Auschwitz. Szachy ze śmiercią

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2020-02-26
Tytuł oryginału: The Death

SS Obersturmführer Paul Meissner przybywa do obozu w Auschwitz wprost z frontu wschodniego. Ciężko ranny podczas walk, obecnie może pełnić jedynie funkcje administracyjne. Pierwszym i najpilniejszym zadaniem jest wzmocnienie podupadającego morale odbywających służbę w obozie oficerów i żołnierzy. Meissner zakłada klub szachowy. Pomysł szybko chwyta, stwarzając esesmanom możliwość obstawiania wyników meczów i zawierania nielegalnych zakładów. Tymczasem do uszu Obersturmführera trafia informacja, że wśród więźniów są także szachiści, z których jeden, francuski Żyd Emil Clément, z zawodu zegarmistrz, cieszy się opinią niepokonanego...

Głęboko poruszająca powieść o niezwykłej przyjaźni między nazistą i Żydem. ,,Szachy ze śmiercią" to książka wyzwanie, stawiająca pytania o granice przebaczenia i cenę życia przepełnionego goryczą.

Tagi: Współczesna proza literacka

Kup książkę Auschwitz. Szachy ze śmiercią

Opinie o książce - Auschwitz. Szachy ze śmiercią

Avatar użytkownika - wampirka44
wampirka44
Przeczytane:2020-11-07, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2020, Auschwitz ,

Bardzo szybko się czyta, ale trzeba sie skupiać bo przeskakuje się w czasie. Raz jesteśmy w Auschwitz a raz w Amsterdamie w 1962 r. Książka jest niestety fikcją, dlatego tylko 4 gwiazdki.

Książka niesamowita, jak cała perspektywa możliwości gry w szachy w środku piekła obozu zagłady Auschwitz. Ale w końcu każdy dzień w hitlerowskim obozie śmierci to partia w szachy, gdzie przeciwnik w dowolnym momencie może postawić szach i mat nad życiem więźnia i tak jak w grze, tylko wytrawni gracze są w stanie to walkę o życie wygrać.

Avatar użytkownika - rose1992
rose1992