Ostatnia pieśń oblubienicy kwiatów

Cudowna, pełna gotyckich elementów powieść o małżeństwie, które skrywa mroczne tajemnice, i o przyjaźni, która musi skończyć się tragedią. Cena za wiarę w baśnie jest wysoka. Zapierająca dech w piersiach pierwsza książka dla dorosłych autorki bestsellerów ,,New York Timesa" - Roshani Chokshi.

Piękne, ekskluzywne wydanie w twardej oprawie i obwolucie, z barwionymi brzegami i tasiemką.

Był sobie raz mężczyzna, który wierzył w baśnie. Była raz piękna, tajemnicza kobieta. On był akademikiem zafascynowanym mitami. Ona - dziedziczką fortuny. Wymieniali się podarunkami i opowieściami. Wierzyli, że będą żyć długo i szczęśliwie. W zamian za miłość kobieta zażądała od ukochanego tylko jednego - obietnicy, że nigdy nie będzie pytał o jej przeszłość.

Gdy przychodzi wiadomość o tym, że ciotka oblubienicy jest umierająca, kochankowie muszą wrócić do domu jej dzieciństwa - Domu Snów. Tu pokusa stanie się nie do odparcia, bowiem w zapuszczonych ścianach ekstrawaganckiego domostwa czai się cień innej dziewczyny - Azure, najbliższej przyjaciółki, która zniknęła tak nagle. Dom powoli ukazuje kolejne tajemnice żony, a mąż musi wybrać między rzeczywistością a fikcją, nawet jeśli ten wybór może zniszczyć ich małżeństwo... lub życie.

Łącząc niepokojącą, pełną przepychu atmosferę Mexican Gothic z czarującym rozmarzeniem Niewidzialnego życia Addie LaRue, Ostatnia pieśń oblubienicy kwiatów, pierwsza powieść dla dorosłych autorki bestsellerów ,,New York Timesa" Roshani Chokshi rzuca na nas urok i nie pozwala nam się oderwać od tego mrocznego romansu pełnego miłości, kłamstw, sekretów, zdrady i historii, które opowiadamy sobie, żeby przetrwać.

Spektakularne pochwały dla OSTATNIEJ PIEŚNI OBLUBIENICY KWIATÓW

,,Baśń w najstarszym i najprawdziwszym tego słowa znaczeniu - zapadający na zawsze w pamięć sen pełen krwi i miłości, bezlitosnych prawd i pięknych kłamstw. Wciągnął mnie bez reszty i już nie obejrzałam się za siebie".

Alix E. Harrow, autorka bestseleru ,,New York Timesa" Dawne i przyszłe wiedźmy

,,Odurzający, rozgorączkowany sen, baśń tak kusząca, że nie sposób się jej oprzeć. Nigdy nie czytałam niczego podobnego. Mistrzostwo rzemiosła Chokshi widać tu jak na dłoni. Ta książka rzuci na was nieodparty czar".

Emily Henri, autorka bestselleru z pierwszego miejsca ,,New York Timesa" Book Lovers

,,Nieziemsko odurzająca - i tak strasznie urokliwa. Każda strona skrzy się snem pełnym piękna i okrucieństwa".

Chloe Gong, autorka bestselleru ,,New York Timesa" Foul Lady Fortune. Nikczemna Fortuna

,,Lśniący gobelin spleciony z baśni opowiedzianych przez pryzmat sekretów kryjących się w komnacie współczesnego Sinobrodego. Ostatnia pieśń oblubienicy kwiatów oczaruje miłośników mrocznych, zawiłych podróży".

Vangsze Choo, autorka bestselleru ,,New York Timesa" pt. Nocny tygrys

,,Książka zupełnie zapierająca dech w piersiach - mroczna, zapadająca w pamięć, pulsująca tajemnicą, magią i miłością"

Sue Lynn Tan, autorka bestselleru pt. Córka bogini księżyca

,,Ostatnia pień oblubienicy kwiatów to nie tylko ekscytująco nowatorska współczesna baśń, ale także książka, która zaprasza nas do przemyślenia wszystkich baśni (...) Uzależniająca, dekadencka i namiętna".

Sanjena Sathian, autorka Gold Diggers

,,Wspaniale mroczna i niesamowicie wciągająca baśń dla dorosłych autorstwa Chokshi jest równie zabójcza co każda prastara historia; zapierająca dech w piersiach, olśniewająca proza i zatrważająca tajemnica wręcz wyzłacają tę ostrzejszą niż nóż myśliwego opowieść"

Shannon Chakraborty, autorka bestselleru The City of Brass

,,Utkany zachwycająco wprawną ręką z folkloru, magii i potworów arras olśniewający złotą nicią. Roshani Chokshi jest mistrzynią barokowości, zmysłowości i tajemnic".

Ava Reid, autorka bestselleru The Wolf and the Woodsman

Informacje dodatkowe o Ostatnia pieśń oblubienicy kwiatów:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-10-24
Kategoria: Inne
Tytuł oryginału: The Last Tale of the Flower Bride

Tagi: Proza literacka

Kup książkę Ostatnia pieśń oblubienicy kwiatów

Ostatnia pieśń oblubienicy kwiatów - opinie o książce

Avatar użytkownika - sweet_emily_and_
sweet_emily_and_
Przeczytane:2024-01-01, Ocena: 5, Przeczytałem,

Co zrobisz dla miłości?
I do czego jesteś zdolny z miłości?
Wspaniała, oniryczna historia pełna sekretów i niewyjaśnionych sytuacji. Uczta dla koneserów powieści gotyckiej.
Roshani Chokshi wprowadza czytelnika w świat utkany z mitów i balansując na granicy snu i jawy, snuje historię o miłości i przyjaźni. W tańcu zmysłów, przepojonym zapachem kwiatów, nasze emocje wirują bezustannie, aż do ostatnich akordów tej pieśni.

W plątani w sieci tej wspaniałej historii, dajemy się prowadzić w głąb sekretnych zdarzeń. Kolejna, ciężko opadająca kartka przybliża nas do odkrycia czegoś, co podświadomie wywołuje w nas poczucie strachu. Idziemy jednak dalej, kierując kroki ciemnym korytarzem Domu Snów, aby otworzyć, te zamknięte drzwi. Czytając książkę towarzyszy nam też poczucie zaskoczenia. Zaskakujące jest tak silne uczucie miłości, zaskakująca jest zgoda na unikanie tematów z przeszłości, a najbardziej zaskakuje odkrycie tajemnicy.

Zatracając się w lekturze trudno dostrzec moment przeniesienia narracji z jednego bohatera na drugiego. Oto początkowo historie poznajemy oczami Oblubieńca, z czasem do głosu dochodzi głos przyjaciółki. I to jej opowieść wprowadza nas w sekretną przeszłość. Nie zauważamy, że Oblubieniec tej opowieści nie słyszy. Jednak przebywając w Domu Snów, wsłuchując się w jego szepty i w swój wewnętrzny głos, odkrywa prawdę. Dosięga tajemnic nie tylko tych ukrytych przez Oblubienicę, ale jak się okazuje dotyka także swoich demonów.

To, co szczególnie dostrzegam w tej książce, to idealnie zarysowany obraz osobowości narcystycznej. Czytając książkę rodzą się pytania, o to jak łatwo narcyz potrafi oczarować ofiarę i zwabić ją swoim urokiem. Ten obraz - Famme Fatale (czyli narcyzki) osaczającej swoje ofiary pozwolił mi dojrzeć w tej powieści nie tylko mistycyzm, ale trudne realia życia wielu osób.

Niezaprzeczalnie cudowne wydanie książki, ze zdobionymi kwiecistymi brzegami, ułatwia zatracenie się w oniryczny trans.

Cudowna podróż w Tamtenświat (*słowo klucz) wywołująca dreszcze.

Aru Shah i Złote Miasto
Roshani Chokshi0
Okładka ksiązki - Aru Shah i Złote Miasto

Aru Shah wypowiedziała życzenie przy Drzewie Życzeń - ale nie pamięta jego treści. Przy czym ma prawie całkowitą pewność, że nie życzyła sobie kolejnej...

Bestie z brązu
Roshani Chokshi0
Okładka ksiązki - Bestie z brązu

Miłość była ich życiem.Wierzyli w przeznaczenie.Czy boska moc to dla nich koniec wszystkiego? Przyjaciele Séverina, którzy sądzą, że ich zdradził, są...