Quantcast

Atlas osobliwości kulinarnych. Przewodnik poszukiwacza smaków

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2022-09-28
Kategoria: Inne
Tytuł oryginału: Gastro Obscura. A Food Adventurer's Guide

Atlas osobliwości kulinarnych jest jak fenomenalny wieloskładnikowy tapas - pożywny, ale dający się pogryzać po trosze, i pełen niespodzianek. - Tom Colicchio, kucharz i aktywista

Lektura obowiązkowa dla wszystkich jedzących. - Dan Barber, kucharz i autor The Third Plate

Niezwykły festiwal różnorodności - prezentacja wielu fascynujących sposobów, które ludzkość wymyśliła po to, żeby się najeść. - José Andrés, kucharz, restaurator i założyciel fundacji World Central Kitchen

Ten wyborny przewodnik zatrzymał mnie przy stole od śniadania aż do kolacji. - Kyle MacLachlan, aktor i producent win

SMAKUJ ŚWIAT!

Atlas osobliwości kulinarnych, książka napisana przez ten sam wiecznie ciekawy świata zespół, który stworzył Atlas osobliwości, zaprasza na bankiet złożony z niezwykłości. Jesteście gotowi na piwo warzone z mgły w Chile? Na sardyński makaron zwany nićmi Boga? Jest to jednak o wiele więcej niż ledwie menu kuriozalnych przysmaków i zaskakujących dań. Ta przygotowana z rozmachem książka pokazuje, że nasze życie koncentruje się wokół spraw dotyczących jedzenia. Dotyka historii - na przykład opowiadając o sieci wytwórni sosu rybnego w starożytnym Rzymie. Mówi o kulturze - wyobraźcie sobie 4 miliony kobiet, które spotykają się w jednym miejscu, żeby przyrządzić pudding ryżowy. Zaprasza na wyprawę - choćby i na świętą chińską górę Hua Szan, żeby na jej szczycie napić się herbaty. A to dopiero początek.

Tagi: Turystyka i wypoczynek

Kup książkę Atlas osobliwości kulinarnych. Przewodnik poszukiwacza smaków

Diamentowa góra
Cecily Wong0
Okładka ksiązki - Diamentowa góra

EGZOTYCZNA PODRÓŻ OD CHIN DO HAWAJÓW Z BAGAŻEM W POSTACI OKRUTNEJ KLĄTWY Oto opowieść zgłębiająca losy czterech pokoleń zamożnego klanu. Na początku...

Tamten utracony świat
Alina Staneczek