Baletnice. W cieniu brata

Tom 3 cyklu Baletnice

Colin ma dziesięć lat i piętnastoletniego brata Franza. Obydwaj uczą się w elitarnej szkole baletu w Paryżu. Jednak relacja rodzeństwa pozostawia wiele do życzenia, młodszy z nich ma wiele kompleksów, które w dużej mierze wiążą się z tym, że porównuje się ze starszym bratem. Colin potrzebuje wsparcia, lecz niestety nie może liczyć na Franza. Tymczasem w szkole mają odbyć się bardzo ważne przesłuchania, do których dziesięciolatek pilnie się przygotowuje, gdyż pragnie udowodnić wszystkim ile jest wart i zostać wybranym do spektaklu.

Czy Colin osiągnie ten ambitny cel i tym samym znajdzie uznanie w oczach brata i kolegów ze szkoły?

Książka przybliża młodym czytelnikom realia nauki w szkole baletu. Jednak to nie wszystko, gdyż autorka poruszyła bardzo ważny temat relacji pomiędzy rodzeństwem i kompleksów u tych najmłodszych w rodzinie, które mogą wynikać ze sporej różnicy wieku.

Przyznam, że to już moje trzecie spotkanie z bohaterami serii " Baletnice" i w każdej części można odnieść wartościowe przesłanie, nie tylko dla najmłodszych. Ponadto akcja toczy się w nietuzinkowym miejscu, nie jest to zwykła szkoła, lecz szkoła baletu. Na czas lektury czytelnik przenosi się do świata młodych adeptów tańca klasycznego i towarzyszy im w codziennej nauce, ćwiczeniach i zabawach.

Książka jest pięknie wydana, w środku znajdziemy przeurocze ilustracje, które urozmaicają lekturę. Litery są duże, więc czy to rodzic, czy młodszy czytelnik nie będzie miał problem z przeczytaniem tekstu.

Myślę, że to świetny pomysł na prezent nie tylko dla miłośników baletu. Polecam całą serię " Baletnice" i dodam, że wkrótce ma ukazać się czwarta część ich przygód. Dzień Dziecka już niebawem, a miłość do książek warto wpajać od najmłodszych lat. Zapewniam, że lektura tej książki sprawi przyjemność nie tylko najmłodszym czytelnikom.

Informacje dodatkowe o Baletnice. W cieniu brata:

Kup książkę Baletnice. W cieniu brata

Baletnice. Mimo wszystko
Elisabeth Barféty0
Okładka ksiązki - Baletnice. Mimo wszystko

Czy warto walczyć o marzenia mimo hejtu? Bruno domyślił się, kto przeciął opony w jego rowerze. Bardzo chciał porozmawiać o tym z mamą, ale nie mógł się...

Baletnice. Podróż do Japonii
Elisabeth Barféty0
Okładka ksiązki - Baletnice. Podróż do Japonii

Skąd wiadomo, że jest się zakochanym? ,,Wyjazd do Japonii!", ,,Występ w teatrze w Kioto!" - te słowa nie schodziły z ust uczniów szkoły baletowej. Podróż...