Angelologia

Klasztor Świętej Róży od lat słynie z badań nad aniołami. Młoda mniszka Ewangelina, adeptka angelologii, trafia na ślad prowadzonej od wieków, zakamuflowanej wojny ludzi z nefilimami: naszymi wrogami, zrodzonymi z kobiet i Upadłych Aniołów. Wraz z młodym naukowcem, Verlainem, Ewangelina podejmuje śmiertelnie niebezpieczną grę ze Złem, odkrywając bulwersującą prawdę o swej rodzinie. Kto zamordował jej matkę? Czym zajmowała się ekscentryczna babka? Kim naprawdę jest jej ojciec?

Informacje dodatkowe o Angelologia:

Angelologia - opinie o książce

Avatar użytkownika - MrsBookBook
MrsBookBook
Przeczytane:2019-07-21, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam na półce,

Mam mieszane uczucia, co do tej książki. Główna bohaterka to dwudziestoparoletnia Ewangelina, która jest siostrą zakonną. W zakonie odpowiedzialna jest za pocztę. Prawnego dnia przychodzi list z prośba o wgląd do archiwum. W pierwszej chwili odpisując nie wyraziła zgody, gdyż taki miała nakaz z góry, jednak postanowiła tego nie wysyłać.

Na następny dzień adresat listu zjawia się w bibliotece i Ewangelina wbrew zasadom panującym w zakonie postanawia mu pomoc. Pan Verlaine poszukuje listów pani Abbigail Rockefeller, która korespondowała z jedną z sióstr w roku 1943-1944.

Wszystko dotyczy walki ludzi z Nefilimami, czyli zrodzonych z kobiet i Upadłych Aniołów. Owa walka zaczęła się już wiele lat temu, jednak trwa do dziś. Głównie chodzi o lirę, instrument anielski, który ma ogromne moce. Został on ukryty, lecz nikt nie ma pojęcia gdzie. Angelolodzy maja nadzieje na znalezienie tego instrumentu przez Nefilimami. Tych drugich owa lira interesuje gdyż mogłaby ich uzdrowić i umocnić ich rasę.

Czy Ewangelina dołączy do angelologów? Czy Verlaine jest świadomy, dla kogo szuka informacji?

Co Ewangelinę łączy z anielskim instrumentem?

Czy w końcu uda się znaleźć lirę? Oraz kto będzie pierwszy, angelolodzy a może Nefilimowie?

Ileż ja się namęczyłam przy tej książce. Pierwsza połowa szła mi strasznie opornie. Bardzo drażniła mnie czcionka, która jest okropna do czytania. Literki są drobne i jest bardzo mało dialogów.

Gdy już minęłam pół książki było coraz lepiej. W końcu coś się zaczęło dziać 💪. Nie było już takie nudy, choć wszytki było dosyć przewidywalne.

Kiedyś czytałam już tą książkę i byłam zachwycona. Jednak po przeczytaniu jej ponownie nie mam pojęcia, co mnie w niej zachwyciło. Książka do lekkich nie należy. Mi osobiście przebrnięcie przez pierwsza polowe było męczarnią. Gdybym nie miała zasady ze staram się każda książkę doczytać do końca, to na pewno po pierwszych 100 stronach rzuciłabym ja w kąt. Jednak dobrze się stało, iż czytałam dalej gdyż później było już zdecydowanie lepiej. Jednak w całości nie uważam tej książki za godnej polecenia.

Avatar użytkownika - Domi__T
Domi__T
Przeczytane:2016-02-20, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016, 9,
Jest to książka po którąsięgnęłam trochę z nudów, a trochę z ciekawości. Nic wybitnego, ale spodziewałam się infantylnej powieści dla młodzieży i tu czekało mnie spore zaskoczenie. Pozytywne zaskoczenie. Powieść ta jest raczej sensacyjna. W niebezpieczną rozgrywkę między ludźmi a nefilimi - potomkami upadłych aniołów i ludzi, zostaje wciągnięta młoda, studiująca angelologię, zakonnica Evangelina. Gra jest naprawdę bardzo niebezpieczna, dziewczyna dowiaduje się o swoim pochodzeniu niesamowitych rzeczy. Zakończenie jest nieco absurdalne, ale zaskakujące.
Avatar użytkownika - Aila92
Aila92
Przeczytane:2016-07-16, Ocena: 3, Przeczytałam, 12 książek 2016,
Niestety - nieco się rozczarowałam. Być może miałam wyższe wymagania co do tej lektury, ale nie wszystkie zostały spełnione. Czekałam na książkę, od której nie mogę się oderwać, a lektura zajęła mi prawie 2 miesiące. Przez około 2/3 nic się nie dzieje, dopiero pod koniec akcja się rozwija. Niestety - zakończenie również nie zachwyca. A szkoda, bo książka ma potencjał, który nie został jednak wykorzystany.
Avatar użytkownika - kalcia1998
kalcia1998
Przeczytane:2015-03-18, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2015,
Książka jest świetna. Przeczytałam ją jednym tchem. Fabuła trzyma w napięciu do końca, jednak zakończenie bardzo mnie rozczarowało.
Avatar użytkownika - blackithilien
blackithilien
Przeczytane:2014-10-05, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2014, Czytane na Kindle,
Mam bardzo mieszane uczucia co do tej książki. Otworzyłam ją w sumie z przypadku, ale po kilku pierwszych zdaniach wciągnęła mnie na tyle, żeby dotrwać do końca. Mam wrażenie, że to jedno z dzieł w stylu "genialny pomysł - kiepskie wykonanie". Historia sama w sobie wciąga i ma niezaprzeczalny urok (zwłaszcza zawarte w niej retrospekcje !!), szwankuje jednak nieco sposób jej prezentacji. Najbardziej rozczarowuje jednak zakończenie, po naprawdę świetnych ostatnich kilkudziesięciu stronach, po tylu intrygach i tajemnicach (wprawdzie części z nich można było się domyślić, niemniej reszta przyjemnie zaskakuje), dochodzimy do zakończenia, które tak naprawdę pozostawia wielki niedosyt i nie domyka książki w odpowiednio konstruktywny sposób. Książka ma jednak niezaprzeczalny urok tak więc mimo wszystko - polecam, jednak tylko fanom literatury angelologicznej.
Avatar użytkownika - ConnieHabitet
ConnieHabitet
Przeczytane:2013-12-08, Ocena: 1, Przeczytałam, Mam, Pozbędę się,
Nie polecam. Ciężko się ją czyta, zawiera w sobie mało wartości, nie jest w żadnym stopniu kopalnią złotych myśli, czy żywym mięsem dla miłośników thrillerów. Brak w niej akcji i jakichkolwiek "jaj" autora. Kupiłam i żałuję.
Avatar użytkownika - Dizzy
Dizzy
Ocena: 4, Przeczytałam,
Książka jest doprawdy fenomenalna i intrygująca. Bez wątpienia przyznałabym jej maksymalną liczbę punktów, gdyby nie ślimacząca się akcja. Kilka razy w trakcie czytania miałam ochotę z niej zrezygnować, ale cieszę się, że tego nie zrobiłam. Warto dotrwać do końca. ;)

Nie wiem co mam napisać o tej książce. Jest to opowieść o odwiecznej walce angelologów ze złymi Nefilami. Nie podobało mi się. Sam pomysł był nawet ciekawy ale z realizacją już cienko. Fabuła zbyt rozwleczona, wątki zbyt zawiłe i część z nich nie została wyjaśniona do końca. I to zakończenie, takie zupełnie pozbawione sensu. Postacie też nie przypadły mi do gustu. Są jednowymiarowe, papierowe. Nie dało się ich polubić. Do tego ten dziwny, ciężki styl narracji. Słabiutko.

Avatar użytkownika - glaadys
glaadys
Przeczytane:2013-12-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2013, Pióro i pazur,
Angelologia jest dość specyficzną lekturą. Ukazuje ona ciekawy temat, który w dzisiejszych czasach został zdominowany przez paranormalne romanse, gdzie anioły stają się boskimi nastolatkami, którzy zakochują się w śmiertelnikach i w ten sposób muszą walczyć z siłami ciemności. Tutaj (dzięki Bogu!) tego nie ma, za to jest pokazana inna strona aniołów. Czy zastanawialiście się nad taką nauką jak angelologia? Czy w ogóle coś takiego istnieje? Wydaje mi się, że takie naukowe podejście do tego typu stworzeń jest czymś nowym, świeżym i niepowtarzalnym. Autorka podeszła do Angelologii na poważne, opisała nie tam jakieś słodkie amorki i tłuściutkie cherubinki, lecz anioły z krwi i kości, które sprawiają, że puls zaczyna czytelnikowi przyspieszać i to nie dlatego, że są istotami pięknymi. Lecz niebezpiecznymi. Język sam w sobie nie jest zły, ale przeważają tutaj opisy, czasami naprawdę jakby przytaczano jakieś naukowe zjawisko. Ale chyba taki styl nadaje klimatu Angelologii i dzięki czemu naprawdę na długo zapada w pamięć. I czasami z przyjemnością powracam do tej lektury. Budzi miłe uczucia i oraz wspomnienia. Jednak nie dla wszystkich jest ta pozycja. Jeśli ktoś nie przepada za opisowością, to raczej odradzam, jednak z ciekawości warto przeczytać. Ja nie żałuję spędzonego nad nią czasu i z PEWNOŚCIĄ do niej powrócę. Jeśli miałabym jednym zdaniem określić Angelologię, to z brzmiałoby ono tak: Niebanalna, nieprzeciętna, wciągająca, poruszająca i przede wszystkim zaskakująca!
Avatar użytkownika - Tessie89
Tessie89