Ania z Zielonego Wzgórza (tom 7). Dolina Tęczy

Wydawnictwo: Biblioteka Akustyczna
Data wydania: 2020-07-01
Liczba stron:
Tytuł oryginału: Rainbow Valley

Siódmy tom cyklu powieści o Ani z Zielonego Wzgórza to losy szóstki jej dzieci, do których wkrótce dołącza czwórka urwisów nowego pastora, owdowiałego pana Mereditha. Taka gromadka nieraz przyprawi o zawrót głowy stateczne matrony z Glen St. Mary, dostarczając nieustanny temat do plotek, zwłaszcza kiedy jej szeregi zasili tajemnicza Mary Vance. Kim jest mała uciekinierka? I za czyją sprawą serce pastora zacznie znów szybciej bić? Sprawdźcie.

Kup książkę Ania z Zielonego Wzgórza (tom 7). Dolina Tęczy

Opinie o książce - Ania z Zielonego Wzgórza (tom 7). Dolina Tęczy

To już moje siódme spotkanie z Anią Blythe i jej rodziną. Do zakończenia serii zostało niewiele. Wiem, że kiedy wszystkie przeczytam, będzie mi czegoś brakować. Seria o Ani przenosi mnie w świat dzieciństwa. Szkoda, że się tak szybko kończy.

Dzieci Ani Blythe odnajdują nieopodal domu piękną dolinę, którą nazwali Doliną Tęczy. To właśnie tam spędzają codziennie mnóstwo czasu na zabawie. A do Glen St. Mary przybywa nowy pastor. Wzbudza on wśród mieszkańców niemałe poruszenie. Przywozi ze sobą czwórkę swoich dzieci, które straciły matkę. Teraz odnajdują prawdziwych przyjaciół w Złotym Brzegu. Dni mijają na beztroskiej zabawie.

Co ja mogę napisać na temat kolejnej części o Ani? Mój zachwyt i sentyment pozostają niezachwiane. Ciągle darzę powieści Lucy Maud Montgomery wielką sympatią. I to się raczej nie zmieni, nawet jak będę mieć ponad pięćdziesiątkę. Jej urok jest niezmienny.

Zamiast Ani, otrzymujemy opowieść o jej dzieciach. Może to i lepiej. Bo te jej pociechy są urocze i podbiły moje serce od razu. Zwłaszcza Walter i Nan. Podobnie dzieci pastora są naprawdę ciekawymi osóbkami.

Nie będę się rozwodzić na temat "Doliny Tęczy" już chyba wszystko zostało napisane przy okazji recenzowania poprzednich tomów. Moje oczarowanie tą serią nie minęło i z pewnością nie minie.

Książka, podobnie jak poprzednia, opisuje różne śmieszne przygody dzieci, lecz tym razem główne role mają nie dzieci Ani i Gilberta, lecz gromadka pociech nowego pastora. Znane z poprzedniej części rodzeństwo Blythe'ów pojawia się dosłownie epizodycznie. Tomik zabawny i miły w czytaniu, lecz równie dobrze mógłby być osobnym tworem dziejącym się poza światem Ani. Został jednak na siłę wtłoczony do serii pewnie tylko po to, by się lepiej sprzedawał.
Kolejne przygody Ani, z którą zdążył zaprzyjaźnić się czytelnik. Polecam.
Avatar użytkownika - anoola
Przeczytane:2015-04-13, Ocena: 5, Przeczytałam,
Złocista droga
Lucy Maud Montgomery0
Okładka ksiązki - Złocista droga

Sara Stanley powraca do Carlisle, aby spędzić tam zimę. Aby jakoś ubarwić przyjaciołom nadchodzące, zimowe dni, wpada na pomysł założenia lokalnego pisemka...

Ania z Zielonego Wzgórza
Lucy Maud Montgomery0
Okładka ksiązki - Ania z Zielonego Wzgórza

Ania z Zielonego Wzgórza przedstawia historię dziewczynki, która nie posiadała własnego miejsca w świecie. Bywała u wielu rodzin zastępczych...

Szpetnicy
Maciej Kapuściński