Urzekająca opowieść o przeznaczeniu i prawdziwej magii, które mogą odmienić życie każdej kobiety

Jaśmina porzuca rodzinną prowincję, która wywołuje w niej wiele przykrych wspomnień. Przeprowadza się do Warszawy, gdzie chce rozpocząć nowe życie. Wkrótce zaczyna pracę wróżki i powoli zapomina o problemach.

Jednak nieoczekiwanie wraca do niej przeszłość. Jaśmina rusza w mazurskie strony przesycone zapachem ziół, legend i leśniczego Bojana. Mężczyzna nadal zajmuje szczególne miejsce w jej sercu i choć wygląda na to, że on też jej pragnie, to uparcie ją odrzuca.

Kiedy Jaśmina postanawia walczyć o jego miłość, los stawia na jej drodze Krzysztofa, któremu wręcza swój amulet. Pojawi się także starsza pani, która zdradzi jej rodzinną tajemnicę sprzed lat i rzuci na nią urok...

Czy Jaśmina odnajdzie wreszcie szczęście i miłość, których tak bardzo pragnie?

___

O autorce

Adrianna Trzepiota - z wykształcenia polonistka, absolwentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i Uniwersytetu Warszawskiego. Pochodzi ze Szczytna, malowniczego miasteczka na Mazurach. Za "Zwilczoną" i "Sekretną zimę Jaśminy" została okrzyknięta najlepszą polską pisarką w kategorii powieści obyczajowych dla kobiet z wątkami fantasy. Mama niesfornej Tosi, żona jednego męża. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Miłośniczka kultury południowo-wschodniego Podlasia.

Informacje dodatkowe o Amulet Jaśminy. Niezwykła opowieść o przeznaczeniu i prawdziwej magii, które mogą odmienić życie każdej kobiety:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2018-05-11

Kup książkę Amulet Jaśminy. Niezwykła opowieść o przeznaczeniu i prawdziwej magii, które mogą odmienić życie każdej kobiety

Amulet Jaśminy. Niezwykła opowieść o przeznaczeniu i prawdziwej magii, które mogą odmienić życie każdej kobiety - opinie o książce

Książka, która mnie zawiodła. Po opisie i okładce liczyłam na nawiązania do słowiańskiej kultury, odrobinę magii, charyzmatyczną  bohaterkę. Tymczasem otrzymałamsfrustrowaną laskę przed trzydziestką, która kompletnie straciła głowę dla faceta mającego ją w głębokim poważaniu i zaniedbującą z tej okazji małe dziecko. Czytając "Amulet" miałam ochotę wejść na strony książki i mocno potrząsnać Jaśminą ze słowami "ogarnij się". To, co najbardziej mi się podobało, to opisy feng shui i czakr. Sama bohaterka raczej entypatyczna, infantylna i po prostu głupia. Postać Szeptuchy miała potencjał, ale jej pseudo walka z czarownicą zza wschodniej granicy zamiast mnie rozbawić wprawiła raczej w zażenowanie. Książkę dokończyłam czytać raczej dla zasady.

Avatar użytkownika - JolaJola
JolaJola
Przeczytane:2018-11-12, Ocena: 4, Przeczytałam, Przeczytane w 2018, Z biblioteki,
Zimowa Jutrzenka
Adrianna Trzepiota0
Okładka ksiązki - Zimowa Jutrzenka

Magia i święta pachnące przyprawami Główna bohaterka Joanna ma 44 lata i jest redaktorką w poczytnym piśmie dla kobiet. Jej świat legnie w gruzach...

Sekretna zima Jaśminy. Mazurska opowieść pewnej wilczycy
Adrianna Trzepiota0
Okładka ksiązki - Sekretna zima Jaśminy. Mazurska opowieść pewnej wilczycy

SEKRETNA ZIMA JAŚMINY WYNOSI WYRAŻENIE ,,MAGIA ŚWIĄT" NA NOWY, OSOBLIWY WYMIAR Sekretna zima Jaśminy to przeniesiony na stronice powieści czar urokliwych...