Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2020-07-31
Kategoria: Duchowość, religia

Barwna mozaika starożytnego chrześcijaństwa

Apokryfy otwierają przed nami świat wyobrażeń zwykłych chrześcijan, ich próby zrozumienia i wyrażenia trudnych nauk teologicznych w prostych obrazach. To także zapis starań uczynienia postaci Jezusa bliższą.

Ks. prof. Marek Starowieyski

Trzeciego zaś dnia przybył anioł, wychłostał go i zmusił, by zburzył fundamenty. A gdy kopał, znalazł marmurową szkatułkę, a na jej boku znajdował się napis: "Tu znajduje się objawienie świętego Pawła i jego sandały, w których chodził głosząc słowo Boże" On jednak obawiał się otworzyć tej szkatułki i zaniósł ją do sędziego. Sędzia wprawdzie ją przyjął, ale ponieważ była opieczętowana [plombami] ołowianymi, wysłał ją do cesarza Teodozjusza, lękając się, że to może być coś innego. Gdy ją cesarz otrzymał, otworzył ją i znalazł w niej objawienie św. Pawła. Wysłał więc jej kopię do Jerozolimy, natomiast oryginał zatrzymał u siebie.

Fragment Apokalipsy Pawła

Apokryfy Nowego Testamentu to owoc ponad trzydziestu lat pracy ks. prof. Marka Starowieyskiego i jego współpracowników. Jest to najobszerniejszy wybór apokryfów dostępny w języku polskim. W każdym tomie, poza przekładami i poprzedzającymi je wprowadzeniami, czytelnik znajdzie również dokładną bibliografię oraz szczegółowe przypisy sygnalizujące cytaty lub nawiązania do Ksiąg Świętych, co niejednokrotnie jest kluczem do pełnego zrozumienia apokryfu.

Tagi: Religioznawstwo

Kup książkę APOKRYFY NOWEGO TESTAMENTU. LISTY I APOKALIPSY CHRZEŚCIJAŃSKIE. APOKRYFY SYRYJSKIE. TOM III. Historia i Przysłowia Achikara. Grota skarbów. Apokalipsa Pseudo-Metodego

Opinie o książce - APOKRYFY NOWEGO TESTAMENTU. LISTY I APOKALIPSY CHRZEŚCIJAŃSKIE. APOKRYFY SYRYJSKIE. TOM III. Historia i Przysłowia Achikara. Grota skarbów. Apokalipsa Pseudo-Metodego

Odpoczynek ze Św. Pawłem
ks. Marek Starowieyski0
Okładka ksiązki - Odpoczynek ze Św. Pawłem

Celem książki jest rozmiłowanie Czytelnika w listach św. Pawła. Są to jakby notatki po lekturze listów, pisane przez ks. Marka Starowieyskiego, znakomitego...

ks. Marek Starowieyski0
Okładka ksiązki - APOKRYFY NOWEGO TESTAMENTU. APOSTOŁOWIE. TOM II, część 1. Andrzej, Jan, Paweł, Piotr, Tomasz

Barwna mozaika starożytnego chrześcijaństwa Apokryfy otwierają przed nami świat wyobrażeń zwykłych chrześcijan, ich próby zrozumienia i wyrażenia...

Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek