reklama

Babka z zakalcem

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Data wydania: 2020-08-12
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788366195981
Liczba stron: 290

Ocena: 4.67 (6 głosów)

Luiza Mirska od wielu lat jest szefową wielkiej firmy cukierniczej i gwiazdą telewizyjnych programów kulinarnych. Czuje jednak, że przyszedł czas, aby przekazać komuś swoje imperium.
Problem w tym, że kiedy bierze pod lupę potencjalnych spadkobierców, przekonuje się, że każdy z jej bliskich ma na sumieniu jakieś przestępstwo. Gdy na rodzinnej imprezie z okazji sześćdziesiątych urodzin Luizy dochodzi do morderstwa, podejrzani stają się wszyscy. Bo też i każdy z gości miał powód i okazję, aby dodać swoje zabójcze „trzy grosze” do babeczki z lukrem…
Przewrotna komedia kryminalna, w której wszystko może się wydarzyć. I wydarzy!

Tagi:

Kup książkę Babka z zakalcem

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Babka z zakalcem

Avatar użytkownika - AlopexLagopus
AlopexLagopus
Przeczytane:2021-03-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2021,
Avatar użytkownika - cobytuprzeczytac
cobytuprzeczytac
Przeczytane:2021-02-07, Ocena: 4, Przeczytałem, 26 książek 2021,

Ciekawa komedia kryminalna. Czyta się szybko i z przyjemnośćią. Cała gama bohaterów, z których każdy ma coś za uszami, przez co zagadka morderstwa praktycznie do końca zostaje tajemnicą. Dużo postaci i wątków - dobrze, że na początku książki każda z postaci jest pokrótce przedstawiona. Ogólnie książkę oceniam jak najbardziej "na plus".

Link do opinii

Król Komedii Kryminalnej po raz kolejny udowodnił, że w pełni zasłużył na swoje miano. Jego Babka z zakalcem to lektura, która sprawi, że największy ponurak będzie zaśmiewał się do łez, a Herkules Poirot wpadły po niej w depresję (gdyby, oczywiście, znalazł czas na przeczytanie).  Dlaczego? Bo sam miałby problem ze wskazaniem, kto zabił!

 

Luiza Mirska jest właścicielką potężnej i bardzo dobrze prosperującej firmy cukierniczej. Jest również gwiazdą telewizyjnych programów kulinarnych. Jako że niebawem zdmuchnie sześćdziesiąt świeczek na torcie, doszła do wniosku, że czas przekazać stery w firmie w ręce młodszego pokolenia. Jest jednak jeden, nie taki znowu mały, problem. Gdy Lucyna bierze pod lupę swoje dzieci, wszystkich potencjalnych spadkobierców, okazuje się, że każdy z nich ma coś na sumieniu i bynajmniej nie są to grzeszki wagi lekkiej… Powiedzenie „rodzinka z piekła rodem” nabiera przy tym klanie zupełnie nowego znaczenia. Co powinna zrobić w tej sytuacji? Nie wie, zatrudnia więc prywatnego detektywa. Co zrobi z wiedzą i dowodami, które zbierze?

 

Jakby tego wszystkiego było mało, na jej wystawnym urodzinowym przyjęciu, dochodzi do morderstwa. Kto zabił i dlaczego? Każdy jest podejrzany, a dowód w śledztwie – babeczka z lukrem – nieźle namiesza w, i tak już bardzo napiętych, relacjach rodziny Mirskich….

 

Mimo że książki Alka są w dużej mierze podobne do siebie pod względem kreacji postaci oraz zawartego w nich humoru, to jednak nie dość, że czyta się je z przyjemnością, to jeszcze autor wciąż potrafi zaskakiwać. Babka z zakalcem różni się nieco od cyklu o teściowych, co wcale nie odbiera jej uroku. Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że jest pod pewnymi względami lepsza. Zakończenie dosłownie wbiło mnie w fotel. Toż to dopiero było zaskoczenie! Generalnie, im bliżej spektakularnego finału, tym więcej rzeczy wychodzi na jaw, a wieńczący dzieło twist fabularny zyskał moje ogromne uznanie.

 

Po Babkę z zakalcem musi po nią sięgnąć każdy fan Alka oraz fan gatunku. A ten, kto jeszcze nie zna twórczości autora, powinien koniecznie nadrobić zaległości!

https://lady-in-red.pl/

 

 

Link do opinii
Avatar użytkownika - takahe
takahe
Przeczytane:2021-01-16, Ocena: 5, Przeczytałam, pożyczone ;),

Jak zwykle świetna książka autorstwa Alka. Już wydaje się że oczywiste jest kto zabił a tu niespodzianka. 

Link do opinii
Inne książki autora
Śmierć w blasku fleszy
Alek Rogoziński 0
Okładka ksiązki - Śmierć w blasku fleszy

Kolejna powieść Księcia Komedii Kryminalnej! Dwójka przyjaciół, Mariusz i Dominika, prowadzi agencję zajmującą się organizacją imprez. Kiedy...

Miłość ci nic nie wybaczy
Alek Rogoziński 0
Okładka ksiązki - Miłość ci nic nie wybaczy

Najlepszym lekarstwem na złamane serce jest... morderstwo? Karolina, młoda mężatka, żyje w przekonaniu, że jej ukochany jest chodzącym ideałem. Niestety...

Recenzje miesiąca
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Robert M. Rynkowski
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Czarny Bałtyk
Maciej Paterczyk
Czarny Bałtyk
Ślady. Rudy warkocz
Katarzyna Kielecka
Ślady. Rudy warkocz
Wszyscy jesteśmy kosmitami
Krzysztof Kochański
Wszyscy jesteśmy kosmitami
Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska
Na wieki wieków Pani Amen
Dobry od listopada
Mariusz W. Kliszewski
Dobry od listopada
Jak zdobyć supermoce
Ewa Martynkien
Jak zdobyć supermoce
Zmarnowany rozsądek
Izabela Grabda
Zmarnowany rozsądek
Apokalipsy według Joanny
Anna Robak-Reczek
Apokalipsy według Joanny
Dama Kier
Monika Godlewska (I)
Dama Kier
Pokaż wszystkie recenzje