AO NO EXORCIST: TOM 22

Brama się poszerza, a ludzie na całym świecie zaczynają dostrzegać demony. Wybucha zamieszanie. Tymczasem Rin postanawia wreszcie się dowiedzieć, kim byli jego rodzice. Mephisto sugeruje, że chłopak powinien zobaczyć wszystko na własne oczy.

Informacje dodatkowe o AO NO EXORCIST: TOM 22:

AO NO EXORCIST: TOM 22 - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-03-18, Ocena: 4, Przeczytałem,

KURŁA, GRAŻYNA, CO TO MA BYĆ?!

Czekałem, czekałem i się doczekałem! Najnowszy tom „Ao no Exorcist”, świetnego shounena, który wciągnął mnie – nomen omen – jak diabli, w końcu trafił w moje ręce. Po retardacjach poprzedniej części trudno było bym nie złapał go z wielkimi oczekiwaniami i… Nie, nie zawiodłem się, wręcz przeciwnie. Dostałem kawał jak zwykle świetnego komiksu, a jego początek, który dał zresztą tytuł mojej opinii, rozbroił mnie swojskim akcentem (czyżby kota opętał polski demon?). A im dalej, tym robiło się lepiej, ciekawiej i bardziej emocjonalnie. I tylko szkoda, że znów trzeba zaczekać dłuższy czas na ciąg dalszy.

Brama do Gehenny została otwarta i demony przedostały się do naszego świata. Ich obecność powoduje chaos, który paraliżuje cały ruch lotniczy i samochodowy, bo kolejne ataki doprowadzały do następnych katastrof. Nikt nie umie powiedzieć, co się właściwie dzieje, nikt nie może nic zaradzić na obecną sytuację – przynajmniej nikt z władz. Czy jednak egzorcyści mają jakiekolwiek szanse uporać się z tym, co się dzieje?
Tymczasem młodzi egzorcyści zmagają się z własnymi problemami, zastanawiając się, co tak naprawdę stało się z Rinem. Gdy drogi wszystkich rozchodzą się, bo w kryzysowej sytuacji każdy z nich musi zająć się własnym zadaniem, Shiemi zaczyna zdawać sobie sprawę, kogo właściwie kocha. Dla nie jest już jednak za późno – przybywają po nią ludzie z Grigori. Jakie tajemnice skrywa dziewczyna? Kim lub czym jest? I dlaczego nie pamięta swojej przeszłości?
A skoro o przeszłości mowa, Mephisto postanawia wysłać Rina w podróż w czasie by na własne oczy zobaczył kim byli jego rodzice i jak wyglądało ich życie. Chłopak rusza samotnie odkryć prawdę. Co jednak czeka go u celu? Co zobaczy? I jak wpłynie to na jego życie?

Całość recenzji na moim blogu: http://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/03/ao-no-exorcist-22-kazue-kato.html

Time Killers
Kazue Kato0
Okładka ksiązki - Time Killers

„Time Killers” to zbiór 11 różnych opowiadań napisanych i narysowanych przez Kazue Kato, znaną na całym świecie autorkę mangi...

Ao No Exorcist 12
Kazue Kato0
Okładka ksiązki - Ao No Exorcist 12

Według informacji pozyskanych od szpiega schwytanego przez Zakon Prawdziwego Krzyża Izumo jest niezbędna do realizacji planu Illuminatów. Nazwa...