Autor kontra autor

Cal Cunningham marzył zawsze, że będzie pisarzem. Ale w wieku dwudziestu pięciu lat daleki jest od zrealizowania swoich planów. Spełniwszy swoje marzenia, przybywa na Manhattan, ale haruje jako magazynier w księgarni i nie wydaje się, żeby cokolwiek tworzył. Nieoczekiwanie wydaje rozbuchaną autobiograficzną powieść, PRAWIE SAMOBÓJSTWO, która dostaje się na listę bestsellerów i wkrótce zostaje sprzedana wytwórni filmowej za milion dolarów.

Informacje dodatkowe o Autor kontra autor:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: b.d
ISBN: 8373193707

Kup książkę Autor kontra autor

Autor kontra autor - opinie o książce

Avatar użytkownika - AlopexLagopus
AlopexLagopus
Przeczytane:2017-08-25, Ocena: 4, Przeczytałam, 2017 - 100 książek ,

Opowieść o niemocy twórczej  i chyba też trochę o lenistwie. Główny bohater Cal, marzy o zostaniu pisarzem ale zamiast siedzieć i pisać, prowadzi dość hulaszcze życie, opowiadając co pikantniejsze szczegóły swych podbojów współlokatorowi. Ten z kolei podkrada wszystkie pomysły Cala, nawet pomysł na tytuł i tworzy świetną powieść. Kradnie całe jego życie opisując jako własne i nawet nie zmienia tekstów monologów (co znaczy, że Cal ma niezłą gadanę i mógł to wszystko sam napisać). Fortunnie, złodziejski lokator ginie tragicznie, a Cal przywłaszcza sobie jego dzieło. Czy między tymi kradzieżami można postawić znak równości? Cal brnie coraz głębiej w kłamstwa, wpadając w skrajności pomiędzy pechem a fuksem, a książka pędzi z obyczajówki w kierunku kryminału

Avatar użytkownika - pokooj36
pokooj36
Przeczytane:2013-02-02, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam,
Książka o książce, światku literackim, zawiści między autorami, trochę o plagiatach. Do tego miłość, pieniądze i zbrodnia czyli doskonała lektura na długie wieczory.
Avatar użytkownika - Birgitta
Birgitta