Atlas osobliwości - drugie wydanie

Zejdź z utartego szlaku i daj się poprowadzić ciekawości!

Drugie - zaktualizowane i udoskonalone - wydanie światowego bestsellera, który zmienił nasze postrzeganie podróży, zabiera czytelników w jeszcze ciekawsze i niezwyklejsze miejsca!

* Ponad 100 nowych niesamowitych miejsc

* Dziesiątki wyjątkowych, jeszcze piękniejszych fotografii

* 12 przewodników po miastach, na które spojrzysz inaczej niż dotąd

* Rozkładana mapa z trasą podróży dookoła świata

Cuda natury i architektury, szokujące tradycje, ekscentryczne atrakcje turystyczne i niesamowite wynalazki.

A także wiele innych osobliwości, których nie uwzględniają zwykłe przewodniki i atlasy!

Każda strona tego niezwykłego przewodnika to celebracja tego, co niespodziewane, pomijane, dziwaczne i tajemnicze, oraz potwierdzenie, że świat jest bardziej egzotyczny, niż mogłoby się wydawać. Ciekawe opisy, setki zdjęć, niebanalnych wykresów, tabel i map każdego regionu świata pozwolą Ci się przenieść w dowolne miejsce lub czas. To jak? Wyruszysz w drogę?

,,Atlas osobliwości jest pozytywnym antidotum na niepokojące przeczucie, że w dzisiejszych czasach podróżowanie to przede wszystkim okazja do zakupu sztampowych, produkowanych masowo pamiątek. Znajdziecie tu setki znakomitych, kuriozalnych, niezwykłych, inspirujących powodów do podróżowania. Najlepszy przewodnik na świecie". Mary Roach

,,Ta książka sprawi, że zechcesz rzucić wszystko i wyjechać do miejsc, o których nie śniłeś albo których nie śmiałeś sobie wyobrażać. Czytanie jej po raz pierwszy albo wracanie do już znanych fragmentów to czysta przyjemność". Neil Gaiman, autor książek Sandman i Amerykańscy bogowie

,,Atlas osobliwości to prawdopodobnie jedyna rzecz, która jeszcze mogłaby mnie skusić do wyjścia z domu [...]. Pozwala eksplorować świat i przeżywać przygody w sposób stylowy i okraszony humorem (nie każąc mi przy tym wstawać z łóżka)". Lena Dunham, współtwórczyni i gwiazda serialu Dziewczyny, autorka książki Nie taka dziewczyna

,,Mój ulubiony przewodnik turystyczny! Nie wybieraj się w podróż, dopóki nie sprawdzisz, gdzie znajduje się nawiedzony hotel albo Wrota Piekieł!" Guillermo del Toro, reżyser filmu Labirynt fauna

,,Co za dziwna, fenomenalna książka! Tak ciekawa i zaskakująca, jak Krwawy Koran Saddama Husajna, napisany jego własną krwią. Nie dowiedziałbym się o istnieniu tej księgi, gdybym nie przeczytał niezwykłego Atlasu osobliwości". Jon Ronson, autor książki Czy jesteś psychopatą? Fascynująca podróż po świecie obłędu

,,Ta książka jest tak ciekawa i pasjonująca, jak świat, o którym opowiada. Każda strona opisuje inną nieznaną krainę - straszną, zabawną, magiczną albo wręcz szaloną, ale zawsze taką, która zadziwia". David Grann, autor książki Zaginione miasto Z.

,,Życie jest krótkie. Świat zaś pełen cudów i niezwykłych miejsc [...], a ta niesamowita książka posłuży wam za przewodnik". Philippe Petit, linoskoczek, przeszedł na linie m.in. między wieżami World Trade Center

Informacje dodatkowe o Atlas osobliwości - drugie wydanie:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2021-11-24
Kategoria: Podróżnicze
Tytuł oryginału: Atlas Obscura, 2nd edition

Tagi: Miejsca i ludzie (również albumy)

Kup książkę Atlas osobliwości - drugie wydanie

Atlas osobliwości - drugie wydanie - opinie o książce

Avatar użytkownika - Esclavo
Esclavo
Przeczytane:2022-01-02, Ocena: 6, Przeczytałam,

To książka, a bardziej księga, którą chciałabym dostać, gdybym już jej nie posiadała. Bo jest idealna na prezent, dla młodszych i starszych, gruba, obszerna, przepięknie wydana w twardej oprawie i z obwolutą. A w dodatku pełna, dosłownie pełna ciekawostek z całego świata.

Zagadnienia zostały pogrupowane według kontynentów, potem według krajów, tak że łatwo znaleźć nam najbardziej interesujące państwo. A każde coś w sobie ma, coś o czym pewnie jeszcze nie czytaliście i o tym nie wiecie. Jest to trochę taki przewodnik, jednak nie po miejscach znanych, ale po tych dziwnych, niecodziennych, a nawet obrzydliwych. Nie zabraknie też polskiego akcentu, autorzy zapraszają nas do krakowskiej Nowej Huty czy do Kopalni Soli w Wieliczce.

Najfajniejsze w Atlasie jest to, że czytanie można sobie dawkować. Czytać po kilka, wracać przed podróżą, czy planować wakacyjne wyjazdy właśnie na podstawie ciekawych miejsc, o których nie powie nam zwykły przewodnik.

Atlas osobliwości
Ella Morton0
Okładka ksiązki - Atlas osobliwości

,,Sądziłem, że już widziałem większość ciekawych rzeczy na świecie. Atlas osobliwości pokazał mi, jak bardzo się myliłem. Czytanie go po raz pierwszy...