Arabski raj

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2019-04-23

Dziesiąty tom bestsellerowej "Orientalnej sagi" jest kontynuacją losów Doroty, jej córek - Marysi-Miriam i Darii-Darin - oraz ich życiowych partnerów: Hamida Binladena i Jasema Alzaniego.

To wstrząsająca historia Polki, która poślubiła Araba i Arabki, która pokochała Polaka. Słowianka znajduje swój mały eden w ortodoksyjnej wahabickiej bogatej Arabii Saudyjskiej i w pogrążonej w chaosie nieszczęsnej Libii, zaś muzułmanka swoją mekkę widzi w bezpiecznym kraju nad Wisłą. Zatem arabski raj to nie tylko koraniczna Dżenna (Ogród) z pięknymi hurysami, z rzekami płynącymi mlekiem, miodem i winem? Gdzie jeszcze można znaleźć prawdziwą krainę szczęśliwości?

Czy Marysia nadal na zabój kocha Hamida, czy znów dopuści się zdrady? Zaś Daria ciągle jest uzależniona od dżihadysty, który skradł jej młode serce, czy dzięki nowej miłości będzie w stanie się wyzwolić? A co z podstarzałą Dorotą? Czyżby siadła na laurach? A może w jej sercu znów zapłonie ogień do arabskiego mężczyzny?

Tanya Valko to pseudonim absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Była nauczycielką w Szkole Polskiej w Libii, a następnie prawie przez 20 lat asystentką ambasadorów RP. Mieszkała w krajach arabskich, w tym w Libii i Arabii Saudyjskiej, a następnie w Indonezji. Po ponad 25 latach na obczyźnie w 2018 r. pozostawiła za sobą dyplomatyczne życie i wróciła do Polski. Na jak długo - życie pokaże.

Kup książkę Arabski raj

Opinie o książce - Arabski raj

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2019-12-28, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 (75) książki 2019, Miałam, Obyczajowe,

Kolejna część dotycząca głównie przygód Darii. I niestety znowu zbytnie rozciągnięcie w czasie.

Plusem jest, jak zwykle, przybliżenie czytelnikowi współczesnych kryzysów i obyczajów krajów arabskich.

Jednak przydałoby się już zakończyć tę serię bo z tomu na tom zawiewa coraz większą nudą.

Arabska Żydówka
Tanya Valko0
Okładka ksiązki - Arabska Żydówka

Marysia Salimi, pół-Polka, pół-Libijka po rozwodzie z saudyjskim milionerem staje przed trudnym wyborem - załamać się i żyć w cieniu dawnego...

Saga arabska tom 20. Porwanie
Tanya Valko0
Okładka ksiązki - Saga arabska tom 20. Porwanie

Marysia po zakończeniu roku szkolnego czuje się obco w domu. Nadia woli przebywać z nianią, mąż też jej unika. Za radą Doroty postanawia wybrać się z rodziną...