Aru Shah i koniec czasu

Tom 1 cyklu Kroniki Pandawów

Aru Shah ma tendencję do naciągania prawdy – robi to, by zyskać sympatię w prywatnej szkole, do której uczęszcza. Kiedy jej koledzy z klasy latają prywatnymi odrzutowcami na egzotyczne wakacje, ona spędza wolny czas w Muzeum Starożytnej Sztuki i Kultury Indyjskiej, którego kustoszem jest jej mama. Czy to zatem dziwne, że Aru zmyśla opowieści o tym, że pochodzi z rodziny królewskiej, podróżuje do Paryża i ma własnego szofera?

Pewnego dnia trójka jej kolegów zjawia się w domu Aru, żeby przyłapać ją na kłamstwie. Nie wierzą w jej opowieść o tym, że znajdująca się w muzeum lampa Bharaty jest przeklęta, wyzywają więc Aru, by to udowodniła. "Zapalę ją tylko na moment" – myśli Aru. A potem już nigdy przenigdy nie będzie łgać. Ale zapalenie lampy rodzi poważne konsekwencje. Aru niechcący uwalnia Śpiącego, starożytnego demona, który planuje obudzić Boga Zniszczenia. Jej koledzy i mama zostają zamrożeni, a Aru musi ich uratować. Jedynym sposobem na to, żeby powstrzymać demona, jest odnaleźć legendarnych braci Pandawów i złożyć wizytę w Królestwie Śmierci. Ale jak dziewczynka w piżamie ze Spider-Manem ma tego wszystkiego dokonać?

Percy Jackson spotyka Czarodziejkę z Księżyca w powieści, która rozpoczyna cykl „Rick Riordan Poleca” i jest zwariowaną – zwariowanie zabawną – historią opartą na mitologii hinduskiej.

"Pełna wyobraźni powieść, której główne bohaterki to silne dziewczyny".
"Entertainment Weekly"

Aru Shah i koniec czasu - opinie o książce

Avatar użytkownika - klaud
klaud
Przeczytane:2019-08-20, Przeczytałem, 82 książek 2019,

Jest to pierwszy tom serii o Aru Shah i innych Pandawach, z których w tym tomie poznajemy łącznie sztuk 2, a że ma być ich 5 - kolejne tomy są nieuniknione. Są to powieści należące do serii Rick Riordan poleca, i muszę z czystym sumieniem stwierdzić, że naprawdę dużo powieściom Riordana ten akurat tom nie ustępuje. Są postrzeleni bohaterowie, dziwne podróże i stworzenia, spora dawka humoru ale też momenty poważniejsze. Jest to powieść skierowania do może nieco młodszego czytelnika niż odbiorcy książek Riordana, ale jak dla swojej grupy docelowej prezentuje sie naprawdę przyzwoicie. Starsi czytelnicy oczekujący niewymagającej rozrywki i książki przygodowej też się nie zawiodą.

Avatar użytkownika - EmnildaAmelberga
EmnildaAmelberga
Przeczytane:2018-07-13, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 12 książek 2018,

"Aru Shah i koniec czasu" to pełna humoru i ciekawych przygód powieść, która już od pierwszego rozdziału potrafi wciągnąć do tego stopnia, że ma się ochotę poznać dalsze losy bohaterów. Jest to książka przeznaczona dla młodszych czytelników, ale starsi też mogą się przy niej dobrze bawić. Sympatyczne bohaterki muszą pokonać groźnego Śpiącego, którego zbudziła jedna z nich. Odkrywają, że wszystko, co znają z mitów to prawda, a w międzyczasie Aru poznaje również sekrety, które skrywała jej rodzina. Wśród tych wszystkich intrygujących wydarzeń mamy też trochę młodzieńczych problemów. Książka wciąga nas w świat pełen demonów, bogów i bohaterów, których raczej nieczęsto widuje się w powieściach fantasy, a już na pewno nie w powieściach młodzieżowych i ta oryginalność to jeszcze jeden plus książki.

Srebrzyste węże
Roshani Chokshi0
Okładka ksiązki - Srebrzyste węże

Powracając do mrocznego, choć rozjaśnionego blaskiem luksusu świata powieści Pozłacane wilki z listy bestsellerów „New York Timesa”...

Aru Shah i Złote Miasto
Roshani Chokshi0
Okładka ksiązki - Aru Shah i Złote Miasto

Aru Shah wypowiedziała życzenie przy Drzewie Życzeń - ale nie pamięta jego treści. Przy czym ma prawie całkowitą pewność, że nie życzyła sobie kolejnej...