Czy jest przepis na miłość? Co zrobić, by miłość zakwitła w naszym życiu? Czy istnieje miłość ,,na zabój", na zawsze? Gdzie jej szukać? Jak wejść w związek tak, żeby on miał sens? Jak pielęgnować miłość?

,,Ballady i romanse" powstały z myślą o osobach, które pragną ,,po bożemu" tworzyć swoje najważniejsze ludzkie relacje: chcą znaleźć miłość swego życia lub sprawić, by miłość, w której już trwają - jeszcze lepiej i piękniej się rozwijała. Książka uświadamia, że budowanie związku to długi i wielowymiarowy proces, ale mogą mu towarzyszyć ,,absolutnie niewiarygodne rzeczy".

W książce o. Adam Szustak bierze pod lupę podstawowe pojęcia dotyczące miłości i przygląda się jej fazom, od etapu ,,singla" i szukania miłości, po etap wejścia w miłość "na serio", przypieczętowany przysięgą małżeńską. Podpowiada, jak mądrze skorzystać z czasu randkowania i narzeczeństwa, by zbudować bliską, zdrową i fascynującą relację na całe życie.

Dla kogo?

Dla singli

Dla zaczynających związek

Dla tych, co chodzą już dłużej

Dla narzeczonych

Dla przygotowujących się do ślubu

Dla małżonków nadrabiających zaległości :)

Ekstrasy:

Wskazówki do przygotowania mszy ślubnej

Czytania ślubne + propozycje zestawów czytań

7 wskazówek o przygotowaniu czytań

Najnowsza seria "Cztery pory roku miłości"

Bonusem jest rozdział ,,Ballady i romanse po ślubie", ze sprawdzonymi radami, jak zatroszczyć się o związek w trakcie każdej z czterech pór miłości, które mogą występować naprzemiennie na różnych etapach życia.

Książka ta jest przede wszystkim wezwaniem do ciężkiej pracy, a nie romantyczną historią ze szczęśliwym zakończeniem. Ballady i romanse to swego rodzaju instruktaż podpowiadający, jak budować związek, jak go zacząć, jak się w nim odnaleźć, co w nim robić, a czego unikać, jak podchodzić do pewnych spraw, a o czym nie zapominać.

Od "Wujka Dobra Rada"

Nie traktujcie tej książki jak katolickiego podręcznika do budowania związków. Miłości mamy się uczyć nie od świata, w którym żyjemy, ale od Pana Boga. On, gdy przedstawił się kiedyś Mojżeszowi, powiedział, że Jego imię to ,,Jestem" (por. Wj 3,14). Miłość to obecność, zwykła, prosta, codzienna obecność, której to miłości może doświadczyć każdy, kto odważy się tak kochać drugiego człowieka.

Adam Szustak OP

Informacje dodatkowe o Ballady i romanse. Od zakochania do miłości, czyli krótki niepodręcznik budowania związku:

Wydawnictwo: Stacja7
Data wydania: 2020-07-01
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Ballady i romanse. Od zakochania do miłości, czyli krótki niepodręcznik budowania związku

Ballady i romanse. Od zakochania do miłości, czyli krótki niepodręcznik budowania związku - opinie o książce

Przepięknie wydany, pełen zabawnych anegdot i głębokich treści podręcznik a nie-podręcznik. Myślę, że każdy kto chociaż raz zadał sobie pytanie "czy to jest miłość? czy to jest kochanie?" powinnien po tą publikację sięgnąć :)

Avatar użytkownika - madziq
madziq
Przeczytane:2022-07-20, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2022, Mam, Przeczytane,
Projekt Judyta. Czym jest siła kobiety?
Adam Szustak OP 0
Okładka ksiązki - Projekt Judyta. Czym jest siła kobiety?

Bóg wymyślił genialny pomysł na kobietę. Według Jego zamysłu kobieta jest piękna, wolna i niezależna… Niezależna od jakiegokolwiek mężczyzny!   Na...

Osioł w raju
Adam Szustak OP0
Okładka ksiązki - Osioł w raju

Wszyscy jesteśmy osłami. Bez wyjątku. Jesteśmy osłami, bo ciągle nie chcemy się nawrócić, bo ciągle i uparcie trwamy w naszych grzechach, nie cierpiąc...