Arystokratka i fala przestępstw na zamku Kostka

Tom 4 cyklu Ostatnia arystokratka

Spokój na zamku zostaje zakłócony.
Personel musi zmierzyć się z falą przestępstw przetaczających się przez Kostkę.
Czy w obliczu tak dramatycznych wydarzeń można zachować dobry humor? Oczywiście! Nowi bohaterowie, nowe wątki i kolejna dawka doskonałej rozrywki. Evzen Bocek mistrzowsko bawi się konwencją, serwując gagi i humor sytuacyjny, za które pokochały go setki tysięcy czytelników!

Informacje dodatkowe o Arystokratka i fala przestępstw na zamku Kostka:

Wydawnictwo: Stara Szkoła
Data wydania: 2019-01-27
Tytuł oryginału: Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka
Język oryginału: czeski
Tłumaczenie: Mirosław Śmigielski

Tagi: arysorkatka bocek współczesna czeska stara szkoła

Kup książkę Arystokratka i fala przestępstw na zamku Kostka

Arystokratka i fala przestępstw na zamku Kostka - opinie o książce

Avatar użytkownika - AlopexLagopus
AlopexLagopus
Przeczytane:2021-07-15, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Bardzo smieszna. Obejmuje właściwie wydarzenia jednej nocy, kiedy to Maria pojechała odwiedzić Maxa. Niestety młody hrabia poważnie zachorował i para spędziła tę noc w szpitalu. Tymczasem na zamku Kostka doszło do dwóch nizależnych, ale nieudanych rabunków. Kiedy Maria wróciła rano z trudem oddtworzyła przebieg wypadków w wyniku ktorych w zamkowej kuchni odkryto zaginionego w czasie IIWŚ Rembranta.

Avatar użytkownika - Justyna641
Justyna641
Przeczytane:2020-12-13, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Czwarta część przygód arystokratki Marii okazała się niestety najsłabszą książką z cyklu. Sama historia przestępstw na zamku Kostka była tak pokręcona i zagmatwana, że zgubiłam się w trakcie opowieści i już nie wiedziałam kto jest kim. Najbardziej rozczarowało mnie to, że dobrego humoru było tu jak na lekarstwo. Chciałam przeczytać coś zabawnego na poprawę humoru i się zawiodłam. Niemniej jednak poprzednie części są świetne. Tamte polecam, tej nie.

Kolejne spotkanie z rodziną Kostków nie rozczarowuje i absolutnie nie nudzi. Tym bardziej, że w tej odsłonie zamek staje się miejscem ataków złodziei (i to jeszcze jakich!). Podwójną próbę kradzieży relacjonuje czytelnikowi z właściwą sobie elokwencją i odpowiednią dawką humoru Maria III - narratorka znana z poprzednich części. Humor gęsto oplata zamkowe komnaty, a czytelnik ma marne szanse na zachowanie pełnej powagi.
Scena wdrapywania się po schodach w wykonaniu rodziny Majerów - nie do zapomnienia ;-)

Avatar użytkownika - bachacz
bachacz
Przeczytane:2019-07-26, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Kolejne przygody na zamku Kostka. Tym razem moja ocena jest odrobinę na wyrost. Czegoś brakowało w fabule. Odbierałam ksiażkę jak coś co powstało niejako na siłę na fali poprzednich części. Tu mniej samej Kostki. Mniej jej bohaterów których możemy podglądać zaśmiewając się z ich przywar i irracjonalnych działań. Mamy za to debilnych przestępców, których głupota gdbyby potrafiła się unosić ... Powiem tak, spodziewałam się więcej i polowałam z uporem maniaka na tę książkę po to by się zawieść tym co otrzymałam.

Avatar użytkownika - Fretka
Fretka
Przeczytane:2021-09-15, Ocena: 5, Przeczytałam, Wyzwanie - 52 książki 2021 rok,
Arystokratka na koniu
Evžen Boček0
Okładka ksiązki - Arystokratka na koniu

Trzecia część literackiego sitcomu! Rozpoczynają się wakacje, a załoga zamku Kostka ma nadzieję na najlepszy sezon w historii. Lecz złośliwy los jak zwykle...

Arystokratka na królewskim dworze
Evžen Boček0
Okładka ksiązki - Arystokratka na królewskim dworze

Maria Kostka otrzymuje zaproszenie na pewien dwór królewski! Jednak początkowa radość ostatniej arystokratki szybko mija, gdy okazuje...