American psycho

W cztery miesiące po złożeniu przez Ellisa ostatecznej wersji "American Psycho" w nowojorskich kręgach literackich zawrzało. Zaczęło się od tego, że kilka kobiet zatrudnionych w domu wydawniczym odmówiło pracy nad powieścią, która z obsesyjną wręcz dokładnością opisuje dnie i noce masowego mordercy, 27-letniego przedstawiciela nowobogackiej grupy yuppies.

Informacje dodatkowe o American psycho:

Wydawnictwo: vis-a-vis Etiuda
Data wydania: 2007-07-18
ISBN: 978-83-89640-41-3

Kup książkę American psycho

American psycho - opinie o książce

Avatar użytkownika - blackithilien
blackithilien
Przeczytane:2016-06-25, Ocena: 2, Przeczytałam, Czytam regularnie 2016, Mam,
Książka którą ciężko ocenić. Nigdy jeszcze chyba nie byłam tak niezdecydowana co sądzić o książce. Zdecydowałam się na nią, ze względu na świetną ekranizację. Pierwsze 100 stron wciągało - specyficzny styl pisania, bajeczny i bogaty przedstawiony świat. Potem nadszedł kryzys i jak tylko miałam po nią sięgnąć to od razu mnie odrzucało - ciągle to samo - nic się nie dzieje, nic się nie zmienia + niemiłosiernie irytujące opisy kto i co miał na sobie. W momencie pojawienia się morderstw przynajmniej coś się działo Zakończenie też strasznie rozczarowujące - ani nic nie zakańcza, ani nie wyjaśnia.
Avatar użytkownika - szpachela
szpachela
Przeczytane:2014-07-31, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2014, Moja biblioteczka,
Kto może kryć się za drogimi garniturami, najmodniejszymi okularami i twarzą zadbaną bardziej niż u niejednej kobiety? Spokojny domownik, dżentelmen, uwodziciel, niezwykły nudziarz czy też psychopatyczna osobowość? Powieść 'American psycho' ukazuje nam zwykłe, acz wykwintne życie bogatego Patricka Batemana oraz jego mroczne zakamarki. Patrick Bateman jest postacią, która musi mieć wszystko to co najlepsze. Najnowszy sprzęt do odtwarzania muzyki, garnitury najlepszych marek, świetną wizytówkę, piękną kobietę, a nawet nieskazitelną cerę i opaleniznę. Wszystko po to, by wzbudzać zazdrość u innych i czuć się od nich lepszym. Patrick Bateman nie ma szacunku do kobiet, traktuje je przedmiotowo. Nie słucha ich, wydają mu się nudne i mało inteligentne. Służą mu jedynie do cielesnych przyjemności. Nie ma także współczucia, nie okazuje empatii, obce mu jest poczucie winy. Często się frustruje i wpada w gniew. W takiej sytuacji Patrick Bateman dąży tylko do jednego - morderstwa, które pozwoli mu na upust nagromadzonych emocji. Kiedy mówimy o morderstwie popełnionym przez Patricka Batemana, musimy dołączyć do niego szereg innych rzeczowników: sadyzm, nekrofil, gwałt, kanibalizm. Dlatego też ostrzegam osoby, które nie potrafią przebrnąć przez brutalne opisy, by nie czytały książki lub starały się omijać dane fragmenty. Książka momentami jest naprawdę okrutna! 'American psycho' niewątpliwie jest powieścią kontrowersyjną. Na okładce książki zawarta jest notka, iż wiele kobiet z wydawnictwa zrezygnowało z pracy nad tą powieścią, ze względu na jej brutalność. Ja książkę polecam. To naprawdę ciekawy przegląd psychopatycznego umysłu. Zakończenie w książce jest otwarte. Sami możemy zinterpretować, co tak naprawdę siedziało w głowie Patricka Batemana.
Avatar użytkownika - izek
izek
Przeczytane:2011-01-06, Ocena: 1, Przeczytałam,
Niełatwa książka... Przepełniona przemocą i nienawiścią. Bardzo męczy czytelnika, poddaje go torturom, prawie takim, jak postacie z kart powieści.
Avatar użytkownika - Mikobelle
Przeczytane:2000-01-01, Ocena: 6, Przeczytałam,
Informatorzy
Bret Easton Ellis0
Okładka ksiązki - Informatorzy

Informatorzy są pełni makabrycznej gotyckiej wrażliwości, niesmacznych żartów i szokujących szczegółów … komiczne …...

Glamorama
Bret Easton Ellis0
Okładka ksiązki - Glamorama

Bret Easton Ellis, autor który zasłynął jako twórca najbardziej skandalizującej amerykańskiej powieści w XX wieku „American Psycho”, ale napisał...