Arystokratka na koniu

Tom 3 cyklu Ostatnia arystokratka

Trzecia część literackiego sitcomu!

Rozpoczynają się wakacje, a załoga zamku Kostka ma nadzieję na najlepszy sezon w historii. Lecz złośliwy los jak zwykle niweczy wszystkie plany.

Arystokratka Maria, kucharka pani Cicha, kasztelan Józef i ogrodnik pan Spock zapraszają na kolejną odsłonę swoich przygód.

Błyskotliwe dialogi, humor sytuacyjny i wiele zaskakujących zwrotów akcji – warto odwiedzić mieszkańców Kostki po raz trzeci!

Informacje dodatkowe o Arystokratka na koniu:

Wydawnictwo: Stara Szkoła
Data wydania: 2018-01-27
ISBN: 978-83-66013-00-1
Tytuł oryginału: Aristokratka na koni
Język oryginału: czeski
Tłumaczenie: Mirosław Śmigielski

Kup książkę Arystokratka na koniu

Arystokratka na koniu - opinie o książce

Nadchodzą wakacje czyli najgorętszy czas sezonu turystycznego. Kostkowie z pomoca Milady obmyślaja nowe atrakcje dla zwiedzających. Hrabina zamierza sie przebrać za księżną Dianę a kasztelam Józef za Himmlera. :-) Hrabianka Maria ma sie świetnie pomimo klątwy i radośnie relacjonuje perypetie na zamku w listach do Maksa.

Avatar użytkownika - Justyna641
Justyna641
Przeczytane:2020-04-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Trzecia część przygód rodziny Kostków z Czech. Równie dobra jak poprzednie. Polecam na poprawę nastroju.

Ten humor nie może się znudzić. Dalsze losy rodziny "arystokratów z przypadku", czyli Kostków z Kostki nie ustępują w niczym dwóm poprzednim częściom.
Główna bohaterka jest tutaj jakby dojrzalsza, bardziej świadoma siebie i coraz bardziej zauroczona Maksem. Tymczasem reszta pałacowego towarzystwa w ogóle się nie zmieniła -za co by się nie wzięli, to wiadomo.... ubaw po pachy. Spotkanie na zamku niemieckiego dowódcy z angielską księżniczką okazało się zaskakująco zabawne.

Avatar użytkownika - bachacz
bachacz
Przeczytane:2018-09-02, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Ostatnia, niestety , część serii o Kostkach z Kostki, o służbie, która niewiele ze służbą ma wspólnego oraz o ciężkim losie współczesnej arystokracji w Czechach. Być może zbyt poważnie zabrzmiało to pierwsze zdanie jednak książka z powagą niewiele ma wspólnego. Kto przebiegł przez wcześniejsze dwie części wie, czego może się spodziewać. I nie zawiedzie się. Bohaterowie już stali się naszymi starymi znajomymi, przypadłości zdrowotne ogrodnika nie znikają, finansowe problemy za sprawą "kreatywnej księgowości" hrabiego tylko przybierają na sile. Maria wbrew klątwie ma się dobrze i prowadzi nas przez dni pełne galimatiasu nie żałując nam śmiechu za sprawą swojej narracji. Przekonanych do książki nie trzeba namawiać a nieprzekonani , cóż ich wolna wola w kwestii czytania , jednak jeśli mają ochotę na odrobinę beztroskiego śmiechu ...Polecam

Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2018-05-03, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2018,

Czytałam i się śmiałam :D Bardzo dobra. Polecam! Tak jak i poprzednie dwie części serii o Arystokratce :D
Więcej na blogu:

Arystokratka w ukropie
Evžen Boček0
Okładka ksiązki - Arystokratka w ukropie

NAJLEPIEJ SPRZEDAJĄCA SIĘ CZESKA KSIĄŻKA 2015 ROKU! Pamiętnik surrealistyczny. Gwarancja czeskiego humoru. Rodzina Kostków przybyła z USA do Czech...

Arystokratka pod ostrzałem miłości vol 2
Evžen Boček0
Okładka ksiązki - Arystokratka pod ostrzałem miłości vol 2

Wszystko wskazuje na to, że oddajemy w Wasze ręce ostatni tom serii komediowej poświęconej perypetiom Marii Kostki z Kostki, czyli ostatniej arystokratki...