Anonimowe Wyznania

Anonimowe wyznania to jeden z najpopularniejszych serwisów w polskiej części Internetu. To właśnie na tej platformie Polacy za darmo i anonimowo opisują swoje historie. Często niezwykłe, ale jednak: prawdziwe.

Anonimowe wyznania to książka, na podstawie popularnego serwisu, w której znalazło się kilkanaście szczerych, prawdziwych historii. Opowiedziane bez ogródek życiowe przygody bohaterów, mogą zirytować, zdenerwować i oburzyć. Ale także rozbawić i rozśmieszyć. Tak wygląda bowiem właśnie nasze życie.

W Anonimowych wyznaniach nie ma miejsca na fikcyjne tabu, tutaj każdy – pod maską internetowej anonimowości – obnaża swoje wpadki i problemy. Na kartach tej książki autorzy przedstawiają kilkaset opowieści, które biły rekordy popularności. A przy tym – faktycznie się wydarzyły!

Ta książka to prawdziwy must have dla czytelników serwisu Anonimowe Wyznania!

Informacje dodatkowe o Anonimowe Wyznania:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2017-09-27
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-8083-664-8

Kup książkę Anonimowe Wyznania

Anonimowe Wyznania - opinie o książce

„Anonimowe wyznania” to zbiór historii i wyznań osób, które nie zdradziły swojej tożsamości. Większość opowiadań pochodzi z serwisu internetowego o tej samej nazwie, który również opiera się na anonimowości.

Opowiadania podzielone są na kategorie. Mamy tu między innymi niesamowite historie, życiowe tragedie, wpadki. Najciekawszy wydaje się pierwszy rozdział zatytułowany „shorty”. Są to krótkie anegdoty, które bawią do łez i zapadają w pamięci. Świetne jako wstęp do dalszej części, bo rozbudzają apetyt. Podczas czytania można uronić łzę nie tylko ze śmiechu, również ze wzruszenia. Jedynie końcowe opowiadania zebrane w kategorii „praca” mogą nużyć, bo emocje opadają. Całość dopełniają dowcipne, nieco komiksowe czarno białe rysunki.

Duża czcionka, krótkie opowiadania poprzecinane ilustracjami, to wszystko powoduje, że książkę szybko się czyta. To pozycja dobra dla zajęcia czasu i rozrywki na przykład w drodze do pracy, w kolejce do lekarza. Przyjemna lektura, jednak nie na tyle, by do niej wrócić po raz kolejny. Nie skłania też do odwiedzenia strony internetowej anonimowych wyznań.

Avatar użytkownika - Alexxandra
Alexxandra
Przeczytane:2017-11-11, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki w 2017,

Anonimowe wyznania to popularny fp na portalu społecznościowym, na którym możemy przeczytać wypowiedzi ludzi, którzy wstydzą się powiedzieć o tym swojej rodzinie czy znajomym. Łatwiej jest im wyznać to, gdy pozostają anonimowi. Sama często zaglądam na ten profil, aby zobaczyć, co nowego się pojawiło, ponieważ najczęściej są to śmieszne sytuacje, więc można tak sobie poprawić humor. Gdy dowiedziałam się, że powstaję książka, to od razu wiedziałam, że to coś dla mnie. Czy na pewno tak było?

Warto powiedzieć kilka słów o samym wydaniu książki, ponieważ wygląda bardzo interesująco i napisana jest taką czcionką, przez którą szybko się czyta.

Historie zostały podzielone na rozdziały, dzięki czemu nie mieszają się ze sobą np. zabawne anegdoty i smutne przeżycia autorów. Lektura zajęła mi jedynie dwa wieczory, lecz mogę szczerze powiedzieć, że nie tego się spodziewałam, gdy zaczynałam czytać. Miałam nadzieję, że zostaną tu przedstawione historie nigdy wcześniej nie publikowane, lecz większość z nich czytałam już wcześniej na stronie. Tych nowych i nieznanych znajdziemy w książce jak na lekarstwo.

Może nie była to najgorsza lektura, z jaką miałam styczność, lecz na pewno jedna ze słabszych. Myślałam, że sytuacje opisane jako zabawne rozśmieszą mnie do łez, stało się jednak inaczej. Sądzę, że twórcy mogli wybrać inne wpisy ze swojej strony, dzięki którym ta książka mogłaby być naprawdę dobra.

To moja subiektywna opinia w końcu ilu ludzi tyle gustów. Może akurat wam się spodoba.

Miecze i mroczna magia
autor zbiorowy0
Okładka ksiązki - Miecze i mroczna magia

Przeżyj przygodę dziesięciolecia i zatrać się w antologii najpoczytniejszych autorów fantasy. Elryk... Czarna Kompania... Majipoor - te słowa elektryzowały...

Włóczęga bohaterów
autor zbiorowy0
Okładka ksiązki - Włóczęga bohaterów

Green Lantern wyrusza w podróż z żywiołowym Green Arrowem, który otwiera przyjacielowi oczy na problemy trapiące współczesną Amerykę....