Atlas do nauki mammografii

Polska wersja czwartego wydania światowego bestsellera. Bogato ilustrowane narzędzie do trenowania umiejętności diagnostycznych, adresowane do lekarzy rezydentów i praktykujących radiologów. Praca profesora László Tabára, międzynarodowego orędownika szerokiej profilaktyki raka piersi, doskonale znanego uczestnikom konferencji naukowych w Polsce w ostatnich latach. Publikacja spolszczona pod opieką merytoryczną profesor Barbary Bobek-Billewicz, Kierownika Zakładu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej Centrum Onkologii - Instytutu im. Marii Skłodowskiej- Curie, oddziału w Gliwicach.

Można określić rozpoznanie w tytule rozdziału, a potem zamieścić serię typowych obrazów i dopisać komentarze. Ale autorzy tej książki idą ciekawszą drogą. Prezentują serię mammogramów; uczą, jak je analizować, i pokazują, jak właściwa interpretacja poszczególnych objawów naprowadza na adekwatne rozpoznanie. W toku takiej lektury czytelnik przekonuje się, że wykrycie i właściwą ocenę zmiany warunkują takie czynniki, jak zastosowanie optymalnej techniki przy wykonywaniu zdjęć i znajomość anatomii oraz procesów patologicznych, które prowadzą do powstania określonych zmian w obrazie.

Co wyróżnia atlas:

zaktualizowane i poszerzone opisy przypadków klinicznych, oparte na 40-letnim doświadczeniu w diagnostyce obrazowej, zapewniające długofalowy (do 25 lat) wgląd w historię choroby pacjenta unikatowe zestawienie zmian zaobserwowanych w badaniach obrazowych z obrazami histologicznymi (3D) zarówno cienkich skrawków tkankowych o dużych powierzchniach przekroju, jak i preparatów grubowarstwowych - w celu unaocznienia procesów patologicznych, które leżą u podłoża poszczególnych zmian stwierdzanych w obrazie mammograficznym liczne zdjęcia wykonane z dozowanym uciskiem, zdjęcia powiększone celowane oraz zdjęcia rentgenowskie preparatów operacyjnych jako cenne uzupełnienie procesu diagnostycznego

Informacje dodatkowe o Atlas do nauki mammografii:

Wydawnictwo: PWN
Data wydania: 2019-11-15
Kategoria: Medycyna i zdrowie

Tagi: Diagnostyka obrazowa (radiologia)

Kup książkę Atlas do nauki mammografii

Atlas do nauki mammografii - opinie o książce

Praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Autor przychodzi wieczorem. Antologia jubileuszowa na 20-lecie Wydawnictwa W.A.B.

Autorzy: Krystyna Kofta Zygmunt Miłoszewski Joanna Fabicka Marek Kochan Tadeusz Cegielski Marek Krajewski Max Cegielski ...

Tupico Chrupcio. Żegnaj pieluszko
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Tupico Chrupcio. Żegnaj pieluszko

Kolejne wznowienia ulubionych tytułów o Tupciu Chrupciu Tupcio Chrupcio pomaga dzieciom oswajać się z nowymi sytuacjami. Seria książeczek z pięknymi...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;