tak naprawdę siedziało w głowie Patricka Batemana.
Link do opinii
Avatar użytkownika - izek
izek
Przeczytane:2011-01-06, Ocena: 1, Przeczytałam,
Niełatwa książka... Przepełniona przemocą i nienawiścią. Bardzo męczy czytelnika, poddaje go torturom, prawie takim, jak postacie z kart powieści.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Mikobelle
Mikobelle
Przeczytane:2015-07-15, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - Donatello
Donatello
Przeczytane:2015-02-19, Przeczytałem, Mam,
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2007-11-08, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - marysilver
marysilver
Przeczytane:2000-01-01, Ocena: 6, Przeczytałam,
Inne książki autora
Odloty godowe
Bret Easton Ellis0
Okładka ksiązki - Odloty godowe

"Autor z niezwykłą wnikliwością i wlaściwą sobie, niepozbawioną wspołczucia ironią przedstawia moralną otchłań, leżącą u podstaw świata dzisiejszych...

Informatorzy
Bret Easton Ellis0
Okładka ksiązki - Informatorzy

Informatorzy są pełni makabrycznej gotyckiej wrażliwości, niesmacznych żartów i szokujących szczegółów … komiczne …...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Zagadka czarnego psa
Marta Guzowska
Zagadka czarnego psa
Izabela. Świat w płomieniach
Krzysztof P. Czyżewski
Izabela. Świat w płomieniach
Potem
Kristin Harmel
Potem
Wzloty i upadki mojego życia
Hans Kammerlander; Verena Duregger; Mario Vigl
Wzloty i upadki mojego życia
Też jestem mamą
Karolina Staszak
Też jestem mamą
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
Mentalista
Camilla Läckberg
Mentalista
You'd Be Home Now
Kathleen Glasgow
You'd Be Home Now
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy