Antych這pak

Ocena: 5 (8 g這s闚)

Autorka bestseller闚 New York Timesa

Co mo瞠 zrobi ze swoim 篡ciem samotna matka niemowl璚ia? Carys na razie nie mog豉 wr鏂i do pracy, przecie nie mia豉 z kim zostawi Sunny. Zreszt nie chcia豉 wraca do swojej starej firmy -- nie, dop鏦i dyrektorem by ojciec Sunny. Po鈍i璚a豉 si wi璚 w pe軟i c鏎eczce i pr鏏owa豉 odpoczywa, kiedy ma豉 zasypia豉, co jednak nie zawsze si udawa這. Przyczyn bezsennych nocy by ha豉s zza 軼iany. S御iad g這郾o cieszy si kawalersk wolno軼i.

Deacon, utalentowany projektant gier, by przystojny, przyjazny i mia poczucie humoru. Podoba si Carys. Ale nie mia najmniejszej ochoty na powa積e relacje, w jego 篡ciowych planach nie by這 te miejsca na dzieci. Kt鏎ej nocy role si odwr鏂i造. Male鎥a Sunny chorowa豉, g這郾o p豉ka豉 i trudno j by這 uspokoi. W ko鎍u kto zapuka do drzwi. To by Deacon. I wcale nie przyszed si awanturowa. Na jego widok Sunny si uspokoi豉. A potem -- na jego r瘯ach -- usn窸a.

Ten wiecz鏎 wiele zmieni. Carys i Deacon stali si sobie bli窺i. Stopniowo ich przyja潯 si pog喚bia豉. 奸iczna Carys okaza豉 si ciep陰, serdeczn kobiet. A Deacon mia w sobie pok豉dy wra磧iwo軼i i empatii, a do tego by czu造. Jednak oboje wiedzieli, 瞠 nie mog by razem. Z wielu powod闚. Tymczasem Deacon powoli zdawa sobie spraw z tego, 瞠 nie mo瞠 si wyrzec Carys. A ona coraz cz窷ciej 豉pa豉 si na marzeniu o przystojnym s御iedzie. Tylko 瞠 ba郾iowe zako鎍zenia nie zdarzaj si w prawdziwym 鈍iecie, prawda?

Czy mo瞠 istnie kto bardziej nieodpowiedni?

Informacje dodatkowe o Antych這pak:

T逝maczenie: Marcin Kuchci雟ki

wi璚ej

Kup ksi捫k Antych這pak

Cytaty z ksi捫ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytat闚 z tej ksi捫ki.

Dodaj cytat

Zobacz tak瞠

Antych這pak - opinie o ksi捫ce

Co mo瞠 zrobi ze swoim 篡ciem samotna matka niemowl璚ia? Carys nie mog豉 wr鏂i do pracy, przecie nie mia豉 z kim zostawi Sunny. Po鈍i璚a豉 si wi璚 w pe軟i c鏎eczce i pr鏏owa豉 odpoczywa, kiedy ma豉 zasypia豉, co jednak nie zawsze si udawa這. Przyczyn bezsennych nocy by ha豉郵iwy s御iad zza 軼iany.

Ten wiecz鏎 wiele zmieni, a Carys i Deacon stali si sobie bli窺i. Stopniowo ich przyja潯 si pog喚bia豉. Deacon powoli zdawa sobie spraw z tego, 瞠 nie mo瞠 si wyrzec Carys. A ona coraz cz窷ciej 豉pa豉 si na marzeniu o przystojnym s御iedzie. Jednak oboje wiedzieli, 瞠 nie mog by razem. Ba郾iowe zako鎍zenia nie zdarzaj si w prawdziwym 鈍iecie, prawda?

Dawno nie by豉m tak oczarowana bohaterami ksi捫ki. Carys to kobieta, kt鏎a wzbudza szacunek. Mimo tak wielu przeciwno軼i losu umia豉 sobie poradzi. Bardzo j polubi豉m i trzyma豉m za nis kciuki. Deacon z kolei kupi mnie swoim urokiem, inteligencj i opieku鎍zo軼i. Potrafi okaza wsparcie i stan望 na wysoko軼i zadania. Oboje byli niezwykle mocno poturbowani przez los. Szcz窷ciem okaza豉 si dla nich ich relacja, dzi瘯i kt鏎ej wszystko sta這 si 豉twiejsze.

Za spos鏏 budowania tej relacji nale膨 si bohaterce ogromne brawa. Wszystko rozwija這 si mi璠zy nimi w takim spokojnym, naturalnym tempie, dzi瘯i czemu historia by豉 jeszcze bardziej realistyczna. Dodatkowo 鈍ietnie zosta豉 pokazana wi篥 jaka po陰czy豉 bohater闚, ale te Deacona z Sunny. To jaki ta dw鎩ka mia豉 na siebie wp造w by這 wr璚z magiczne. No w豉郾ie, jak mog豉bym nie wspomnie tu o male鎥iej Sunny. S這neczku, kt鏎e dodawa這 blasku ca貫j historii.

Ksi捫ka wywo逝je ca陰 gam emocji. By 鄉iech, z這嗆, wzruszenie, strach, smutek, ale te nadzieja i rado嗆. W trakcie czytania mia豉m chwil szoku i zastanowienia co b璠zie teraz, jak dalej si to wszystko rozwinie. Na szcz窷cie wszystko potoczy這 si dobrze.

"Antychlopak" porusza temat walki z w豉snymi demonami, pokazuje prawdziw przyja潯 i mi這嗆. Mi這嗆 mi璠zy doros造mi osobami, ale te mi這嗆 do dziecka i to jak wiele jeste鄉y w stanie dla niego zrobi.

Je郵i si nie myl by這 to moje pierwsze spotkanie z solow tw鏎czo軼i Autorki, ale zdecydowanie nie ostatnie. Ksi捫ka napisana zosta豉 lekkim stylem. Ca這嗆 jest niesamowicie wci庵aj帷a i naprawd ci篹ko jest si od niej oderwa. Jest to ksi捫ka, kt鏎a zostawia po sobie w czytelniku m康ro嗆. Ciep豉, poruszaj帷a i daj帷a do my郵enia. Naprawd 鈍ietna historia, do kt鏎ej na pewno jeszcze wr鏂. 🖤

Dzi瘯uj Wydawnictwu EditioRed za egzemplarz.❤️

,, Antych這pak" Penelope Ward to historia, kt鏎a ju od pierwszych stron pokaza豉 mi, 瞠 szybko jej nie od這輳!

Carys to silna kobieta, kt鏎 篡cie poturbowa這, zabieraj帷 marzenia, lecz ona mimo przeciwno軼i losu si nie podda豉! W jej 篡ciu zasz造 du瞠 zmiany, wraz z pojawieniem si na 鈍iecie c鏎ki Sunny, ka盥y dzie to nowe wyzwanie, z kt鏎ym musi zmierzy si sama.

Deacon przystojny s御iad Carys, kt鏎y cieszy si, 瞠 swojego 篡cia jak mo瞠, bierze wszystko pe軟ymi gar軼iami, czerpi帷 przyjemno軼i ze spotka z kobietami. Czy znajomo嗆 s御iedzka przerodzi si w do嗆 wi璚ej? Czy tych dwoje ma szans na rozwini璚ie swojej znajomo軼i? Tego Wam nie zdradz, ale koniecznie zajrzyjcie do ksi捫ki!

Penelope Ward uwielbiam, dlatego jak zobaczy豉m ksi捫k "Antychlopak" wiedzia豉m, 瞠 ja musz przeczyta! Uwa瘸m, 瞠 to by bardzo dobrze sp璠zony czas z ksi捫k, poniewa ca豉 historia jest emocjonuj帷ym prze篡ciem. Carys to posta, kt鏎 podziwiam za jej walk i oddanie, jest osob siln, cho zarazem upart. Sytuacja, w jakiej si znalaz豉, nie sprawi豉, 瞠 si podda豉, ona stawia豉 kroki naprz鏚, by da szans na godne 篡cie w豉snej c鏎ce! Deacon tu mamy posta, kt鏎a zaskakuje z ka盥 stron, na pocz徠ku ksi捫ki mia豉m wyrobione zdanie na jego temat, ale tak, jak w 篡ciu nie powinno si ocenia cz這wieka przez pryzmat jego zachowania, bo to mo瞠 by maska, za kt鏎 si skrywa, tak w豉郾ie jest z Deaone!

W ksi捫ce widzimy, jak rodzi si uczucie mi璠zy bohaterami, a tak瞠 jak wa積a jest przyja潯! Bardzo wa積ym punktem jest samotne wychowywanie dziecka, co wiadomo, nie jest 豉twym zadaniem, zw豉szcza tu po porodzie i w pierwszych miesi帷ach 篡cia niemowlaka. Ksi捫ka jest emocjonuj帷a, przy kt鏎ej 軼iska si serce, ale w tym wszystkim jest te humor, kt鏎y dodaje ksi捫ce lekko軼i. Polecam!

Avatar u篡tkownika - Zagubionawswieci
Zagubionawswieci
Przeczytane:2022-07-08, Ocena: 5, Przeczyta豉m, 52 ksi捫ki 2022,

Carys jest samotn matk kilkumiesi璚znej Sunny. Jedynym momentem, kiedy mo瞠 sobie odpocz望, jest ten, gdy c鏎ka 酥i. Niestety przez s御iada, kt鏎y mieszka za 軼ian, nie jest jej to dane. M篹czyzna sprowadza sobie kobiety na noc do domu, a 瞠 軼iany s cienkie, dziewczyna s造szy dos這wnie wszystko, co sp璠za jej sen z powiek. Po jakim czasie Carys nie wytrzymuje i gdy nadarza si ku temu okazja, zwraca uwag s御iadowi. Deacon nieco zmieszany ca陰 t sytuacj obiecuje, 瞠 b璠zie ciszej i jednocze郾ie proponuje pomoc dziewczynie. Kilka dni p騧niej role si odwracaj, gdy malutka Sunny troch si pochorowa豉 i Carys nie mo瞠 znale潭 sposobu na uspokojenie jej. Gdy kobieta s造szy pukanie do drzwi, wie ju, 瞠 musi ogromnie przeprosi za zaistnia陰 sytuacj, jednak okazuje si, 瞠 Deacon wcale nie przyszed si awanturowa. Wr璚z przeciwnie, zaproponowa pomoc i wzi掖 ma陰 na r璚e, po czym ku ich zdziwieniu, dziewczynka przesta豉 p豉ka. Z ka盥ym kolejnym dniem, seksowny s御iad przychodzi z kaw i pomaga Carys w r騜nych rzeczach, tym samym rozpoczynaj帷 cudown przyja潯, ale czy na przyja幡i si sko鎍zy?
Jest to historia o przyja幡i przeradzaj帷ej si w mi這嗆, kt鏎a wystawiana jest na wiele pr鏏. Bohaterzy zmagaj si ze swoimi demonami z przesz這軼i, stopniowo zbli瘸j帷 si do siebie. Jedno ich spotkanie, kt鏎e by這 dosy niezr璚zne dla obu stron, zapocz徠kowa這 co wspania貫go. Powie嗆 porusza dosy delikatny temat, jakim jest wychowywanie dziecka z zespo貫m Downa. Jest to przedstawione z tego dobrego punktu, gdzie matka i bliskie jej osoby, tak naprawd podchodz do tego ca趾owicie normalnie. Niestety zdarzy造 si sytuacje opisywane przez Carys, gdzie ludzie, zagl康aj帷 do w霩ka, od razu jej wsp馧czuli, co moim zdaniem by這 po prostu chamskie. Rozumiem, 瞠 choroba dziecka jakakolwiek by nie by豉, sprawia przykro嗆, ale jak podejdziemy do tego z innej strony, chocia瘺y tej przedstawionej w ksi捫ce, to tak naprawd nie wida r騜nicy pomi璠zy zdrowym czy chorym. Oczywi軼ie w kwestii rozwoju brzd帷a do swoich r闚ie郾ik闚 jest spora przepa嗆, ale to nie znaczy, 瞠 to dziecko jest gorsze. Tak瞠 bardzo spodoba這 mi si uj璚ie tego tematu w spos鏏, jaki zrobi豉 to Autorka.
Od samego pocz徠ku, na etapie poznawania bohater闚, towarzyszy mi ogrom przer騜nych emocji. Sytuacje w ksi捫ce wywo造wa造 u鄉iech na mojej twarzy i sprawia造, 瞠 wybucha豉m niekontrolowanym 鄉iechem. By造 r闚nie momenty, gdzie si wzrusza豉m i 透y lecia造 mi jak grochy. Relacja bohater闚 czasami bardzo mnie denerwowa豉, poniewa nie potrafili prze豉ma swojej strefy komfortu, a gdy ju co zaczyna這 si dzia, zacz瘭i si od siebie odsuwa, boj帷 si wi瘯szego zaanga穎wania. Z ka盥ym kolejnym rozdzia貫m ich historia porusza豉 mnie coraz bardziej, nie by豉m w stanie oderwa si od ksi捫ki. Prze篡wa豉m z nimi wzloty i upadki, czerpi帷 rado嗆 z tych dobrych moment闚 i cierpi帷 z nimi w tych gorszych. Powie嗆 pokazuje nam, 瞠 z ka盥ym problemem jeste鄉y w stanie sobie poradzi, gdy mamy przy sobie blisk osob. Ka盥y top鏎 wojenny mo積a zakopa i niewa積e ile lat min窸o, czy co si w tym momencie sta這. Nawet najgorsze demony przesz這軼i nie s w stanie z豉ma nas na tyle, by鄉y nie potrafili ponownie usta na nogach.
Ksi捫k dosta豉m od Biura prasowego Helion, za co serdecznie dzi瘯uj, gdy ta historia bardzo mi si spodoba豉.

Recenzja booktour

[...]-Moja babcia zawsze powtarza, 瞠 je郵i my郵isz pozytywnie i wierzysz, 瞠 wszystko p鎩dzie dobrze, to tak w豉郾ie b璠zie. Nie zdajemy sobie sprawy, jak wa積e jest nasze odpowiednie nastawienie[...]

Q: Czy wy zawsze staracie si myslec pozytywnie?

Tak jak nasza Carys. M這da dziewczyna, z wielkimi aspiracjami. Jednak瞠 wypadek plus narodziny jej cudownej c鏎ki, przekre郵i jej plany i marzenia. Ale ona si nie podda豉 i dzielnie stawi豉 czo這 przeciwno軼i. A do czasu gdy ca趾owicie przypadkiem poznaje uroczego s御iada, kt鏎y zak堯ca jej wieczory niecodziennymi uciechamiJak potoczy si ich znajomo嗆? Czy wyleci na kolejny poziom? Tego musicie si sami przekona.

Przyznam si szczerze, 瞠 z pocz徠ku mega ci篹ko by這 mi si zabra za czytanie. Nie z篡豉m si z fabu陰 ani akcj. Mia豉m wra瞠nie 瞠 idzie to wszystko jak krew z nosa, pomimo tych gor帷ych scen, kt鏎e powodowa造 wyp造w gor帷a na policzki. A dzisiaj ju chcia豉m od這篡 ksi捫k i ca趾owicie zaprzesta czyta, do czasu gdy w ksi捫ce dosz這 do momentu, w kt鏎ym moje serce, m鎩 puls zacz窸y bi bardzo przyspieszonym rytmem. Dos這wnie czu豉m si jak na kolejce g鏎skiej. Chcia豉m nakopa bohaterowi w 4 litery i bohaterce. Serce wali這 jak oszala貫 aby na sam koniec si uspokoi.

Nie wiem czy lubi pi鏎o autorki, ale fajnie by這 przeczyta o tym, jak z antychlopaka kto staje si m篹em polecam

Avatar u篡tkownika - Ksiazkasercemwdl
Ksiazkasercemwdl
Przeczytane:2022-08-26, Ocena: 5, Przeczyta貫m, Mam, 52 ksi捫ki 2022,

?Recenzja?

"Mi這嗆 jest 郵epa - w tym sensie, 瞠 nie mo瞠sz sobie wybra, w kim si zakochasz."

Carys to m這da kobieta p馧rocznej dziewczynki Sunny, kt鏎a ma zesp馧 Downa. Jest na progu swojej kariery baletnicy, ale los sprawi, 瞠 dozna豉 kontuzji, kt鏎a wykluczy豉 j z baletu. Musia豉 zrezygnowa... Samotne macierzy雟two i fakt, 瞠 ojciec dziecka j zostawi, sprawiaj, 瞠 篡cie zaczyna j m璚zy. Jest tym wszystkim przeci捫ona i jest na granicy ludzkiej wytrzyma這軼i. Faktu nie u豉twia jej s御iad, kt鏎y prowadzi bujne 篡cie towarzyskie, zak堯caj帷 jej upragniony spok鎩. Postanawia za豉twi to raz na zawsze. Idzie i puka do jego drzwi. Tak zaczyna si znajomo嗆, kt鏎a b璠zie mia豉... No w豉郾ie jaki koniec?

"Antych這pak" to ksi捫ka inna ni wszystkie dotychczasowe ksi捫ki, kt鏎e da豉 nam autorka. W pi瘯ny spos鏏 opisa豉 nam histori samotnej matki i dziewczynki z zespo貫m dawna, a tak瞠 m篹czyzny, kt鏎y b璠zie stara si im pom鏂. Niezwyk豉, niespotykana i chwytaj帷a za serce ksi捫ka. Na takie warto czeka.

Relacja bohater闚 od samego pocz徠ku da豉 nam do wiadomo軼i, 瞠 na przyja幡i to si na pewno nie sko鎍zy. Deacon dba o swoj s御iadk ja i r闚nie o jej dziecko. To jak rozwija豉 si pomi璠zy nimi wi篥, by這 najpi瘯niejszym widokiem.

Po ksi捫ki autorki si璕am w ciemno. Czy to pisane solo, czy w duecie, za ka盥ym razem potrafi mnie zachwyci i tak by這 te tym razem. Nie potrafi豉m przerwa czytania. Nie potrafi豉m wyj嗆 ze 鈍iata bohater闚. Ta historia tak wbije si w serce cz這wiek, 瞠 opu軼i je dopiero w momencie, kiedy...

historia dobiegnie ko鎍a. Prosta historia, ale z przekazem. Pokaza豉, 瞠 dzieci z zespo貫m downa, to istoty, kt鏎e nadaj naszemu 篡ciu upragnione s這鎍e. One nie s inne, s po prostu takie, jakie maj by. Nie liczy si choroba, liczy si to, 瞠 ka盥ego dnia ta ma豉 istota potrafi豉 wywo豉 u鄉iech. A Deacon by m篹czyzn, kt鏎y chcia im pomaga i stara si, jak tylko m鏬. Zaskarbi sobie serca nie dw鏂h kobiet, ale trzech. T ostatni by豉m ja.

Nie ominie nas tutaj przesz這嗆, z kt鏎 b璠 musieli zmierzy si bohaterowie. B璠 透y, b璠zie smutek, ale b璠zie te upragniona rado嗆. W ko鎍u po ka盥ej burzy zawsze wychodzi s這鎍e.

Koniecznie musicie si璕n望 po t ksi捫k i pozna bohater闚.

Avatar u篡tkownika - mklaudiamax
mklaudiamax
Przeczytane:2022-04-18, Ocena: 5, Przeczyta貫m,

Czy ksi捫ka mi si podoba豉?
Przeczyta豉m j w jeden dzie, a to chyba jest najlepsza odpowied na to pytanie.
Nie mog豉m i nie chcia豉m jej od這篡. I bardzo 瘸逝j (bo chcia豉bym j u siebie zatrzyma, a m鎩 portfel ju b豉ga o lito嗆), a jednocze郾ie ciesz si ogromnie, 瞠 ksi捫ka p鎩dzie dalej i mam nadziej, 瞠 kolejnej uczestniczce #bt r闚nie przypadnie do gustu.
Carys jest m這d samotn matk. Jej malutka c鏎eczka Sunny jest radosnym niemowlakiem i oczkiem w g這wie mamusi. Carys ca貫 篡cie podporz康kowa豉 swojemu szcz窷ciu, jednak kobiecie zaczyna doskwiera samotno嗆. Oczywi軼ie, Carys ma przyjaci馧k od serca, ale kobieta t瘰kni za m瘰kim ramieniem, a cia這 domaga si... zainteresowania.
C騜, Carys musi sobie jako poradzi. Przecie nie zostawi p馧rocznej c鏎eczki i nie p鎩dzie w tango! Wytrzyma, nie ma wyboru. Tylko jak to zrobi, gdy tu za jej 軼ian ,,jurny dzi璚io" dobitnie u鈍iadamia Carys, na czym polegaj nami皻ne relacje damsko-m瘰kie, tylko... szkoda, 瞠 nie robi tego z ni. I z tym r闚nie jako sobie radzi, chocia dochodz帷e do niej zza 軼iany szczeg馧y coraz bardziej pobudzaj spragnion wyobra幡i...
A s御iad jest przystojny. Oj i to bardzo przystojny. I ,,jurny". Jak dzi璚io. Swoj drog uwielbiam ich s御iadk, kt鏎a w豉郾ie tak okre郵i豉 Deacona - mistrzostwo!

Przynajmniej Deacon i jego partnerki nie budz malutkiej Sunny, chocia Carys nie przesypia przez nich (i to, co sobie wyobra瘸) nocy. W ko鎍u postanawia: zwr鏂 mu uwag!
I w豉郾ie spotkanie Carys i Deacona na klatce schodowej powoduje, 瞠 zaczyna mi璠zy nimi iskrzy. Kawa i zakupy w przeprosinach, potem pomoc w uspokojeniu gor帷zkuj帷ej Sunny... Dw鎩ka bohater闚 zbli瘸 si do siebie i chyba ka盥y domy郵a si, jak to si zako鎍zy, ale... Co, je郵i ta relacja jest tylko przyjacielska?

Co, je郵i Carys dostanie prezent urodzinowy, o kt鏎ym marzy, odk康 spotka豉 Deacona? Czy ta sytuacja wp造nie na ich ,,zwi您ek"?

A je郵i biologiczny ojciec Sunny zechce uczestniczy w 篡ciu ma貫j?

No i ogromna szansa, kt鏎 dostaje Deacon...

A mo瞠 to nieprzepracowane traumy z przesz這軼i spowoduj, 瞠 para nie mo瞠 cieszy si szcz窷ciem i marzy o przysz這軼i?

Oboje stracili co, na czym im zale瘸這. Carys i Deacon musieli porzuci marzenia o karierze, ale... nic nie dzieje si bez przyczyny, prawda? Jaka by豉by szansa, 瞠 w innej linii 篡cia zamieszkaliby obok siebie? A mo瞠 wtedy by nie cierpieli?

Ksi捫ka jest przepe軟iona humorem i emocjami, a takie po陰czenie jak najbardziej lubi. Ma r闚nie du穎 pikantnych scen, kt鏎e r闚nie uwielbiam, ale... wyj徠kowo nie mog豉m si nimi delektowa.

Wyobra嬈ie sobie, policzki robi si gor帷e, oddech Wam przyspiesza, a tu nagle dostrzegacie s這wo ,,maczuga" albo ,,pusia". No i zamiast ekscytacji pojawia si rechot. To chyba jedyna rzecz, kt鏎a mnie rozprasza豉 w tej lekturze, ale nie ka盥emu musi to przeszkadza, wi璚 absolutnie nie bierzcie tego jako jakikolwiek wyznacznik.

Jak b璠ziecie mie okazj to bez obaw si璕ajcie po Antych這paka. Gwarantuj du穎 鄉iechu, rado軼i, smutku i niepewno軼i oraz dwie wa積e lekcje od 篡cia. O jednej, nieprzepracowanych traumach, ju wspomnia豉m.

A druga? Mam nadziej, 瞠 podczas lektury sami j wy豉piecie.

"Licz si czyny, a nie s這wa. Tylko czyny mog dowie嗆 twoich rzeczywistych intencji"

Carysa jest m這d,samotn matk. Na razie nie mo瞠 wr鏂i do pracy, bo nie ma z kim zostawi malutkiej Sunny. Nie chce te wraca do swojej starej firmy, bo jej dyrektorem jest ojciec jej c鏎eczki.

Deacon jest s御iadem Carysy, projektuje gry komputerowe. To w豉郾ie dzi瘯i niemu m這da matka nie mo瞠 w nocy spa. M篹czyzna korzysta z bycia singlem i nie ma ochoty na powa積e relacje, a tym bardziej na dzieci.

Kiedy ma豉 Sunny si rozchorowa豉, to w豉郾ie Deacon przyszed jej z pomoc. Ta sytuacja wiele zmienia.

Ostatnio nie mog trafi na ksi捫k, kt鏎a mnie wci庵nie jednak Penelope Ward zn闚 to si uda這. Historia Carysy i Deacona jest nieco przewidywalna ale bardzo urocza. Od samego pocz徠ku polubi豉m Caryse, Deacon pomimo tego, 瞠 on pierwszych stron by niez造m podrywaczem to okaza si delikatnym, wra磧iwym i opieku鎍zym facetem. Bardzo mi si podoba這 to, jak autorka przedstawi豉 ma陰

Avatar u篡tkownika - MalgorzataSk
MalgorzataSk
Przeczytane:2022-02-24, Ocena: 5, Przeczyta貫m, 52 ksi捫ki 2022,
Inne ksi捫ki autora
Przyrodni brat
Penelope Ward0
Ok豉dka ksi您ki - Przyrodni brat

Dziewczyna nie powinna pragn望 tego, kto j dr璚zy. Greta by豉 cich nastolatk, a jej 篡cie mia這 sw鎩 spokojny rytm — szko豉, nauka, dorywcza...

Mi這嗆 online
Penelope Ward0
Ok豉dka ksi您ki - Mi這嗆 online

Którego wieczoru Ryder, przystojny playboy i syn producenta filmowego, przegl康a stron z sekskamerkami. W oko wpad豉 mu dziewczyna ze skrzypcami...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Recenzje miesi帷a
Zagraj ze mn mi這嗆
Robert D. Fija趾owski ;
Zagraj ze mn mi這嗆
Kto tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Kto tak blisko
R騜a Napoleona