Arkadius

Pierwsze, polsko-angielskie opracowanie twórczości wybitnego polskiego projektanta mody wykształconego i tworzącego w Wielkiej Brytanii. Arkadius działał w Londynie na przełomie XX i XXI wieku, współpracując z takimi osobowościami, jak Alexander McQueen, Isabella Blow czy Jimmy Choo. W książce-albumie znalazły się setki zdjęć z pokazów kolekcji - głównie z Londyńskich Tygodni Mody, materiały prasowe z całego świata, fotografie z prywatnego archiwum Arkadiusa, a także obszerny wywiad z projektantem.

Informacje dodatkowe o Arkadius:

Wydawnictwo: Arkady
Data wydania: 2021-11-08
Kategoria: Architektura, kultura, sztuka

Kup książkę Arkadius

Arkadius - opinie o książce

Jeśli poszukujemy książek, które nie tylko treścią przekazują wiedzę, ale również poprzez masę przepięknych fotografii z wybawieniem przychodzi wydawnictwo Arkady. W moje ręce wpadł kolejny album, który mnie wręcz pochłonął, uskrzydlił i napełnił masą pozytywnych uczuć. To jak podróż w jednocześnie komfortowe miejsce, ale nie w pełni znane.

Album  stanowi niezwykłą podróż przez niezwykłe wszechświaty kreatywności i wyrafinowania, które definiują twórczość jednego z najwybitniejszych polskich projektantów mody. To dwujęzyczne opracowanie, które w wyjątkowy sposób przybliża czytelnikowi nie tylko bogactwo jego kolekcji, lecz także fascynującą historię jego drogi artystycznej, prowadzonej w świetle i cieniu londyńskiej sceny mody.

Arkadius, a właściwie Arkadiusz Weremczuk to polski projektant mody, który miał możliwość współpracy z takimi osobistościami jak Jimmy Choo, Alexander McQueen czy Christian Louboutin. Tworzył kreacje dla światowych celebrytów tj. Christina Aguilera czy Pink.

Zyskał opinię skandalisty, prowokatora i artystowskiego żartownisia. Lubił igrać z symbolami religijnymi, seksualnością i mieszczańską hipokryzją.

Miał swoje 5 minut, które wykorzystał w pełni, wciskając z niego cały wywar. Dotknął dna, aby za chwilę odrodzić się niczym feniks. A to właśnie dzięki tym wydarzeniom odnalazł siebie i miejsce, gdzie chce żyć. Doszedł do jedności z samym sobą, emanując szczęściem, którego nie da się kupić.

Postać niezwykle inspirującą, ukazująca, iż marzenia są po to, aby za nimi gonić i tylko nasza wewnętrzna siła i samozaparcie pozwala nam je chwycić.

W albumie możemy podziwiać przepiękne fotografie, które obrazują stworzone kolekcje, skalę popularności jaką osiągnął, czy ukazując dowód, że moda nie posiada granic, a tworzą je tylko ludzie.

Zwieńczeniem całości jest wywiad z projektantem, który otwarcie odpowiada na pytania, bez zbędnego koloryzowania czy przekłamywania.

Cudze chwalimy - swego nie znamy. Dzięki tej pozycji jesteśmy w stanie to zmienić. Z dokładnością zebrane informacje zawarte w albumie, zabiorą nas w podróż poprzez londyńskie place i polskie ulice.

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska