Baletnice. W cieniu brata

Data wydania: 2021-05-05
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
Tłumaczenie: Natalia Zmaczyńska

Tom 3 cyklu Baletnice

Nie porównuj się z innymi. Bądź taki, jak chcesz.

Colin ma już dość porównywania go ze starszym bratem. Nauka w elitarnej szkole baletu jest wielkim wyzwaniem, ale tam cały czas ktoś przypomina chłopakowi o jego słabościach. Marzenia o byciu tancerzem zaczynają blaknąć.

Zbliżają się ważne przesłuchania. Czy to możliwe, że ten niski, chudy i niepozorny blondyn zostanie wybrany i wystąpi w spektaklu wyreżyserowanym przez mistrza? Może właśnie wtedy w końcu dostrzeże go śliczna i tajemnicza Constance?

Trzeci tom bestsellerowej francuskiej serii ,,Baletnice" o kulisach nauki baletu w elitarnej szkole przy Operze Paryskiej którą pokochały dziesiątki tysięcy dziewczynek. Ta książka pokaże Twojemu dziecku, że wrażliwość i pasja są siłą, która może wiele przezwyciężyć w pełnej uniesień i porażek walce o spełnienie marzeń. Wyjątkowe historie o dziewczynach i chłopakach z prestiżowej szkoły tańca w Paryżu, którzy muszą codziennie mierzyć się z rywalizacją, zazdrością i swoimi słabościami, by udowodnić, jak kochają balet.

We Francji nieprzerwanie od 2016 roku ukazało się już 17 tomów! Sprzedano ponad 300 000 egzemplarzy!

Tagi: Dzieci od ok. 9 lat

Kup książkę Baletnice. W cieniu brata

Opinie o książce - Baletnice. W cieniu brata

Colin ma dziesięć lat i piętnastoletniego brata Franza. Obydwaj uczą się w elitarnej szkole baletu w Paryżu. Jednak relacja rodzeństwa pozostawia wiele do życzenia, młodszy z nich ma wiele kompleksów, które w dużej mierze wiążą się z tym, że porównuje się ze starszym bratem. Colin potrzebuje wsparcia, lecz niestety nie może liczyć na Franza. Tymczasem w szkole mają odbyć się bardzo ważne przesłuchania, do których dziesięciolatek pilnie się przygotowuje, gdyż pragnie udowodnić wszystkim ile jest wart i zostać wybranym do spektaklu.

Czy Colin osiągnie ten ambitny cel i tym samym znajdzie uznanie w oczach brata i kolegów ze szkoły?

Książka przybliża młodym czytelnikom realia nauki w szkole baletu. Jednak to nie wszystko, gdyż autorka poruszyła bardzo ważny temat relacji pomiędzy rodzeństwem i kompleksów u tych najmłodszych w rodzinie, które mogą wynikać ze sporej różnicy wieku.

Przyznam, że to już moje trzecie spotkanie z bohaterami serii " Baletnice" i w każdej części można odnieść wartościowe przesłanie, nie tylko dla najmłodszych. Ponadto akcja toczy się w nietuzinkowym miejscu, nie jest to zwykła szkoła, lecz szkoła baletu. Na czas lektury czytelnik przenosi się do świata młodych adeptów tańca klasycznego i towarzyszy im w codziennej nauce, ćwiczeniach i zabawach.

Książka jest pięknie wydana, w środku znajdziemy przeurocze ilustracje, które urozmaicają lekturę. Litery są duże, więc czy to rodzic, czy młodszy czytelnik nie będzie miał problem z przeczytaniem tekstu.

Myślę, że to świetny pomysł na prezent nie tylko dla miłośników baletu. Polecam całą serię " Baletnice" i dodam, że wkrótce ma ukazać się czwarta część ich przygód. Dzień Dziecka już niebawem, a miłość do książek warto wpajać od najmłodszych lat. Zapewniam, że lektura tej książki sprawi przyjemność nie tylko najmłodszym czytelnikom.

Seria jest przepięknie wydana. Śliczna okładka każdej z nich. Już wiem, że będę do niej często wracała.

Baletnice. W cieniu brata. - 3 część
Nie porównuj się z innymi. Bądź taki, jak chcesz.

Francuska seria „Baletnice” opowiada o kulisach nauki baletu w elitarnej szkole przy Operze Paryskiej którą pokochały dziewczynki na całym świecie.
W książce ukazane jest, że wrażliwość i pasja są siłą, która może wiele przezwyciężyć w pełnej uniesień i porażek walce o spełnienie marzeń.
To są cechy, które pomogą nam nie tylko w tańcu, ale w każdej dziedzinie życia.

Baletnice. Prawie idealna
Elisabeth Barféty0
Okładka ksiązki - Baletnice. Prawie idealna

Żeby strach nie odciągnął nas od marzeń... Chyba każda z nas chce być idealna. Tak jak Constance, która nawet kok ma zawsze perfekcyjnie upięty...

Baletnice. Wschodząca gwiazda
Elisabeth Barféty0
Okładka ksiązki - Baletnice. Wschodząca gwiazda

Przyjaciela możesz znaleźć tam, gdzie się tego nie spodziewasz! Pamiętnik Sofii zniknął bez śladu, a wraz z nim zostały wykradzione jej największe sekrety...

Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło