Batman Death Metal. Tom 1

Po wydarzeniach z tomu ,,Liga Sprawiedliwości: Wojna Totalna. Rok łotrów" rozpoczyna się kolejny rozdział sagi Scotta Snydera. Pierwszy tom nowej serii ,,Batman Death Metal" pokazuje, co stało się z bohaterami po przegranej bitwie o losy multiwersum.

Batman, Który się Śmieje zwyciężył. Stał się władcą koszmarnej Ziemi, przeobrażonej na jego modłę dzięki mocy Perpetui, matki multiwersum. Bohaterowie, którzy ocaleli, są zdani na jego łaskę. Wszystko wskazuje na to, że wszelki opór został złamany. Ale czy na pewno? Prawdziwy Batman kryje się w cieniu i prowadzi wojnę podjazdową, doprowadzając do drobnych starć z siłami ciemiężyciela. Zaś Wonder Woman, która została władczynią Podziemia, marzy o ostatecznym obaleniu tyrana. Bohaterowie nadal nie stracili nadziei na wygraną... Również wygnany przez Perpetuę Lex Luthor nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Jaką misję powierzy on Lobo, ostatniemu Czarnianinowi?

,,Batman Death Metal" to komiks autorstwa Scotta Snydera i Grega Capullo, twórców takich serii jak ,,Batman" i ,,Batman Metal". Tę niesamowitą i niezwykle kunsztowną opowieść wzbogaciliśmy dodatkowymi materiałami autorstwa takich scenarzystów jak: James Tynion IV (,,Batman. Wojownicze Żółwie Ninja"), Daniel Warren Johnson (,,Wonder Woman: Martwa Ziemia") czy Garth Ennis (,,Kaznodzieja", ,,Hitman").

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach: ,,Dark Nights: Death Metal" #1-3, ,,Dark Nights: Death Metal - Legends Of The Dark Knights" #1, ,,Dark Nights: Death Metal Guidebook" #1.

Informacje dodatkowe o Batman Death Metal. Tom 1:

Batman Death Metal. Tom 1 - opinie o książce

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2021-10-25, Ocena: 6, Przeczytałem,

Zanim ktoś zdecyduje się sięgnąć po ten komiks, dobrze byłoby wcześniej poznać kilka innych historii, bez których znajomości pozytywny odbiór scenariusza może być dość problematyczny. Wydarzenia ukazane w tej mini serii powiązane są bowiem mocno z takimi tytułami jak: Liga Sprawiedliwości (Snydera), Wojna Totalna: Rok łotrów czy wspomniana już seria „Metal”. Wszystko dobrze ukazane jest na samym początku albumu w postaci przejrzystej grafiki. Dopiero odpowiednia kolejność lektury pozwala na pełne docenienie komiksu i czerpanie z niego największej dawki rozrywki.

Akcja albumu rozpoczyna się od gigantycznego cliffhangerowego zakończenia historii przedstawionej w Lidze Sprawiedliwości. Fani nareszcie mają tutaj okazję dowiedzieć się, jakie były następstwa walki bohaterów z boginią Perpetuą. Fabuła przenosi nas do innego wymiaru, w którym Batman, Który się śmieje odniósł spektakularny sukces i całkowicie zmienił oblicze rzeczywistości. Stał się on władcą koszmarnego świata, gdzie „bohaterowie” nie mieli zbyt wiele do powiedzenia i musieli dbać o własne życie. Na całe szczęście w uniwersum DC nic nie jest jednak do końca przesądzone i zawsze można spodziewać się niesamowitych zwrotów akcji. Jedyną szansą na zmianę rzeczywistości jest Prawdziwy Batman, który działając od pewnego czasu w cieniu, cały czas stara się walczyć z groźnym przeciwnikiem. Sporo do powiedzenia będzie miała tutaj również Wonder Women, która została władczynią Podziemia i marzy się jej obalenie tyrana. Czytelnik może być więc pewien, że nie zabraknie tutaj dla niego „mocnej” treści, która zapewni mu sporą dawkę komiksowej rozrywki.

Nie ma co ukrywać, że album w głównej mierze swoją siłę opiera na niesamowitej akcji, w której nie będzie brakować zaskakujących zwrotów fabularnych, mocnych scen potyczek czy wyrazistej i lekko humorystycznej narracji. Snyder i pozostali autorzy odpowiedzialni za scenariusz, doskonale wiedzą jak zainteresować odbiorcę i zapewnić mu masę niezapomnianych wrażeń. Kolejne strony swojego dzieła wypełniają oni więc ciekawymi pomysłami i koncepcjami, które nie mogłyby się znaleźć w głównym nurcie uniwersum. Mając jednak do dyspozycji „alternatywną” rzeczywistość, mogą oni sobie pozwolić na naprawdę dużą dawkę przyjemnego „szaleństwa”. Nie zabraknie tutaj również próby ukazania bardziej złożonej historii. Twórca nie robi tego jednak sposób nazbyt bezpośredni, pozwalając aby „głębsze” treści były uzupełnieniem czystej superbohaterskiej rozrywki.

Obok samego scenariusza, na duże słowa uznania zasługuje również oprawa rysunkowa. Wizualizowana akcja wygląda tutaj fenomenalnie, a świetnie dobrana paleta barw nadaje tytułowi należytego klimatu. Z całego grona artystów największą uwagę zwracają tu jednak prace Capullo, które robią niesamowite wrażenie (zarówno jeśli chodzi o projekty postaci czy tła).

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-09-13, Ocena: 4, Przeczytałem,

NASTAŁY MROCZNE CZASY

Trudno nazwać ,,Metal" jednym z najlepszych eventów od DC, bo była to raczej po prostu niezła epicka opowieść, ciesząca oko różnymi mrocznymi wariacjami postaci, szczególnie ze świata Batmana. Trudno jest też powiedzieć, by ,,Death Metal" był wybitnym komiksowym wydarzeniem. Nadal jednak to kawał bardzo przyjemnej rozrywki z bohaterami DC, którzy w nastrojowej i dynamicznej opowieści mierzą się z zagrożeniem, jakie od dawna wisiało nad uniwersum. I to rozrywki lepszej niż ,,Batman: Metal".

Zaczął się triumf zła! Batman, Który się Śmieje zostaje władcą koszmarnej Ziemi, herosi nie mają szans. Koniec? Dopiero początek!

Batman, ten prawdziwy, działa jak zwykle po swojemu: czyli z ukrycia. Czy jednak jego drobne ataki mogą cokolwiek zmienić? Na szczęście Człowiek Nietoperz nie jest sam. Wonder Woman też ma swoje plany, a jakby tego było mało, Luthor również włącza się do akcji, a wraz z nim... Lobo! Co z tego wyniknie?

Z duchami przy wigilijnym stole
Okładka ksiązki - Z duchami przy wigilijnym stole

Mistrzowska kolekcja niezwykłych opowieści, która przeraża i bawi, zapraszając czytelnika do podróży po świecie upiornych zjaw, poszukiwaczy przygód...

Okładka ksiązki - Chronologia sztuki. Oś czasu kultury zachodniej od czasów prehistorycznych po współczesne

Chronologia sztuki przedstawia najważniejsze dzieła sztuki na Zachodzie w kontekście politycznym, ekonomicznym, literackim, naukowym i społecznym. Daje...