Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2018-05-11
Kategoria: Romans

Urzekająca opowieść o przeznaczeniu i prawdziwej magii, które mogą odmienić życie każdej kobiety

Jaśmina porzuca rodzinną prowincję, która wywołuje w niej wiele przykrych wspomnień. Przeprowadza się do Warszawy, gdzie chce rozpocząć nowe życie. Wkrótce zaczyna pracę wróżki i powoli zapomina o problemach.

Jednak nieoczekiwanie wraca do niej przeszłość. Jaśmina rusza w mazurskie strony przesycone zapachem ziół, legend i leśniczego Bojana. Mężczyzna nadal zajmuje szczególne miejsce w jej sercu i choć wygląda na to, że on też jej pragnie, to uparcie ją odrzuca.

Kiedy Jaśmina postanawia walczyć o jego miłość, los stawia na jej drodze Krzysztofa, któremu wręcza swój amulet. Pojawi się także starsza pani, która zdradzi jej rodzinną tajemnicę sprzed lat i rzuci na nią urok...

Czy Jaśmina odnajdzie wreszcie szczęście i miłość, których tak bardzo pragnie?

___

O autorce

Adrianna Trzepiota - z wykształcenia polonistka, absolwentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i Uniwersytetu Warszawskiego. Pochodzi ze Szczytna, malowniczego miasteczka na Mazurach. Za "Zwilczoną" i "Sekretną zimę Jaśminy" została okrzyknięta najlepszą polską pisarką w kategorii powieści obyczajowych dla kobiet z wątkami fantasy. Mama niesfornej Tosi, żona jednego męża. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Miłośniczka kultury południowo-wschodniego Podlasia.

Kup książkę Amulet Jaśminy. Niezwykła opowieść o przeznaczeniu i prawdziwej magii, które mogą odmienić życie każdej kobiety

Opinie o książce - Amulet Jaśminy. Niezwykła opowieść o przeznaczeniu i prawdziwej magii, które mogą odmienić życie każdej kobiety

Książka, która mnie zawiodła. Po opisie i okładce liczyłam na nawiązania do słowiańskiej kultury, odrobinę magii, charyzmatyczną  bohaterkę. Tymczasem otrzymałamsfrustrowaną laskę przed trzydziestką, która kompletnie straciła głowę dla faceta mającego ją w głębokim poważaniu i zaniedbującą z tej okazji małe dziecko. Czytając "Amulet" miałam ochotę wejść na strony książki i mocno potrząsnać Jaśminą ze słowami "ogarnij się". To, co najbardziej mi się podobało, to opisy feng shui i czakr. Sama bohaterka raczej entypatyczna, infantylna i po prostu głupia. Postać Szeptuchy miała potencjał, ale jej pseudo walka z czarownicą zza wschodniej granicy zamiast mnie rozbawić wprawiła raczej w zażenowanie. Książkę dokończyłam czytać raczej dla zasady.

Avatar użytkownika - JolaJola
JolaJola
Przeczytane:2018-11-12, Ocena: 4, Przeczytałam, Przeczytane w 2018, Z biblioteki,
Sekretna zima Jaśminy. Mazurska opowieść pewnej wilczycy
Adrianna Trzepiota0
Okładka ksiązki - Sekretna zima Jaśminy. Mazurska opowieść pewnej wilczycy

SEKRETNA ZIMA JAŚMINY WYNOSI WYRAŻENIE ,,MAGIA ŚWIĄT" NA NOWY, OSOBLIWY WYMIAR Sekretna zima Jaśminy to przeniesiony na stronice powieści czar urokliwych...

Sekretna zima Jaśminy. Mazurska opowieść pewnej wilczycy
Adrianna Trzepiota0