Arabska kochanka

Ocena: 5 (2 głosów)

Jak świat światem, podczas wojny, czy zarazy, ludzie zakochiwali się w sobie i czerpali z życia pełnymi garściami. Kiedy nie wiadomo, czy za chwilę będziemy zdrowi i żywi, oddajemy się uczuciom, dzięki którym zapominamy o otaczającym nas złu.
Tak też robią bohaterowie "Arabskiej kochanki", powieści, której akcja toczy się na Bliskim Wschodzie - w Królestwie Arabii Saudyjskiej i w Izraelu - w czasach przeklętej przez wszystkich pandemii COVID-19.
Jakie są arabskie kochanki? Czy każda jest gorąca jak wulkan i piękna jak koraniczna, rajska hurysa? Czy Marysia Salimi zalicza się do tych niezwykłych kobiet? Czy znów zejdzie się z byłym mężem, milionerem Hamidem Binladenem, a może definitywnie oddała serce innemu? Czy Izraelczyk Jakub Goldman jest jej wart i czy zapragnie tak zwariowanej kobiety?
A szara myszka Daria Salimi? Oczyści się z ciężkich zarzutów i urządzi sobie życie? Potrafi jeszcze kogoś pokochać? Może odnajdzie swą młodzieńczą miłość i będzie jednak szczęśliwa?
Co słychać u Doroty, protoplastki rodu i matki tych dwóch nieustannie sprawiających kłopoty dorosłych córek? Czy sprosta wymaganiom męża, doktora al-Ridy, który jako minister zdrowia ma na głowie pandemię w Królestwie Arabii Saudyjskiej? Czy jakaś arabska kochanica nie wkradnie się w jego łaski?
Nadia Binladen, córka Marysi i wnuczka Doroty, to już nie dziecko, ale atrakcyjna pannica, a to niesie swoje konsekwencje.

Wielbiciele sagi spotkają w "Arabskiej kochance" całą rodzinę Salimich w towarzystwie nowych postaci.

Zapraszam również nowych Czytelników do rozpoczęcia przygody z Orientalną serią, gdyż każdą część sagi można czytać bez znajomości poprzednich, kolejne tomy stanowią bowiem zamknięte całości.

Tanya Valko

Tanya Valko to pseudonim absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Była nauczycielką w Szkole Polskiej w Libii, a następnie przez prawie dwadzieścia lat asystentką Ambasadorów RP. Mieszkała m.in. w Libii, Arabii Saudyjskiej i Indonezji. Po ponad dwudziestu pięciu latach na obczyźnie w 2018 r. zostawiła za sobą dyplomatyczne życie i wróciła do Polski.

Informacje dodatkowe o Arabska kochanka:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2021-11-09
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788382343120
Liczba stron: 704

Tagi: bóg

więcej

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Arabska kochanka

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Arabska kochanka - opinie o książce

Avatar użytkownika - woman_kinga
woman_kinga
Przeczytane:2021-12-05,

W tym tomie głównymi bohaterkami są Daria i Marysia, które po przejściach chcą w końcu odnaleźć miłość. Do krajów arabskich zawitał covid 19. Ciągłe restrykcyjne wprowadzają mieszkańców w stany depresyjne, czego przykładem jest Dorota, matka sióstr. Marysia jako ratownik medyczny ciężko pracuje na pierwszej linii frontu. Arabia Saudyjska pomimo tego, że jest bogatym krajem również ma problemy w zarządzaniu i opiece nad chorymi. Wszędzie brakuje miejsc i rąk do pracy. Czy ten bogaty kraj poradzi sobie z epidemią? Czy siostry w końcu odnajdą miłość i spokój?

Bardzo lubię tą sagę. Z bohaterami czuje się jakbym była rodziną. Ciekawe historie, pewnych rzeczy bym się nawet nie spodziewała. Autorka tym razem również nie zawiodła. Książki są bardzo grube, ale historia jest tak napisana, że książki się pochłania i liczba stron nie ma znaczenia. W raz z książką poznajemy również kulturę bliskiego wschodu. Ich zwyczaje, religie i zachowania, które dla nas są często niezrozumiałe. Ja dzięki tej książce dowiedziałam się bardzo dużo o traktowaniu kobiet, znaczeniu religii. W krajach muzułmańskich kobietom nie żyje się łatwo. Nawet sobie nie wyobrażamy jakie kary ich czekają, za czyny które w krajach europejskich są normalne.
Polecam tą książkę oraz cała sagę.

Link do opinii
Avatar użytkownika - edytaosinska
edytaosinska
Przeczytane:2021-12-05,

Cześć Moliki :)
  Chciałabym Wam zaproponować cudowną opowieść @TanyaValko „Arabska kochanka”. Jest to kolejna część Arabskiej sagi jednak można przeczytać ją również, gdy nie znało się poprzednich tomów. Przyznam, że na początku nie byłam przekonana do tej książki, do tego, że akcja toczy się na Bliskim Wschodzie. Jednak dość szybko wgryzłam się w historię bohaterów i bardzo ich polubiłam.

 W tej części głównie opisane są losy Marysi i Darii, które przebywają w Arabii Saudyjskiej w czasach pandemii Covid-19. Zmagania dziewczyn z losem autorka pokazała w bardzo ciekawy i wciągający sposób. Marysia i Daria nigdy się nie poddają i zawsze znajdą wyjście z sytuacji, mimo że twierdzą, że ich los jest przeklęty udaje im się wyjść obronną ręką z dość niepewnych dla kobiet w tamtych rejonach sytuacji.

 Dzięki autorce poznajemy jak w innych krajach radzą sobie z pandemią. Pokazane są również obyczaje wschodniej kultury. Bliżej można zapoznać się jak wyglada życie kobiet, w świecie gdzie wszystkim rządzi pieniądz, a kobieta musi być posłuszna mężczyźnie.

 


Niech Was nie przerazi ilość stron, książkę na prawdę czyta się dość szybko!

Przyznam, że bardzo chętnie przeczytam dalsze losy dziewczyn.

 A czy Wy czytaliście już jakąś powieść, bądź macie w planie, osadzoną w tak orientalnych klimatach?

 

Link do opinii
Avatar użytkownika - Worldofbooks_95
Worldofbooks_95
Przeczytane:2021-11-28,

Lubicie arabskie klimaty i macie ochotę na podróż w tamte rejony?

Kolejna część orientalnej sagi od Tanya Valko jest odsłoną, którą można przeczytać jako kontynuację poprzednich tomów lub jako osobną, nową historię, nie przejmując się, że nie czytało się poprzednich.

,,Arabska Kochanka" jest wciągającą opowieścią o chęci życia i kochania w czasach, kiedy nic nie jest pewne.

Książka opowiada historię kobiet, które w życiu nie mają łatwo, a zarazem nie poddają się i stawiają czoła napotkanym na drodze wyzwaniom, żeby zaznać pełni życia i szczęścia.

Historia ta dostarcza czytelnikowi życiowych refleksji i wiedzy na temat wschodniej kultury. Pomimo poruszonych w książce trudnych tematów nie zabrakło dla zrównoważenia szczypty humoru.

Książka jest warta polecenia i gorąco zachęcam do sięgnięcia po nią.

Link do opinii

Kultura wschodu, kolorowe stroje, uległe kobiety i władczy mężczyźni, kiedyś dużo czytałam książek o tej tematyce, zanim się nie zapałałam namiętną miłością do kryminałów. Propozycję zrecenzowania tej książki przyjęłam bez zastanowienia, nie czytając nawet że to kolejny tom całkiem obszernego cyklu. Na moje szczęście każdą część można czytać bez znajomości poprzedniej. Zaintrygowała mnie piękna okładka, spojrzenie tych ciemnych oczy, wytwarzało magnetyczne przyciąganie. Zaczęłam czytać i już jedne z pierwszych cytatów zdecydował że się polubimy. "Kto wierzy w gusła, temu dupa uschła" Autorka całą książkę napisała lekkim językiem, więc szybko i zrozumiale się ją czyta. Fabuła zahacza o współczesne czasy pandemii, więc głowni bohaterowie mierzą się nie tylko ze swoimi problemami ale z funkcjonowaniem w czasach covidu. Autorka zabiera nas w kraje, gdzie nie ma miejsca na kulturę którą znamy, kraje arabskie to zupełnie inny świat ale Maria, Dorota i Daria świetnie się w tym świecie odnajdują. Książka czyta się bardzo przyjemnie, może nie jest to wielkie wow, ale warto przeczytać. Kiedyś na pewno sięgnę też po inne części.

Link do opinii

,,Arabska kochanka" to 12 tom niezapomnianej ,,Arabskiej sagi". Tanya Valko w swojej kolejnej powieści przedstawia dalsze losy Doroty i jej ukochanych dzieci. Co tym razem się tam wydarzy? Tak jak u nas tak i tu bohaterów spotka pandemia Covid-19. Dzięki autorce możemy zobaczyć, jak oni radzą sobie z tym wirusem. Oprócz tego znajdziecie tutaj walkę o lepsze życie i miłość.
Czy Marysia Salimi ponownie wróci do swojego byłego męża Hamida Binladena? Co porabiają ich wspólne dzieci? Co słychać u Darii Salimi? Czy jej życie cały czas jest zagrożone? Czy będzie potrafiła odnaleźć się w nowej rzeczywistości? Czy w końcu odnajdzie miłość swojego życia? Jak w tym trudnym czasie i trudnym życiu radzi sobie ich mama Dorota? Jej dzieci nie są idealne. Dzięki nim ma mnóstwo siwych włosów na głowie i jeszcze więcej zmartwień. Czy pandemia Covid-19 zaciśnie ich relacje, czy może je bardziej oddali?
Tanya Valko od lat tworzy niesamowite obyczajowe perełki. Dzięki niej możemy poznać odległy nam świat oraz odmienne kultury i wyznania. Możemy przeżyć niezapomniane przygody. Każda książka tej autorki to wyciskacz łez. Każdy tom ,,Arabskiej sagi" można czytać osobno, jednak ja radzę przeczytać wszystkie po kolei. Wtedy lepiej poznacie nasze bohaterki i się z nimi zżyjecie. Będziecie wiedzieć, dlaczego postępują tak jak postępują. Razem z bohaterkami będziecie mogli przeżywać przygody ich życia. Jestem zachwycona każdą częścią.
Zakończenie ,,Arabskiej kochanki" mocno mnie przeraziło i zarazem dało nadzieję na powstanie kolejnej części.
Nasze bohaterki to waleczne kobiety, które nigdy się nie poddają. Walczą o każdy dzień, o każdy oddech. Czasami wydaje mi się, że są silniejsze od mężczyzn. Żyją w świecie, gdzie kobiety nic nie znaczą.
Czy wszystkie bohaterki przeżyją pandemię Covid-19? Jakie przygody wymyśliła dla nich Tanya Valko? O tym przekonacie się czytając ,,Arabską kochankę" - do czego gorąco was zachęcam.
Nie mogłam oderwać się od czytania. Dostaniecie tutaj mnóstwo emocji - od złości do miłości. Bohaterki są godne naśladowania. Fabuła idealna na obecne czasy. Akcja nigdy nie zwalnia. Nie ma czasu na nudę. Możecie się śmiać, płakać i być przerażonymi.
Uwielbiacie bardzo dobre obyczajówki - nie możecie przegapić tego tytułu.
Z całego serca polecam powieść ,,Arabska kochanka".

Link do opinii
Avatar użytkownika - magdaczyta
magdaczyta
Przeczytane:2021-11-12, Ocena: 4, Chcę przeczytać,

"Arabska kochana" jest kolejnym tomem Oroentalnej sagi, ale już na początku autorka zapewnia nas, że osoby nie mające styczności z poprzednimi częściami, spokojnie mogą po nią sięgnąć. Faktycznie, fakt, że nie czytałam poprzednich części sagi, nie wpłynął w żaden sposób na odbiór przede mnie lektury. 

 

Tytuł pozycji wskazuje na to, iż mamy do czynienia z romansem. Nic bardziej mylnego. Książka opowiada o losach głównej bohaterki w czasach, w których panuje pandemia COVID-19. Przedstawione zostały istotne kwestie związane z atakiem wirusa opisane w Królestwie Arabii Saudyjskiej oraz Izraelu.  Dzięki temu, możemy porównać sobie, czym różni się pandemia w różnych krajach. W pozycji zostało także ukazane poniekąd życie szejków, to na co mogą oni sobie pozwolić oraz w jakim bogactwie oraz przepychu się obławiają. Nie zabraknie także różnorodnych rodzinnych historii począwszy od zawirowań miłosnych, a kończąc na tajnych służbach. 

 

Myślę, że osoby lubujące sie w orientalnych klimatach znajdą w tej pozycji coś dla siebie. Także polecam!

Link do opinii
Inne książki autora
Okruchy raju
Tanya Valko0
Okładka ksiązki - Okruchy raju

Pierwszy tom nowego cyklu ,,Azjatycka saga".  Tym razem Tanya Valko umieściła akcję powieści w Indonezji i innych krajach Azji Południowo-Wschodniej...

Arabski książę
Tanya Valko0
Okładka ksiązki - Arabski książę

Czy można polubić życie w złotej klatce, tak że nie chce się jej opuścić i wrócić do M-5? Czy bogactwo i rutyna są silniejsze od naturalnego pragnienia...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun
Alfabet polifoniczny
Cienie dawnych grzechów
Mieczysław Gorzka ; Michał Śmielak
Cienie dawnych grzechów
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy