Baby Shark. Ryba z Nieba

Pewnego dnia Rekinek spotyka w oceanie małą rybkę, która spadła z nieba i bardzo chciałaby wrócić do domu. Aby jej pomóc, musi poprosić o wsparcie przyjaciół. To ciepła, dowcipna historia o empatii, sile przyjaźni i pokonywaniu strachu, a także wprowadzenie do tematu gwiazdozbiorów. Wpadające w ucho rymowanki, kolorowe ilustracje z ulubionymi bohaterami i ciekawe zadanie to wspaniały pomysł na spędzenie czasu z dzieckiem. Miłej zabawy - du, du, du!

OPIS SERII BABY SHARK

Baby Shark to znana na całym świecie piosenka dla dzieci - video z muzyką i układem tanecznym to najczęściej wyświetlany film w serwisie YouTube. Uwielbiają ją nie tylko dzieci, ale również rodzice, nauczyciele, wychowawcy i animatorzy. Piosenka puszczana jest w żłobkach, przedszkolach i na zabawach urodzinowych, a na kanale jej twórcy powstało wiele kolejnych utworów, w których występuje sympatyczny Rekinek i jego rodzina.

Książeczki Baby Shark zapraszają do świata Rekinka i jego rodziny. Książeczki obrazkowe zawierają proste, napisane żywym językiem historie oraz rymowanki opowiadają o przygodach Rekinka, poruszając w przystępny dla najmłodszych dzieci sposób tematy takie jak emocje, empatia, przyjaźń, pokonywanie przeszkód czy więzi rodzinne.

W każdej książeczce znajduje się też proste zadanie związane z tekstem, które ćwiczy spostrzegawczość, motorykę małą, kreatywność, liczenie itd. Książeczkom obrazkowym towarzyszą też kolorowanki i książki aktywizujące z naklejkami, dzięki czemu dziecko może rozwijać swoje umiejętności poznawcze i miło spędzać czas w towarzystwie ulubionych bohaterów.

W 2021 roku na kanale Nick Jr w Polsce pojawi się również bajka w polskiej wersji językowej.

Informacje dodatkowe o Baby Shark. Ryba z Nieba:

Baby Shark. Ryba z Nieba - opinie o książce

Avatar użytkownika - klaudiahanczuk
klaudiahanczuk
Przeczytane:2021-08-15, Ocena: 6, Przeczytałem,

Moje dzieci są wieku 3-5 lat i od ponad roku czytam im na dobranoc. Powiem Wam, że codzienne czytanie tak im się zakorzeniło, że teraz wieczór bez czytanki to jest wielki smutek i żal, a nawet groźny z ich strony, że nie zasną☺️ Oczywiście jakby było inaczej, dzieciom także kupuję książki, mają ich całą półkę, wszystkie przeczytane raz, a nawet po dwa razy. Dlatego też od roku korzystamy z biblioteki publicznej, ile tam jest pięknych i kolorowych książek 😍 Niestety jednej ulubionej moich dzieci nie posiadają, a mianowicie o przygodach rekinka Baby Shark. Nie wszystko stracone, bo dzięki uprzejmości @wydawnictwo_slowne za co bardzo dziękuję, mieliśmy możliwość je przeczytać❤️

Kto nie słyszała piosenki "Baby Shark" i sam jej nie śpiewał? Niech pierwszy rzuci rekinkiem😁 Piosenka tak wpada w ucho, że nie robisz nic innego, tylko sam zaczynasz śpiewać. A jeszcze przed całą tą epidemią, będąc z synkiem na choince szkolnej, dowiedzieliśmy się i zobaczyliśmy, że do tej piosenki jest rekinowy taniec, no więc czego chcieć więcej.

Wydawnictwo słowne wydało pięknie ilustrowane książeczki, które dzieci wręcz pochłaniają wzrokiem. My dostaliśmy dwie i zostały świetnie dobrane, gdyż córcia ma nie całe 3 latka i dostała książeczkę "Liczby", akurat jest na etapie nauki liczenia, więc przyda się na pewno. Ta książeczka skierowana jest właśnie do takich maluszków, robiących pierwsze swoje kroki w wielkim świecie jako mali odkrywcy. Z kolei dla synka przypadła "Ryba z Nieba", cudownie opowiedziana historia o rybce. Co mnie zauroczyło w tych książkach, to sama grafika, piękne i kolorowe obrazki, tekst jest duży, a treści jest w sam raz, akurat na jednorazowe, wieczorne czytanie. A z czasem, kiedy mój Antek pozna literki, książeczka będzie idealna do samodzielnej nauki czytania, właśnie dzięki dużej czcionce. Polecam wszystkim, którzy zastanawiają się na wyborem pierwszej książeczki.

Avatar użytkownika - katarzynarzepus
katarzynarzepus
Przeczytane:2021-06-08, Ocena: 6, Przeczytałam,

U nas książeczka zrobiła furorę. Podobnie jak inne z tej serii. Idealne dla maluchów - kolorowe, spójny tekst. Polecam.

Małego Rekinka Baby Shark zna i lubi pewnie większość dzieci 🙂 Wszystko za sprawą wpadająca w ucho piosenki.

Wydawnictwo wyszło na przeciw zainteresowaniom maluchów i zaprezentowało książki z tym ulubieńcem. Występują w nich wszyscy członkowie rodziny Rekinka. Wesołe, kolorowe ilustracje z pewnością spodobają się dzieciom. Są części z różnymi historiami. My mamy "Ryba z nieba" oraz "Czerodziejska różdżka babci".

Avatar użytkownika - EWELINAP
EWELINAP
Przeczytane:2021-05-14, Ocena: 6, Przeczytałem,

Ostatnio mamy okazję czytać Książeczki o Małym Rekinku znanym nam dotąd z piosenki BABY SHARK. W tej książce Rekinek spotyka w oceanie małą rybkę, która spadła z nieba i bardzo chciałaby wrócić do domu ale nie wie jak. Mały Rekinek bardzo chce jej pomóc. . Prosi więc o pomoc przyjaciół. W końcu wspólnymi siłami można zdziałać cuda ? Pomino niepowodzeń przyjaciołom udaje się pomóc rybne, która wraca do swojej mamusi. Jest to wspaniała, pełna ciepła, dowcipna opowieść o empatii, sile przyjaźni i pokonywaniu strachu, a także idealne wprowadzenie w temat gwiazdozbiorów. Wpadające w ucho rymowanki, kolorowe ilustracje z ulubionymi bohaterami i ciekawe zadanie to wspaniały pomysł na spędzenie czasu z dzieckiem.
Świetne jest to, że książki nie są napisane trudnym językiem a łatwym i zrozumiałym dla dziecka. Poruszają bardzo ważne tematy jakimi są emocje, empatia, przyjaźń, pokonywanie przeszkód czy więzi rodzinne.
W każdej książeczce znajdziemy proste zadanie związane z tekstem, które ćwiczy spostrzegawczość, motorykę małą, kreatywność, liczenie itd.

Baby Shark. Poznaję kolory. Księga zadań
Smart Study0
Okładka ksiązki - Baby Shark. Poznaję kolory. Księga zadań

Czy Mama Rekin jest różowa, czy może zielona? Czy Rekinek jest żółty, czy pomarańczowy? I jak właściwie nazywają się kolory po angielsku...

Baby Shark. Czerwony kapturek
Smart Study0
Okładka ksiązki - Baby Shark. Czerwony kapturek

Rekinek Baby Shark wybiera się w podróż przez ocean, by odwiedzić Babcię Rekin. Dołącz do niego! Zainspirowana piosenką Baby Shark oraz opowieścią...