Baśnie czterech królestw

Wejdźcie do Czterech Królestw, gdzie rządzą przygody i magia!

Czterej królowie i jedna Kraina. Tutaj życie upływa w zgodzie i przyjaźni – aż do dnia, w którym Miran, najmłodszy z władców, zabija podczas polowania królową kruków. Na jego ród spada klątwa. Kilka wieków później potomkowie zabójcy otrzymują jednak szansę, by odwrócić zły czar. Czy dziecięca wiara i przyjaźń wystarczą? Jak potoczą się losy potomków Mirana? Czy nauczą się szanować przyrodę? W czym odnajdą swoje pasje?

„Baśnie czterech królestw” to dziesięć opowieści o sile przyjaźni i dorastaniu do zmierzenia się z zadaniami, które mogą wydawać się trudne nawet dla dorosłych. Jak poradzą sobie z nimi dzielni mali królewicze i odważne, pomysłowe królewny?

Każda z historii została opatrzona przepiękną ilustracją. Autorki tekstów i ilustracji pochodzą z malowniczego pogórza południowo-wschodniej Polski. To właśnie ta kraina i przygody z dzieciństwa były inspiracją do powstania opowieści.

Informacje dodatkowe o Baśnie czterech królestw:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2021-03-31
ISBN: 9788382192926

Tagi: Baśń literatura dziecięca dla dzieci

Kup książkę Baśnie czterech królestw

Baśnie czterech królestw - opinie o książce

Mam dzisiaj dla was coś naprawdę wyjątkowego. Są to „Baśnie Czterech Królestw” Katarzyny Pająk-Zjawińskiej oraz Miłki Zjawińskiej. Jak wskazuje na to tytuł są to baśnie dla dzieci. Ale mówi się, że jeśli literatura dziecięca nie podoba się dorosłym to znaczy, że nie jest dobra! Ta książka bardzo mi się podobała ?
Opowiada o przygodach rodziny, która zamieszkuje cztery królestwa. Od kilku pokoleń zmaga się z klątwą.
Każda z baśni opowiada inną historię, ale łączą się one w całość. Do tego jeśli będziemy czytać je dzieciom to wiele dzięki nim się nauczą, np. szacunku do przyrody a nawet zdrowego jedzenia!
„Baśnie Czterech Królestw” z pewnością przeczytam kiedyś swoim siostrzeńcom lub dzieciom, kiedy się pojawią. ?