Barcelona stolica Polski

Barcelonę od Polski dzieli ponad 2000 km, ale dusza tego miasta jest bardzo słowiańska. Co ciekawe, Katalończyków od wieków nazywają Polakami i prawie na każdym kroku można znaleźć wpływy polskiej kultury,  ślady wybitnych Polaków oraz odkryć wspólną historię.

Kto by pomyślał, że najpopularniejszy w Katalonii program satyryczny ma tytuł ,,Polonia", a emisja kończy się słowem ,,Koniec", które znają wszyscy. Wszakże w dzieciństwie byli ,,karmieni" polskimi kreskówkami takimi jak ,,Bolek i Lolek". Katalończycy kochają Mrożka i  Kantora, a spacer po mieście zaprowadzi nas do miejsc, gdzie chodził Chopin, Anders, Kapuściński i Gombrowicz. Po drodze znajdziemy polskie restauracje i sklepy, gdzie można kupić suchą krakowską, która jednak smakuje zupełnie inaczej. W katedrze wisi obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, a sukces klubu Barca zaczął się od polskiego piłkarza, który grał tam bez pensji.

Ewa Wysocka, wieloletnia korespondentka Polskiego Radia w Hiszpanii, w swojej opowieści pokazuje nam, dlaczego w Barcelonie czuje się jak w domu

Informacje dodatkowe o Barcelona stolica Polski:

Przeczytane:2019-05-26, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, Literatura polska,
Avatar użytkownika - Olena
Olena
Przeczytane:2019-02-20, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2019,
Diagnostyka pedagogiczna. Nowe obszary i rozwiązania metodologiczne
Ewa Wysocka0
Okładka ksiązki - Diagnostyka pedagogiczna. Nowe obszary i rozwiązania metodologiczne

Książka Ewy Wysockiej jest w swojej treści upomnieniem się o nabywanie jak najwyższych standardów profesjonalizmu w pracy pedagoga czy/i nauczyciela...