Anioł

Dobra literatura dla tzw. starszej młodzieży zmieniła się wraz z samymi odbiorcami. Nastolatków, wychowywanych przez internet, nie da się już karmić uproszczoną, przesłodzoną prozą z fałszywym obrazem codzienności i jedynym słusznym wydźwiękiem. Powieść L.A. Wetherly jest znakomita, ponieważ przeczytać może ją każdy z niesłabnącym zainteresowaniem.

Bohaterowie tej historii - szesnastoletnia Willow i o rok starszy Alex - prowadzą samochody, myślą o seksie i doskonale wiedzą, jak pokrętna potrafi być natura człowieka. Ta wiedza jest im niezbędna, by przeżyć w czasach, gdy na Ziemię zstępują... złe anioły, chcące unicestwić ludzkość. Ale amerykańska autorka nie napisała baśniowej science-fiction: pomysł na walkę z aniołami, przyjmującymi dla niepoznaki ludzką postać i karmiącymi się naszą energią stanowi tylko atrakcyjną, sensacyjną ramę opowieści o względności dobra i zła, i o rodzącej się, pięknie tu opisanej, pierwszej miłości.

Alex, agent CIA, Zabójca Aniołów, dostaje zlecenie na zabicie Willow, sympatycznej uczennicy, która potrafi zaglądać w przyszłość innych. Zdolności dziewczyny wynikają z jej wyjątkowego pochodzenia, jest bowiem... półaniołem, zrodzonym z kobiety i złego anioła właśnie. Ścigający ją Alex nie wie, że projekt CIA jest od dawna infiltrowany i sterowany przez anioły, które wyjątkowo obawiają się Willow, mającej kontakt z obydwoma światami: naszym i „tamtym”. Zbieg okoliczności sprawia, że oboje muszą się wspólnie ratować, wsiadając do jednego samochodu. Uciekając od zła i jednocześnie walcząc z nim, przemierzają razem dwie drogi. Jedna prowadzi ich na pustynię Nowego Meksyku, druga – od wzajemnej nienawiści i obaw, po wielkie uczucie.

L.A.Wetherly wspaniale połączyła wiele różnorodnych elementów. Mamy tu metafizyczną, anielską baśń (z całą, kapitalnie obmyśloną anielską kosmologią), „rasowy”, pełen przygód kryminał z wielopiętrową intrygą, akcenty społeczne (niebezpieczeństwo sekt na przykładzie rosnącego w siłę Kościoła Aniołów, mającego wszędzie swych wyznawców), sugestywne sceny rodem z krainy fantasy (anioły spadające na oszołomionych ich pięknem ludzi) oraz prawdziwie romantyczną historię miłosną.

To sprawia, że lektura wciągnie wszystkich miłośników inteligentnej współczesnej powieści bez względu na wiek.

Informacje dodatkowe o Anioł:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2011 (data przybliżona)

Kup książkę Anioł

Anioł - opinie o książce

Avatar użytkownika - posredniczkaa
posredniczkaa
Przeczytane:2016-04-16, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,

Jak to jest znać przyszłość ludzi, których się dotknie? To dar, czy przekleństwo?

Willow przyzwyczaiła się do tej umiejętności oraz etykietki dziwaka, którą otrzymała od rówieśników. Wszystko się jednak zmienia, kiedy najpopularniejsza dziewczyna w szkole przychodzi do niej po przepowiednie.  To co zobaczy, zmienia jej życie.

Anioł, który nie jest strażnikiem miłości, która jest przekleństwem.
Alex jest najlepszym łowcą aniołów pracującym dla CIA. Jego życiową misją jest pomszczenie rodziny i zabicie tylu aniołów ile tylko się da. Więc gdy dostaje zlecenie na pozbycie się Wilow, nie waha się ani chwili, wyrusza w pościg.
Czy łowca oprze się chęci mordu? Czy uwierzy że tylko ona może mu pomóc w walce z tymi strasznymi stworzeniami? Czy Willow zaufa człowiekowi, który chciał ją zabić?

Owszem, wszystkie anioły są piękne, po prostu tak wyglądają. Ale twój jest tobą, jest częścią ciebie. Tak samo piękny jak ty, a to oznacza, że jest wszystkim, co kocham
Nie planowałam przeczytania tej książki. Jest jedną z tych która leży sobie spokojnie i czeka na swoją kolej.
Czy żałuję że przeczytałam ją teraz? Nie,okazała się że całkiem przyjemnie mi się ją czytało, jednak myślę że nie zapadnie mi ona długo w pamięci.

- Myślałam... myślałam, że nie ufasz nikomu.
- Dla ciebie zrobię wyjątek. - Delikatnie dotknął mojego policzka. - Willow, to była najmilsza, najcudowniejsza, najgłupsza rzecz, jaką ktoś kiedykolwiek dla mnie zrobił.

Fabuła jest ciekawa. Anioły, które są sprawcami wielu chorób nie tylko psychicznych ale i tych fizycznych, są bardzo interesującym pomysłem. Główni bohaterowie są barwni i nieźle wykreowani, ale wątek miłosny, według mnie, jest za bardzo rozbudowany. Po jednym pocałunku związek, między głównymi bohaterami, rozkręca się do miana "i żyli długo i szczęśliwie".

To było pozbawione sensu; ludzie, na których mu zależało, po prostu odchodzili.

Świat  w którym rozgrywa się akcja jest zdominowany przez fanatycznych "wyznawców" aniołów. Zrobią oni wszystko żeby te wciąż ich błogosławiły.  Nie rozumieją że owe błogosławieństwo doprowadza ich do chorób i śmierci.
Nie przeciągając "Chwała Aniołom!"

Myślę że mogę śmiało polecić tę książkę jako całkiem udaną powieść młodzieżową.

Avatar użytkownika - Stella_Aga
Stella_Aga
Przeczytane:2013-05-25, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2013, Przeczytane,
Ostatnio przeczytałam dosyć dużo książek z gatunku paranormal romance, także tych o aniołach. Co za dużo to zapewne niezdrowo i rzeczywiście, ten temat staje się już trochę oklepany. Jednak ,,Anioł" Lee Weatherly to powieść, z którą warto się zapoznać. Może nie jestem nie wiadomo jak oczarowana, ale nie żałuję poświęconego na nią czasu. Nie ma w sobie takiego uroku jak ,,Blask", jednak wciąga. Szkolna dziwaczka Willow potrafi czytać w myślach. Jeszcze nie wie, że jest aniołem, a jej pobratymcy zagrażają ludziom. Członek elitarnej grupy Zabójców Aniołów, Alex otrzymuje misję - pozbyć się Willow. Nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że może się w niej zakochać... Najpierw napiszę, co mnie denerwowało. Przede wszystkim ciągłe opisy pożywiania się ludźmi. Ile można czytać to samo? W końcu każdy się znudzi. Wątek miłości Willow i Alexa właściwie oklepany, oczywisty, przewidywalny. Miałam już dosyć tego, że nie mówili o swoich uczuciach, bo ciągle myśleli, że druga osoba ich nie odwzajemnia. Było to trochę bezsensowne, przynajmniej według mnie. Jednak spodobało mi się to, gdy w swoich rozmyślaniach Alex twierdził, że Willow nie ważne kim i jaka, ale ważne, że jest. Kiedyś słyszałam opinię, że kocha się za coś. Alex tak po prostu ją kocha, bez powodu. Podoba mi się także to, że książka przekonuje, iż nie możemy przyczepiać ludziom etykiet. Willow jest aniołem, ale nie znaczy to, że zachowuje się tak, jak reszta tego gatunku. Przedstawienie aniołów w tej powieści jest dosyć interesujące. Tym razem są one złymi istotami, którym grozi zagłada. Przybywają więc na Ziemię, by pożywiać się energią ludzi, zostawiając trwałe uszkodzenia np. w ich psychice. Historia ofiar wywołuje smutek i została opisana bardzo przejmująco. Żal mi tych bohaterów, którzy nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że są chorzy. Żyją ślepym oczarowaniem, anioły wydają się im dobre, piękne, ale to tylko pozory. Nie idzie się od nich uwolnić, żyć jak dawniej. Zarówno Willow jak i Alex mieli trudne dzieciństwo, a problemy nadal ich nie opuszczają. Dziewczyna wychowuje się bez ojca, jej matka jest psychicznie chora. Alex od bardzo młodego wieku zabija anioły. Spotkała go także śmierć bliskich osób, m.in. brata. Od tego momentu obiecał sobie, że już nikogo nie pokocha, dlatego na początku uczucie do Willow przeraża go i niepokoi. Później znów żyją w ciągłym strachu, ukrywają się. Willow musi zostawic swoją rodzinę, aby nie stało się im nic złego. Poza tym zmaga się z własną osobowością, podwójną naturą. Powieść jest ciekawa i pełna przygód, akcja dynamiczna, zwalnia jedynie podczas rozmów nastolatków, które są interesujące i myślę, że nie wywołują znudzenia. Uważam, że mogę polecić Wam tę książkę, niezależnie od tego, czy lubicie te popularne paranormal. Według mnie zdecydowanym plusem jest to, iż książkę można uznać za przygodową. ,,Anioł" choć nie jest pozbawiony schematów, wieloma aspektami może zaskoczyć.
Avatar użytkownika - sylwia379
Przeczytane:2013-11-13, Ocena: 3, Przeczytałam,
Zemsta anioła
L.A. Weatherly0
Okładka ksiązki - Zemsta anioła

Ostatnia część bestsellerowej trylogii, trzymająca w napięciu opowieść o zemście, złamanym sercu i głębokiej miłości Willow i Alex są jedyną nadzieją...

Płomień Anioła
L.A. Weatherly0
Okładka ksiązki - Płomień Anioła

Druga część bestsellerowej trylogii. Anioły - najpiękniejsze istoty nie z tego świata - są wokół nas. A co jeśli nie są tymi, za które ich...