Anatomia wiedźmy. Mapa twojego magicznego ciała

Poczuj magię we własnym ciele.

Umysł i ciało, duchowość i cielesność, potrzebują w praktykach magicznych integracji i zespolenia. Ich osiągnięcie jest możliwe poprzez odpowiednie ćwiczenia i praktyki, które prowadzą do akceptacji ciała i uznania go za duchowe naczynie. Dzięki życiu w zgodzie ze swoją cielesnością można rozwinąć swoje magiczne umiejętności. ,,Anatomia wiedźmy" stanowi wyczerpujące źródło wiedzy na temat obecności magii w naszym ciele oraz informacji, jak w pełni wykorzystać jego moc.

Dowiedz się, jaką rolę w praktykach magicznych odgrywa twoje ciało oraz poszczególne jest części, w tym płuca (oddech), serce (puls i rytm), kości (siła) i umysł.

Odkryj ponownie swoje ciało, a także magię, jaka przepływa zarówno przez ciebie, jak i przez otaczający cię świat dzięki, m.in.:

ćwiczeniom z kartami tarota i sigilami, codziennym rytuałom, praktyce oraz ruchowi.

Otwórz się odnalezienie magii w sobie!

Informacje dodatkowe o Anatomia wiedźmy. Mapa twojego magicznego ciała:

Anatomia wiedźmy. Mapa twojego magicznego ciała - opinie o książce

„Wiedźma jest ciałem
Wiedźma jest myślą
Wiedźma jest duchem”

Słysząc słowo „wiedźma”, nie jedna osoba widzi oczami wyobraźni szkaradną staruchę mieszającą w kotle tajemnicze napary i rzucająca czary na każdego, kto jej się narazi. Taki obraz został nam narzucony przez wieki poprzez bajki, ludowe podania, religijne poglądy nadając naznaczając kobiety parające się magią piętnem zła i szatańskimi praktykami. Tymczasem tego rodzaju wizerunek mija się całkowicie z prawdą, gdyż wiedźma jest kobietą posiadającą ogromną wiedzą o świecie, zintegrowaną z Naturą poprzez własne ciało, intuicję i rozwój wewnętrzny. Każda z kobiet jest swego rodzaju wiedźmą, która posiada w sobie wewnętrzną mądrość, co udowadnia autorka książki pt.: „Anatomia wiedźmy”.

Laura Tempest Zakroff jest profesjonalną artystką, autorką, tancerką, projektantką i współczesną tradycyjną czarownicą. Posiada tytuł BFA z Rhode Island School of Design (RISD), a jej inspirowane mitami dzieła otrzymały nagrody i wyróżnienia na całym świecie. Laura bloguje dla Patheos jako "A Modern Traditional Witch", dla magazynu Witches & Pagans jako "Fine Art Witchery" i przyczynia się do The Witches' Almanac. Jest autorką kilku bestsellerowych książek, w tym Sigil Witchery i Weave the Liminal. Jest także twórcą bestsellera Liminal Spirits Oracle. Laura mieszka w Nowej Anglii.

Muszę też wspomnieć o Christopherze Penczaku, który napisał przedmowę stanowiącą doskonałą rekomendację podręcznika autorki. Jest on pastorem służącym pogańskim czarownikiem, nauczycielem i uzdrowicielem oraz założycielem światowej sławy Temple of Witchcraft i Temple Mystery School, a także twórcą bestsellerowych książek Temple of Witchcraft i płyt audio CD. Christopher jest wyświęconym pastorem, służącym pogańskim i metafizycznym społecznościom New Hampshire i Massachusetts poprzez publiczne rytuały, prywatne rady i nauczanie.

To szczególny przewodnik po naszym ciele, jego funkcjonowaniu, roli, symbolice, duchowym aspekcie powiązanym z poszczególnymi narządami, ale ich podział jest odmienny od tego, który znamy chociażby z lekcji biologii. Nie jest to książka medyczna, ani naukowa czy też edukacyjna, lecz zwiera w sobie ogromną wiedzą o naszym organizmie pod kątem metafizycznym. Ciało Wiedźmy to przede wszystkim obszar płuc, serca, węża, kości i umysłu w połączeniu z pięcioma żywiołami: powietrzem, ogniem, wodą, ziemią i duchem.

Każdy rozdział poświęcony został innemu obszarowi ludzkiego ciała. Przy ich omawianiu autorka wykorzystała archetypy zawarte w dziewięciu pierwszych z Wielkich Arkanów Tarota, czyli od Maga do Pustelnika, by odnieść ich symbolikę do poszczególnych aspektów anatomii ciała Wiedźmy, a więc każdej z nas. Pokazuję, że ich archetypy są bardzo sugestywnymi metaforami pomagającymi zrozumieć nasze powiązania na głębszym duchowym poziomie z naszymi przodkami czy energią danego miejsca a przede wszystkim z sobą samym.

Pokazuje, że współczesne wiedźmy to kobiety rozwijające się i wykorzystujące swój potencjał, poznające siebie, swoje możliwości, zdobywające wiedzę o otaczającym ich świecie, o sobie i poszukujące swojej prawdziwej natury. Uświadamia, że każdy z nas zbudowany jest z tych samych elementów, w których drzemie magiczna moc, która jest częścią każdego człowieka. Zabiera nas w podróż po magicznym aspekcie naszego ciała ukazując odwieczne prawa rządzące Wszechświatem i pomagając zaakceptować każdy aspekt naszego ciała.

„Ludzkie ciało jest naczyniem magii, złożoną i cudowną rezydencją”.

Autorka oprowadza nas po naszym ciele, ukazując jego symbolikę poprzez praktyki magiczne związane prowadzące nas do naszych prastarych korzeni. Swoje słowa kieruje przede wszystkim do kobiet, współczesnych wiedźm, ale też do płci przeciwnej i wszystkich tych, którzy pragną świadomie rozwijać swoje wnętrze. Namawia do zupełnie odmiennego i spojrzenia na siebie oraz nasze otoczenie. Wykorzystuje do tego różne zaklęcia, rytuały, mentalne i ścieżki duchowe, ale też narzędzia w postaci tarota i run na bazie, których powstały zamieszczone sigile opracowane dla każdego narządu i kończące każdą z części, których w publikacji jest dziewięć.

To książka, której nie da się przeczytać zbyt szybko, gdyż poza typową wiedzą teoretyczną znajduje się w niej wiele ćwiczeń i materiału do przemyślenia, które uzupełniają omawiane zagadnienie i skłaniają do namacalnego poczucia tego, o czym właśnie przeczytaliśmy. Warto też zaznaczyć, że bardzo zachęcająco wygląda jej wydanie, które posiada solidną, twardą oprawę wzmocnioną zszywanymi brzegami. Okładka przyciąga wzrok magiczną symboliką umieszczoną na ciemnym tle. Również wklejki nawiązują do tematyki zawartej w publikacji. Całość uzupełniają subtelne, czarno-białe rysunki wykonane przez

Autorka pokazuje, że w każdym z nas jest magia i podpowiada, jak ją uaktywnić oraz wykorzystać. Zawarła w swojej publikacji szereg praktycznych porad, wskazówek, ćwiczeń, dzięki którym możemy zrozumieć nasze ciało, poczuć każdą jego część i dostrzec połączenia pomiędzy poszczególnymi organami uzyskując obraz całości naszego istnienia.

"Anatomia Wiedźmy" to poradnik, przewodnik i magiczna księga w jednym, którą dobrze mieć na swojej półce, by często do niej zaglądać, chcąc poznać siebie jak najlepiej i spojrzeć na swoje ciało w zupełnie nowy sposób.

Książkę przeczytałam, dzięki Wydawnictwu Kobiece

Laura Tempest Zakroff zachęca do odkrycia i poczucia magii w sobie, we własnym ciele. W tym celu wnikliwie analizuje nasze ciało pod kątem metafizycznym. Skupia się na pięciu elementach anatomii wiedźmy. Są to płuca, serce, wąż, kości i umysł. Szczegółowo je omawia, co momentami mnie nużyło. Kilka rzeczy w tej książce pozytywnie mnie zaskoczyło. Zdziwiło mnie, jaką moc ma krew menstruacyjna i mocz. Autorka radzi, by za każdym razem w dzienniku zapisywać swoje przemyślenia. Nawiązuje do kart tarota, podaje schematy rytuałów i dzieli się z czytelniczkami własnymi doświadczeniami. Przytacza zaklęcia chroniące, rysuje sigile - symbole o magicznych właściwościach stworzone przez człowieka. Ponadto autorka mówi o codziennych rytuałach. Podkreśla, jak ważna jest codzienna praktyka i ruch (np. taniec). Jednak to właściwe oddychanie stawia na pierwszym miejscu. Jakiekolwiek ćwiczenie, jakikolwiek rytuał należy zacząć od ćwiczenia trzech oddechów.

Spodziewałam się czegoś innego po tym poradniku. Wprawdzie nie miałam w planach zostania wiedźmą na cały etat, ale chciałam zgłębić temat duchowości, dowiedzieć się czegoś nowego. Poradnik czytałam na raty, by dobrze zrozumieć przesłanie i wczuć się w klimat magii i duchowości. Jego lektura wymaga uważności i maksymalnego skupienia, gdyż to głównie wiedza teoretyczna poparta bogatą bibliografią. Moje ciało, a może bardziej mój umysł, chciało przeczytać "Anatomię wiedźmy" z czystej ciekawości. Tak się stało, lecz po lekturze doszłam do wniosku, że to nie do końca moje klimaty, że to nie moja bajka. Wiedźmą nie będę, jednak nie żałuję czasu na przeczytanie tej książki. I ja w pewnym stopniu skorzystam z tego poradnika, przede wszystkim z ćwiczeń oddechowych.

Poradnik ezoteryczny "Anatomia wiedźmy" porusza temat obecności magii w ciele kobiety. Daje wskazówki, jak w pełni wykorzystać moc ukrytej w nas magii. To lektura dla kobiet uduchowionych, wyczuwających w sobie głęboko ukrytą duchowość, aby mogły zatroszczyć się o swoją duchowość i fizyczność.