Arystoteles Onassis - człowiek, który chciał mieć wszystko

Chciał mieć wszystko: pieniądze, kobiety i szczęście, l miał wszystko, miał swój prywatny raj i najsławniejszą wdowę świata. Później wszystko przestało się liczyć: syn zginął tragicznie, córka straciła smak życia, a on sam ugiął karku przed śmiercią na swojej wyspie Skorpios. Ostatnim jego przyjacielem był bezpański pies. Arystoteles Onassis był nie byle jakim grekiem: płomiennym, uwodzicielskim, irytującym. Uniknął masakry w Smyrnie w 1922 roku, był właścicielem setki statków, polował na wieloryby, był "królem" Monako, o mały włos położyłby rękę na nafcie Arabii Saudyjskiej. Dwie kobiety weszły w jego legendę: Callas, która go kochała aż do śmierci i chciwa Kennedy, która go kosztowała pieniądze, pieniądze, pieniądze. Był twardym rywalem miliardera Niarchosa, czarną owcą dla Johna Fitzgeralda Kennedy`ego.

Informacje dodatkowe o Arystoteles Onassis - człowiek, który chciał mieć wszystko:

Wydawnictwo: Refleksje
Data wydania: b.d
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 83-918770-1-9

Kup książkę Arystoteles Onassis - człowiek, który chciał mieć wszystko

Arystoteles Onassis - człowiek, który chciał mieć wszystko - opinie o książce

' Strzeż się Greka niosącego złote dary'.

Przyznacie, że powyższe powiedzenie jest do bólu prawdziwe. Dziś chciałabym Wam przybliżyć sylwetkę słynnego armatora greckiego. Kobieciarza. Bawidamka. Cynika. Pragmatyka. Człowieka zmieniającego kobiety jak rękawiczki. Bałamutnika bez skrupułów. Z drugiej strony to też miliarder, któremu pieniądze  nie przyniosły szczęścia. Samotnik i ojciec pogrążony w bólu po stracie syna. Kim był Arystoteles Onassis?

W 1922 roku podczas wojny grecko-tureckiej jego rodzina straciła cały dorobek, a nasz bohater cudem ocalał. Życie uratował mu turecki porucznik. Rok później przedostaje się do Argentyny i dzięki swojej przedsiębiorczości szybko zbija majątek. W 1932 roku inwestuje w sześć statków, które przynoszą mu krocie. Jego imperium zaczyna rozkwitać. W 1957 roku zostaje właścicielem i zarządcą greckiej kompanii lotniczej. W 1957 romansuje z  diwą Marią Callas, owocem ich związku jest syn Homer, który umiera. Szybko porzuca ją dla Jacqueline Kennedy.

Arystoteles Onassis to jedna z lepszych książek tego autora, choć nie wyczerpuje tematu. Biografia nie jest obszerna, liczy zaledwie 262 strony.

Marilyn i JFK
François Forestier0
Okładka ksiązki - Marilyn i JFK

Historia wydaje się znana. A jednak nigdy nie została w całości opowiedziana. Związek najbardziej pożądanej gwiazdy Hollywood i najbardziej charyzmatycznego...

JFK. Ostatni dzień
François Forestier0
Okładka ksiązki - JFK. Ostatni dzień

Dallas, 22 listopada 1963 roku. John Fitzgerald Kennedy zginął o wpół do pierwszej po południu, na oczach milionów telewidzów. O...